{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Projekt: Floreat Homes; fotod: Torben Eskerod

Suurbritannia on üks neist riikidest, kus esineb tuhandetes variatsioonides erinevaid ridaelamuid. Piirkonna ehitusettevõtte Floreat Homes uusasumis Radbrook Village on neid saadaval mitut erinevat tüüpi. Radbrook Village on ümbritsetud parkidega ja asub vahetult Shrewsbury kesklinna lähedal.

Asumi iga maja ümbritseb kaunis aed. Radbrook Village sulandub tänu diskreetsetele, traditsioonilistele punaste tellistega kaetud vormidele ja katuseharjadele, mida inimesed nende hubase ja koduse ilme pärast hindavad, elegantselt naabruskonnaga.

Kinnisvaraturul konkurentsis püsimiseks pidi Floreat Homes tulema välja kontseptsioonidega, mis vastaksid pidevalt arenevatele perevajadustele ja uutele kooseluvormidele.

Majas on kolm umbes 12-ruutmeetrist magamistuba, mis võimaldavad tube erinevatel otstarvetel kasutada. Üks neist asub esimesel korrusel vannitoa kõrval ja seda saab eraldi sissepääsuks ümber ehitada. Elutuba ei ole ühendatud ühegi teise alaga ja on seetõttu väga paindlikult kasutatav. Maja suurim ruum on köök koos söögitoaga. Võlvlagi ja sellest tulenev ruumi suur kõrgus annavad ruumile sõbraliku, heleda välimuse, mis suurtel ja pikkadel tubadel sageli puudub.

Shrewsbury VELUX akendega ridamajadProjekt: Floreat Homes; fotod: Torben Eskerod

Projekt: Floreat Homes; fotod: Torben Eskerod

Kuna kohe köögi taga on praktiline panipaik, olid katuseaknad parim lahendus optimaalse loomuliku valguse saamiseks seal, kus seda kõige rohkem vaja on. Katuseaknad sobivad eriti vihmases kliimas, kuna annavad sama suurusega vertikaalsetest akendest vähemalt kaks korda rohkem valgust. Lisaks kasutatakse neid kogu ruumi tuulutamiseks.

Ratsionaalsel paigutusel on ka mõned luksuslikud omadused. VELUX katuseaknaga vannituba ja valgusküllane trepp lasevad majal näida suuremana ja õhulisemana. Faktid kinnitavad välimust: akende strateegiline positsioneerimine võimaldab majas optimaalset õhuvahetust, muutes selle mitte ainult hubaseks, vaid tervislikuks.

Graafika

Projekt: Floreat Homes; fotod: Torben Eskerod

Iga esimese korruse ruutmeetrit on kasutatud optimaalselt ja võimaldab maksimaalset paindlikkust.

Trepist kõrgemal asuv katuseaken valgustab maja keskosa, kus päevavalgust tavaliselt napib. Kompaktne esimene korrus koosneb ainult hädavajalikust – kahest magamistoast ja vannitoast.

Kuid see pole tänu valgusküllasele, ruumikale ja kaasaegsele vannitoale kaugeltki keskpärane.

Sellel objektil kasutatud VELUX tooted
VELUX INTEGRA® Katuseaken GGU
Toote üksikasjad

Projekti üksikasjad

Projekt: Ridamajad
Asukoht: Shrewsbury, Suurbritannia 
Arhitekt: Floreat Homes
Aasta: 2019
Fotod: Torben Eskerod