{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
asukohaplaan
Arhitekt: Juri Troy architects

Selle projekti väljakutseteks olid lahenduste leidmine järsu kaldega krundile, mille maastikku ei tohtinud muuta, tagades samas juurdepääs tänavalt, ning järgida rangeid eeskirju tulevase maja mahu ja vormi osas.

Vastus neile keerukatele nõuetele osutus lihtsaks sümmeetrilise katusega hooneks, mis avanes igal tasandil maastikule, püüdes päevavalgust igast võimalikust küljest – kaasa arvatud katuselt.

Maja juurde pääseb tänavalt pika trepi kaudu, mis algab garaažist. Lastetoad asuvad esimesel korrusel, teisel korrusel on suur elutuba, kust avanevad vaated kõikidele külgedele. Tegemist on avatud ruumiga, mis pakub samas erinevaid hubaseid nurki.

Ehkki tagasihoidlik ja otsekohene, on selles majas mõned pisikesed igapäevaelu luksused, näiteks väliköök või maailma esimene passiivmaja sertifikaadiga pitsaahi.

VELUX akendega ühepereelamu BottenwilisArhitekt: Juri Troy architects; fotod: Jürg Zimmermann

Juri Troy

Arhitekt

Katuseaknad on loomuliku ventilatsiooni jaoks üliolulised. Piisab nende ja madalamal korrusel asuva terrassi uste avamisest, et soe, seisnud õhk üles tõuseks. Tegemist on vana hea korstnaefektiga.

Arhitekt: Juri Troy architects; fotod: Jürg Zimmermann

Peasissepääs viib tänavatasandilt garaažikorruse ja pika trepi kaudu eluruumi. Täielikult täiskasvanutele pühendatud ülemisel korrusel asub suur magamistuba, saunaga vannituba, külaliste ja tööruum. Kõik põhja poole suunatud katuseaknad tagavad all asuvatele ruumidele ühtlase päevavalguse ja värske õhu.

Graafika

tehnilised joonised
Arhitekt: Juri Troy architects

See sai võimalikuks tänu arhitekti nutikale nipile: ta leiutas sügavad šahtid, ühendades külalistetoa vastupidise kaldkatuses asuvate avadega. Hajutatud põhjavalgus loob kena kontrasti keskpäevases päikesevalguses oleva tööpiirkonnaga.

Sellel objektil kasutatud VELUX tooted
Elektriliselt juhitavad katuseaknad (GGL)
Toote üksikasjad

Projekti üksikasjad

Projekt: Ühepereelamu 
Asukoht: Bottenwil, Šveits 
Arhitekt: Juri Troy architects 
Aasta: 2017
Fotod: Jürg Zimmermann