{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
asukohaplaan
Arhitektid: Stifter + Bachmann

Vastates kasvava turismisektori vajadustele, määras Bozeni provintsi valitsus 10 miljonit eurot kolme uue maja ehitamiseks ja ülejäänud 22 renoveerimiseks.

2013. aasta konkursi piirkonna kaheksa kutsutud arhitektuuribüroo vahel võitis Stifter+Bachmann. Projekt lõhestas avaliku arvamuse – kuid aasta hiljem võisid arhitektid asuda valmistama tööprojekti. Ehitust alustati 2016. aasta juunis ja see jätkus väga tõhusalt lühikestel mäesuvedel kuni 2017. aasta oktoobrini.

2018. aasta juunis avas uksed uus Sasso Nero mägimaja, mis lõi laineid nii arhitektuuri-, ehitusringkondades kui ka lummatud matkajate seas.

Esimesel korrusel asub köök ja suur kolme suure aknaga söögituba, mille puusepp on ehitanud nii, et need sobiks kõrval asuvate VELUX toodetega. Nad näevad välja nagu kolm erinevat maali – kiviseinast, põhjapoolsest platoost ja naabertipust.

Akende käsitlemine maalidena viis avade väga teadliku paigutamiseni.

Esimese ja teise korruse magamistoad, millel mõlemal on üks maalilaadne aken, on varustatud narivooditega. Pööningul asub üks suur tuba, mille põrandal on täispikk madratsirida.

VELUX katuseakendega mägimaja BozenisArhitektid: Stifter + Bachmann

Helmut Stifter

arhitekt, Stifter+Bachmann

Selles hoones pole fassaad ja katus üksteisest eristatud. Tegemist on ühe suure katusega, mistõttu olid meie esimeseks valikuks VELUX katuseaknad. Kasutasime samu katuseaknaid, mida kasutati küla ühepereelamutes. Kõik meie töötajad olid tuttavad vasega kaetud pindade detailide ja monteerimisega – enamik katuseid on siin tehtud niimoodi.

Arhitektid: Stifter + Bachmann; fotod: Oliver Jaist

Konstruktsioon, nii põrandad kui ka laed, on valmistatud ristkihtliimpuitpaneelidest. Kogu interjöör, sealhulgas mööbel, on täielikult valmistatud töötlemata kuusepuust.
Arhitektid ühendasid oma oskusteabe vana mägimaja juhataja kogemustega. Tema ideede tulemusel valmis avara garderoobiga sissepääs, mis võimaldab alpinistidel oma varustust lahti harutada.

Esimesel korrusel on köök ning suur elu- ja söögituba. 2 meetri kõrgused aknad lasevad päiksevalguse ruumi sügavusse.

Vannitoad, kuivatus- ja teenindusruumid asuvad sissepääsu all kahel tasapinnal, samas kui magamisruumid avanevad kahel korrusel ümbritsevate tippude suunas. Lindilaadselt paigutatud aknad tagavad päevavalguse ja ventilatsiooni igale magamiskohale – mõlemas kaks kuni viis narivoodit.

Graafika

Arhitektid: Stifter + Bachmann; fotod: Oliver Jaist

Projekti avaldamise järel oli osa avalikust arvamusest hoone vormist šokeeritud ja süüdistas arhitekte traditsioonide rikkumises. Lõuna-Tiroolis pole alpimajadel aga mingit tegelikku traditsiooni. Esimesed mägimajad püstitati 19. sajandi lõpus Saksa alpiklubide poolt ja need oli koopiad linnaelanike majadest – ainult, et ehitatud kohalikust kivist. Stifter + Bachmann ei püüdnud leiutada uut tüpoloogiat ega pakkuda välja erilist esteetikat. Paljud maja tähelepanuväärsed ruumilised omadused, sealhulgas 180-kraadine panoraam ja akende paigutus, tulenesid maastiku täpsest kinnistamisest.

Sellel objektil kasutatud VELUX tooted
VELUX katuseaken (GGL)
Toote üksikasjad

Projekti üksikasjad

Projekt: Mägimajad
Asukoht: Itaalia Bozeni provints 
Arhitekt: Stifter + Bachmann
Aasta: 2015 
Fotod: Oliver Jaist