VAJA ON VÄRSKET LÄHENEMIST TUBASELE ELULE


Oleme suutnud end isoleerida loomuliku maailma muutlikkusest ja ebamugavusest, kuid liiga paljudel juhtudel on see tühi võit.


Me veedame 90% oma ajast siseruumides ja meie kodud on nii hästi isoleeritud, et piisavalt värsket õhku ja päevavalgust ei pääse sisse. Tänapäeval elab 84 miljonit eurooplast hoonetes, mis oma niiskuse ja hallituse tõttu ohustavad kehalist ja vaimset heaolu. Sellest tulenev halb ruumiõhk võib tekitada terve hulga haigusi, alates peavalust ja põletikulistest silmadest kuni allergiate, astma ja hullemate haigusteni. Inimestel, kes elavad niiskes ja hallitavas kodus, on astma 40% suurema tõenäosusega.

Otsese päikesevalguse puudumine tekitab ka terviseprobleeme, nagu näiteks D-vitamiini puudus, mis võib kaasa tuua väsimustunde ja rusutud meeleolu. Ekspertide hinnangul kannatab kuni 30% maailma rahvastikust erineval määral SADi (Seasonal Affective Disorder – sesoonne depressioon ehk talvemasendus) all. SADi täpset põhjust ei teata, kuid seda seostatakse tihti vähese päikese käes viibimisega.
Kui midagi ette ei võeta, muutuvad probleemid ainult tõsisemaks. Seetõttu on meie kõigi jaoks oluline leida uus viis, kuidas siseruumides elada. Üksikisikutest arhitektideni, ettevõtetest valitsusteni – kõigil meil on vastutus teha kõik, mida suudame, et meie hoonetes oleks tervislik keskkond. Peame hakkama teisiti ehitama ja peame hakkama teisiti elama.

Mõned lahendused on lihtsad, teised nõudlikumad ning mõned nõuavad fundamentaalseid muudatusi ühiskonnas. Aga see on teostatav – me peame tegutsema nüüd ja koos.

TEEKOND TERVISLIKUMA SISERUUMIKESKKONNA SUUNAS

VELUX on üle 75 aasta pühendanud inimeste elukvaliteedi parandamisele, aidates kodudesse, töökohtadesse ja koolidesse saada piisavalt valgust ja värsket õhku. Teadus on nüüd tõendanud nende tervislikkust, kuid arusaamine, et päevavalgus ja värske õhk ei ole ainult “kena, kui on”, vaid nad “peavad olema”, võtab aega.
Õnneks ei ole me sel teel üksinda. Teeme koostööd teiste planeerimis- ja ehitustööstuse globaalsete turuliidritega, et kodusid paremaks muuta. Meie tooted ei suuda lahendada kõiki tubase põlvkonna probleeme, kuid saame näidata parimat lahendust.


RUUMIÕHK VÕIB OLLA VIIS KORDA ROHKEM SAASTATUD KUI VÄLISÕHK

Olenemata elukohast on peaaegu alati parem avada aken ja värsket õhku sisse lasta kui hingata umbset ruumiõhku.

PÄEVAVALGUSE PUUDUMINE TEEB 15% MEIST KURVAKS

Päevavalguse jõudu ei saa kunstlikult toota. Me vajame päikesevalgust, et tunda end energilise ja tervena.