{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Arhitekt: Ketill Skogholt; fotod: Anniken Zahl Furunes

Norras Trondheimi ääres asuva Stjørdali elamukompleksis Active House asetsevad kahes reas kuus linnaelamut, mida ümbritseb loodus. Puitu, ühte neis majades kasutatavatest põhimaterjalidest, mida Norras on ehitusmaterjalina kasutatud juba sajandeid, hangiti kohapealt.

Iga linnamaja põrandapindala on 138 m 2, mis on jagatud kitsal ja sügaval krundil kahe korruse vahel. Kuigi sügavus võimaldab ökonoomset paigutust ja energiasäästu, on katuseaknad piisava valguse ja tervisliku sisekliima tagamiseks üliolulised.

Igal kolme magamistoa, mugava pesuruumi ja avara terrassiga üksusel on erineva suuruse ja elustiiliga peredele erinevad mugavused. Maja keskpunktiks on ülemisel korrusel asuv suur köök-söögituba. Siin pakuvad katuseaknad ülevalt päevavalgust ja fassaadiaknad tagavad suurepärase vaate Trondheimi fjordile. Samuti saavad elanikud nautida ülevalt langevat päikesevalgust esimese korruse elutoas. Tänu laes olevale päikesetunnelile juhitakse tuppa loomulik päevavalgus, ja vähendatakse seeläbi elektrivalgustuse vajadust.

VELUX katuseakendega Healthy Home Townhouses StjørdalisArhitekt: Ketill Skogholt; fotod: Anniken Zahl Furunes

Torstein Nordby

Stjørdal

Energiasäästlikus hoones elamine ei pea ilmtingimata olema keeruline ega kallis. Samuti ei pea te ohverdama pilkupüüdvat arhitektuuri ega siseruumide õhu kvaliteeti.

Arhitekt: Ketill Skogholt; fotod: Anniken Zahl Furunes

Projekteerimisprotsessis kasutati optimaalsete päevavalgustingimuste mõõtmiseks ja tagamiseks projekteerimistööriista VELUX Daylight Visualizer 2. Päevavalgusteguri, mis on tunnustatud jõudlusnäitaja ruumis leiduva päevavalguse hulga mõõtmiseks, mõõtmiseks valmistati ette valgustuse renderdused.

Tänu koostööle VELUXiga kasutati ideekavandi etapist alates valguse projekteerimise tööriista, mis võimaldas korruseplaanide kohandamist, et osa kõrgel asuvatest katuseakendest paistev valgus jõuaks läbi avatud trepi esimesele korrusele.

Graafika

Arhitekt: Ketill Skogholt; fotod: Anniken Zahl Furunes

Healthy Home Townhouses hoonetel on hübriid ventilatsioonilahendus, mis tagab aastaringselt suurepärase siseõhu kvaliteedi. Värsket õhku tagab loomulik ventilatsioon läbi VELUX INTEGRA® katuseakende. Katuseaknaid saab programmeerida vajaduse korral automaatseks loomulikuks ventilatsiooniks, mida juhitakse kaugjuhtimispuldiga. Looduslik ventilatsioon on ühendatud tasakaalustatud mehaanilise ventilatsioonisüsteemiga, millel on soojustagastus, mis säästab nii energiat kui ka raha.

Sellel objektil kasutatud VELUX tooted
VELUX INTEGRA® Katuseaken GGU
Toote üksikasjad

Projekti üksikasjad

Projekt: Healthy Home Townhouses 
Asukoht: Stjørdal, Norra
Arhitekt: Ketill Skogholt
Arendaja: Tore Lingaard A / S
Insener: Grontmij
Aasta: 2014
Fotod: Anniken Z. Furunes