MURETTEKITAVAD FAKTID TUBASE PÕLVKONNA KOHTA


Me veedame 90% oma ajast siseruumides ilma küllaldase päevavalguse ja värske õhuta. Me isegi ei mõtle sellele enam – kuid teadus on kindlaks teinud, et see võib negatiivselt mõjutada meie tervist ja heaolu.

Me oleme tubane põlvkond. Meie tulevik oleneb sinust.

Vaata videot


RUUMIÕHK VÕIB OLLA VIIS KORDA ROHKEM SAASTATUD KUI VÄLISÕHK

Olenemata elukohast on peaaegu alati parem avada aken ja värsket õhku sisse lasta kui hingata umbset ruumiõhku.

PÄEVAVALGUS VÕIB TÕSTA SINU LASTE ÕPPIMISVÕIMET KUNI 15% VÕRRA

Teadus on tõestanud, et päevavalgusega üle ujutatud klassiruumis õpivad lapsed tõhusamalt kui vähese valgusega klassiruumis. Pole põhjust kahelda, et sama kehtib ka kodu ja töökoha kohta.

MIDA MA SAAN TEHA?

Parema õhu ja päevavalguse oma koju toomiseks on mitu võimalust. Mõned neist on kiired ja lihtsad, teised nõuavad rohkem aega, kuid nende positiivne mõju on see-eest usaldusväärne ja pikaajaline.

NIISKE JA HALLITAV KODU SUURENDAB ASTMARISKI 40% VÕRRA

Halb ruumiõhu kvaliteet võib põhjustada või raskendada
hingamisteede probleeme ja allergiaid.

LASTETOAD ON TIHTI TUBADEST KÕIGE SAASTATUMA ÕHUGA

Toksilised osakesed, väljahingatav CO2 – lastetubades on kahjulike ainete kontsentratsioon võrreldes teiste ruumidega kodus sageli kõrgeim.

PÄEVAVALGUSE PUUDUMINE TEEB 15% MEIST KURVAKS

Päevavalguse jõudu ei saa kunstlikult toota. Me vajame päikesevalgust, et tunda end energilise ja tervena.

TEADMISEST ÜKSI EI PIISA


Me kõik peame leidma uue viisi, kuidas siseruumides elada. Üksikisikutest arhitektideni, ettevõtetest valitsusteni – kõigil meil on vastutus teha kõik, mida suudame, et meie kodudes oleks tervislik elada ja üles kasvada.


Miks me sellega tegeleme?

VELUX on üle 75 aasta pühendanud inimeste elukvaliteedi parandamisele, aidates kodudesse ja töökohtadesse saada piisavalt valgust ja värsket õhku.
Teadus on nüüd tõendanud nende tervislikkust, kuid arusaamine, et päevavalgus ja värske õhk ei ole ainult “kena, kui on”, vaid nad “peavad olema”, võtab aega.
Õnneks ei ole me sel teel üksinda. Teeme koostööd teiste ülemaailmsete planeerimis- ja ehitustööstuse turuliidritega, et kodusid paremaks muuta. Meie tooted ei suuda lahendada kõiki tubase põlvkonna probleeme, kuid saame näidata parimat