{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
asukohaplaan
Arhitekt: FIER architecten, Nijkerk

'Gildenhof' on ainulaadne. Tegemist on tõepoolest Flevolandis esimese sellise projektiga, mille eesmärgiks on pakkuda kodusid, mis toodavad sama palju energiat kui nende elanikud tarbivad. Projekti algataja on IJsselland Ontwikkeling. Sarnaselt varasemate projektidega tegi kinnisvaraarendaja tihedat koostööd FIER architecteni ja Bouwbedrijf De Bruin-Putteniga. Lõpuks otsustati ehitada 29 energianeutraalset kodu alghinnaga 169 000 eurot. Energianeutraalne tähendab, et majad toodavad vähemalt sama palju energiat kui tüüpiline perekond tavaelu puhul kasutaks.

Päikesepaneelid on paljude energianeutraalsete kodude puhul põhikomponendiks.

Sama kehtib Dronteni uusarenduse Gildenhofi 29 kinnistu puhul. Igal majal on 23 päikesepaneeli. Need on energiavarustuse jaoks hädavajalikud, kuid nende taga asuvates tubades piisava päevavalguse tagamine on tõsine väljakutse. Gildenhofi projekti eest vastutav ehitusmeeskond pöördus vastust otsides VELUXi poole. Üheskoos töötati välja sobiv katuseakende lahendus, mis sobib optimaalse päevavalguse tagamiseks laitmatult katusesse integreeritud
päikesepaneelisüsteemiga.

Ridamajad Drontenis - arhitekt: FIER architecten, NijkerkArhitekt: FIER architecten, Nijkerk

Thom Grevengoed

Bouwbedrijf De Bruin-Putten B.V.

Mulle avaldas muljet ka see, kuidas VELUX lisas oma katuseakendesse politsei poolt heaks kiidetud „Turvalise kodu“ lukud. Tulemus on muljetavaldav. Minu hinnangul poleks seda katust meeldivamaks enam olnud võimalik teha.

Arhitekt: FIER architecten, Nijkerk; fotod: Kasia Jackowska

Muu hulgas tähendas see, et pidime ehitama hooneid, mis olid õhutihedaid. Ettevalmistusetapis on vaja põhjalikult kaaluda kriitilisi detaile, näiteks katuseakende õhutihedust ja samuti testida seda kogu protsessi vältel,“ Thom Grevengoed, Bouwbedrijf De Bruin-Putten B.V.

„Energianeutraalsete kodude ehitamisel peavad kõik osalised rakendama lõpptulemuse saavutamiseks samaaegselt oma individuaalseid oskusi ja teadmisi. Paigalduskonsultant Breman Hasselt oli projektiga otseselt seotud just sel põhjusel. Traditsiooniliste ehitusprojektide puhul töötatakse samm-sammult. Kõigepealt teeb oma töö arhitekt, sellele järgneb konsultant, seejärel ehitaja jne. Paigaldamine on nö lisandiks. Energianeutraalse ehituse puhul määravad kesta ja paigaldamise nõuded tegeliku projekti ning kõik peab olema sellest lähtuv.“

Graafika

Arhitekt: FIER architecten, Nijkerk; fotod: Kasia Jackowska

Katuseaknad olid projekti võtmekohaks. Katuseaknad pidid tagama piisava päevavalguse, olema integreeritud katusele paigaldatud päikesepaneelisüsteemi, olema õhutihedad, esteetiliselt atraktiivsed ja omama politsei poolt kinnitatud „Ohutu eluaseme“ märgist. Kaks katuseakent kodu kohta tagasid vajaliku päevavalguse vahetult katuse all olevates tubades.

Sellel objektil kasutatud VELUX tooted

VELUX katuseaknad (GGU)
Toote üksikasjad

Projekti üksikasjad

Projekt: Ridamajad
Asukoht: Dronten, Madalmaad
Arhitekt: FIER Architecten, Nijkerk
Paigalduskonsultant: Breman Hasselt 
Fotod: Kasia Jackowska