VELUX katuseaknaid esitlev uusehitusprojekt – puhkemajad Montafonis
{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Omanik: Cabinski Montafon; arhitekt: Cabin One; fotod: Kasia Jackowska

Kaks suusahullu lapsepõlvesõpra Tim ja Chris mõtlesid, kuidas muuta soov tegeleda suusatamisega jätkusuutlikuks ärimudeliks.

Chris on kolinud Saksamaa tasandikelt Austria Alpidesse Montafoni.

Külalistemaja kõrval, kus ta töötas, oli külast väljas saadaval tükk maad, kuid seda ainult 25 aastaks rendiks ja vaid ajutiste hoonete ehitamiseks.

Kaks sõpra otsisid kaks aastat sobivat väikemajatootjat.

Hetkel, kui maa-arenduse võimalus ja õige hütivariant kokku said, sündis cabinski. Hüti tootja – noor ettevõte nimega Cabin One – oli just toonud oma toote turule toonud. Tim ja Chris olid nende esimesteks suurteks klientideks.

Tihedas koostöös kohalike ehitusametitega loodi kogu krundi skeem.

Tim ja Chris kujutasid ette, et kaheksa kuni kümme hütti seisavad üksteisest eraldi, kuid piirkonna põhiplaan nõudis suuremat mahtu, mille saaks lahendada hüttide sein seina vastu paigutamisega.

Katuseharjade nõude järgi peaks katusehari järgima oru suunda. Cabin One'i hüttide viilkatustega oleks see nõu täidetud. See osutus hütile ideaalseks suunaks nii päikesevalguse kui vaadete osas.

VELUX katuseaknaid esitlev uusehitusprojekt – puhkemajad Montafonis
Omanik: Cabinski Montafon; arhitekt: Cabin One; fotod: Kasia Jackowska

Andreas Rauch

Cabin One'i arhitekt

Pisikesed ruumid vajavad rohkem valgust kui teised ja tugevat suhet ümbritsevaga. Tegelikult peetakse neid inimeste tervislikumaks elupaigaks kui suuri ruume, millel on väikesed aknad ja puudub ühendus väliskeskkonda

Omanik: Cabinski Montafon; arhitekt: Cabin One; fotod: Kasia Jackowska

Montafoni ehitusametile meeldisid Cabin One'i tumedad puitfassaadid, kuna need meenutasid piirkonna traditsioonilisi hooneid.

Cabinski tellis ühe kõige kallimate lisadega hütiversiooni, millel oli põrandaküte ja integreeritud VELUX aknaautomaatika.

Täispuidust põrand oli tulevaste ümberehituste hõlbustamiseks õlitatud.

Minimalistlik interjöör on Timi sisekujundustalendi jaoks ideaalne taust: hoolikalt valitud padjad, pinkide viltkatted, plaadivalik ja keskkonnasõbralik voodipesu kiirgavad majakestes rahu ja värskust.

Graafika

Omanik: Cabinski Montafon; arhitekt: Cabin One; fotod: Kasia Jackowska

Andreas Rauch tsiteerib, mida ta õppis keskkonnapsühholoog Harald Deinsberger-Deinswegerilt, kelle loengutel ta arhitektuuriõpingute ajal osales.

Arhitektid valisid nii külg- kui ka otsafassaadile ebatavaliselt suured avad, samuti katuseavad, mis tundusid efektiivse, minimalistliku ruumi loomise kavaga esmalt vastuolus olevad.

Andreas Rauchi ja Simon Beckeri jaoks on katuseaknad projekti hädavajalik element, mis oli vajalik fassaadiavade lõpuleviimiseks.

Sellel objektil kasutatud VELUX tooted
VELUX katuseaken (GGL)
Toote üksikasjad

Projekti üksikasjad

Projekt:  Puhkemajad cabinski.at
Asukoht: Montafon, Austria
Arhitekt:  Andreas Rauch ja Simon Becker, Cabin One
Fotod: Kasia Jackowska