VELUX ribakardinad

Avamis- ja sulgemisdetaili abil
hõlpsasti käsitsetav

Sobib suurepäraselt niisketesse ruumidesse

Ribakardin

Veekindel – sobib suurepäraselt niisketesse ruumidesse


Soovitame ruumitüübile:
 • Privaatsus ja valguse reguleerimine
 • Nöörideta juhtimine 
 • Veekindel ja lihtsalt puhastatav

Vähese hooldusvajadusega niiskuskindel VELUX ribakardin sobib suurepäraselt vannitubadesse ja köökidesse. Toode on ainulaadne, sest puuduvad rippuvad nöörid. Sissetuleva valguse nurka ja hulka reguleeritakse lihtsalt ribade kalde muutmisega.Vaata, kuidas kardin töötab

Igale stiilile leidub sobiv kardin

Saadaval 9 klassikalises värvitoonis. 

Kõik ribakardinate ribad on 35 mm laiused ja need on valmistatud lakitud alumiiniumist.

Kardinate juhtimisviisid

VELUX kardinale sobiva juhtimisviisi valimisel tuleb arvestada katuseakna asukohta ja seda, kui tihti kardinat eeldatavasti liigutatakse.

Elektrilised ribakardinad on kaugjuhitavad ja sobivad suurepäraselt ligipääsmatutes kohtades paiknevatele VELUX katuseakendele või kui katusealusesse ruumi soovitakse lisada pisut uuenduslikku luksust.

Juhtsiiniga käsitsijuhtimine

Käsitsi juhitavaid ribakardinaid on väga lihtne kasutada. Erinevalt traditsioonilistest ribakardinatest on VELUX ribakardinad nöörideta. Seega saab kardinat juhtida selle allserva kinnitatud juhtsiinist. Selleks võtta juhtsiinist lihtsalt kinni ja liigutada kardinat vastavalt soovile üles või alla. Ribade kalde ja siseneva valguse suuna muutmiseks tuleb paremal külgsiinil olevat kalde muutmise liugurit libistada üles või alla. Kalde muutmise liugurit saab külgsiinil vabalt paigutada.

Juhtsiiniga käsitsijuhitava kardina lihtsamaks liigutamiseks võib osta ka pikendusvarda ja pikendusvarda adapteri.

Kaugjuhitav ja elektriline


Elektrilisi kaugjuhitavaid ribakardinaid juhitakse nutika puuteekraaniga VELUX INTEGRA® juhtpuldiga, mis kuulub VELUX INTEGRA® katuseakna komplekti. See on intuitiivne lahendus, millega saab kardinaid kaugjuhtida. VELUX INTEGRA® juhtpuldil on rida eelseadistatud programme, mis tagavad igapäevase mugavuse ja parandavad sisekliimat. Kardinat saab juhtida ruumi igast osast ja eelseadistatud programmide funktsioonid, näiteks võimalus programmeerida kardinaid kindlal kellaajal avanema ja sulguma, muudavad kasutamise nauditavaks.  


Vajadusel saab kardinat selle allosas olevast juhtsiinist ka käsitsi avada ja sulgeda.  

Mida teha, kui mul pole elektriliselt juhitavat VELUX INTEGRA® katuseakent?  

Kui elektriliselt juhitavat VELUX INTEGRA® katuseakent pole, kuid soovitakse kasutada elektrilist kardinat, tasub proovida juhtimissüsteemi KUX 100. Selle abil saab käsitsijuhitavatel katuseakendel kasutada elektrilisi VELUX kardinaid või aknakatteid. Samas võib proovida ka juhtimissüsteemi KMX 100, millega automatiseeritakse kogu käsitsijuhitav katuseaken. Juhtimissüsteemiga KMX 100 saab juhtida mitut elektrilist toodet. 

Mõlema juhtimissüsteemiga on kaasas VELUX juhtpult, mis muudab kardina või aknakatte io-homecontrol® tehnoloogiaga ühilduvaks. Juhtimissüsteemi KMX 100 juurde kuulub ka vihmaandur.

Leia valitud VELUX ribakardina hind

Paigaldusjuhend

Lihtne paigaldus tänu VELUX Pick&Click!® süsteemile

Meie eelpaigaldatud kronsteinid kuuluvad kõikide VELUX katuseakende standardvarustusse – ja kuna need sobivad kõikide VELUX kardinatega, ei teki paigaldamisel probleeme. Kardinate ostmisel saab kaasa paigaldusjuhendi.

Paigaldusjuhend

PDF-failides on antud üksikasjalikud illustratiivsed juhised, milles käsitletakse hoolikalt iga üksikut paigaldusetappi. PDF-faili lugemiseks peab arvutisse olema paigaldatud Acrobat Reader. See on tasuta programm, mille saab tasuta alla laadida siit: Adobe .

VELUX ribakardin – käsitsijuhitav
VELUX ribakardin – juhtpuldiga ja elektriline

Vaata, kuidas kardin töötab

Mugavuse suurendamiseks sobib VELUX ribakardinaga koos kasutamiseks…

VELUX ribakardinaid saab kombineerida VELUX päikesevarjude ja turvaruloodega, et kaitsta ruumi paremini kuumuse eest, ning VELUX putukavõrkudega, et hoida ruumi ka avatud akna korral putukavabana.

Tähelepanu! Samuti palume arvestada, et elektriliselt juhitavad ja päikeseenergial töötavaid kardinaid ei saa kombineerida.

Päikesevari

 • Kuumuskaitse
 • Läbipaistev võrkkangas
 • Paigaldatav seestpoolt

Välised päikesevarjud blokeerivad päikesekiired enne, kui need aknaklaasini jõuavad ja vähendavad passiivset kütet kuni 73%. Tänu sellele püsib ruumitemperatuur soojal päikeselisel päeval meeldivana. Kuna päikesevarjud on läbipaistvad, saab endiselt vaadet nautida.

Turvaruloo

 • Kuumuskaitse
 • Täielikult pimendav
 • Soojustus ja mürasummutus

VELUX turvarulood sobib kasutada igal aastaajal ja igas kliimas, sest see ei lase ruumil suvel üle kuumeneda ja hoiab selle talvel soojana. Lisaks teeb see nii päeval kui öösel ruumi täielikult pimedaks.

Putukavõrk

 • 100% kaitse putukate eest
 • Vastupidav läbipaistev kangas
 • Ei takista vaadet

Tänu putukavõrgule saab värsket õhku nautida ilma putukateta. Seda on lihtne kasutada ja sobib kõikidele VELUX katuseakendele. Kui putukavõrku ei kasutata saab selle korralikult ahtasse alumiiniumist ülemisse korpusesse varjule panna.

 

Lisaks võib huvi pakkuda

7
põhjust, miks valida VELUX kardinad
 • Sobib ideaalselt VELUX katuseakendega
 • VELUX kardinate paigaldamiseks kulub vaid mõni minut
 • Igale stiilile leidub sobiv kardin
 • Mugavus on alati käeulatuses
 • VELUX kardinad on loodud kestma
 • Kangaid saab enne enne ostmist vaadata ja katsuda
 • Elegantse kujunduse ja stiiliga mudelid