Lumi võib põhjustada probleeme

Külmades ja lumistes piirkondades võivad VELUX katuseaknad mattuda pikemaks perioodiks lume alla. Liiga suur kogus lund võib koguneda ka katuse peale.

Temperatuuri tõustes hakkab lumi akna pealt ja ümbert sulama väikeste soojakadude tõttu. Sulavesi voolab mööda akent alla külmemale, veidi paremini soojustatud katuse pinnale akna all, kus ta uuesti jäätub.

Sellistel puhkudel, kui on oht, et sulavesi ladestub akna alla, võib sinna tekkida jäätamm. Sulaperioodidel võib see põhjustada vee aknast läbitungimise, sest nii aken kui ka akna ja katusekatte vaheline ühendus ei ole normaaltingimustes ette nähtud vastu pidama sulavee survele.

 

katuseakna hooldus

Kuidas probleeme ennetada

Kindlusta et sulavesi juhitakse akna pinnalt eemale.

Võimalikult palju tuleb akna pealt ja ümbert ära koristada sinna kogunenud lund ja jääd. See omakorda laseb sulaveel joosta ilma tõketeta akna pinnalt ja ümbert eemale.

Kui katusele pääs on raske või võimatu, peaks mõtlema küttekaablite paigaldusele akna alumise serva alla.

ZIS
ZIS komplekt

Lume ja jää komplekt ZIS

Olemasolevate katuseakende täiustamiseks piirkondades, kus on palju lund ja pikemad külmaperioodid, soovitame täiustada aknaid ZIS-komplektiga.
Katuseakna lume ja jää komplekt tõkestab jää kogunemist akna ümber ja vähendab vee sisseimbumise ohtu.
Komplektis on spetsiaalsed tihendid ja kruvid. Koos kolmekordse klaaspaketiga on see hea lahendus karmidesse Põhjamaade talvedesse.

 

VELUX kaablid

Küttekaablid

Küttekaablid aitavad hoida puhtana pinna, mida mööda sulavesi saab akna pealt ja ümbert eemale joosta. Kaablid tuleb paigaldada aknast kuni vihmaveerennini. Samuti tuleb kaablid paigaldada katuserenni ja vihmaveetorusse.

BBX VELUX aurutõkkekile

Muud soovitused

Veenduge, et katusekonstruktsiooni all on aluskate ning see on tihedalt aknaga ühendatud. Enamus katusekattematerjale ei ole kaitstud sulavee lekete eest.

Kindlusta et akna ümbrus on korralikult soojustatud, et vältida soojuskadusid.

Aurutõkkekile peab olema paigaldatud väga korralikult, et vältida toast tuleva sooja ja niiske õhu jõudmist katusekonstruktsioonini.