{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Arhitektuur: Element Design GmbH; fotod: Kasia Jackowska

Loodusest ümbritsetuna, kuid samas mugavas välilaagris päeva veetmise võimaluse mõtlesid välja Millstätter See Tourismus GmbH peadirektor Maria Wilhelm ja Baseli ettevõtte Element Design GmbH disaineri Roger Aeschbachiga koos oma meeskondadega iga-aastase Austria valitsuse poolt organiseeritud turismiinnovatsiooni võistluse jaoks. Kaheksakümne esitatud töö hulgast said auhinna ja rikkaliku rahastuse nemad ja veel viis teist tööd.

Millstätter See piirkond on koos teiste Austria Kärnteni piirkonna puhkekohtadega tuntud oma maaliliste vaadete poolest: sügavsinised veesilmad, mida ümbritsevad metsad ja mäed.

Seitse tillukest kaheinimesehütti asuvad suurepärastes kohtades järve ümbruses: mõned otse kalda ääres, teised mäetipus, kuid kõik nad on suurepärase vaatega. Konkurents piirkondade vahel on suur ja seega on ka vajadus selgete ja edumeelseid turismikontseptsioonide järele. Keskendumine teadlikule looduse kogemisele koos armastatud inimestega on Millstätter See regiooni kaubamärk, mida on toonitatud mitmetes Millstätter See Tourismuse välja töötatud projektides koos elementide kujundusega. Välilaagriprojekt on osa laiemast kontseptsioonist, mis seob kokku turismisektori mitmeid erinevaid osalisi.

VELUX katuseakendega Milstättersee puhkemajadArhitektuur: Element Design GmbH; fotod: Kasia Jackowska

Maria Wilhelm

Millstätter See Tourismus GmbH peadirektor

Kõige väärtuslikum asi, mida saate kellelegi anda, on aeg ja tähelepanu ning kõige romantilisem on ühiselt tähti vaadata, veeta väljas aega ja naasta ööseks minimalistlikku, hästi kujundatud ruumi, kus pole muid kaunistusi kui vaated linnale. loodus ja taevas ning absoluutselt mitte ühtegi tehnikat.

Arhitektuur: Element Design GmbH; fotod: Kasia Jackowska

Kaldkatuse, ühe täielikult klaasiga kaetud fassaadi ja taevasse avanevate katuseakendega tagasihoidliku lahenduse töötas välja turismi ja muuseumide ruumiliste kontseptsioonidega tegelev Baseli ettevõte Element Design. Vorm tuleneb „lihtsast hütist“, esimese eluaseme kujuteldavast ja romantilisest kontseptsioonist – minimaalsest varjupaigast inimesele looduses.

Hüttides leidub vaid kõige elementaarsem mööbel. Tegelikult täidab üks mööbliese suurema osa funktsioonidest: voodi, sahtlid, koht kohvrite mahutamiseks ja riiul prillide, lambi või raamatute jaoks.

Interjöör on kaetud imeliselt lõhnavate lehiselaudadega.

Graafika

Arhitektuur: Element Design GmbH; fotod: Kasia Jackowska

Seinad ja katus on lihtsa puitkonstruktsiooniga ja kaetud männivoodriga. Hütid on hästi soojustatud ja hüti taga asub ventilatsioon, mis võimaldab suvel head sisekliimat ja talvel elektriküttekehade abil ka head sisetemperatuuri.

Kuna männivooder ümbritseb kogu hoonet ja kogu konstruktsioon on tavalisest majast õhem, ei saanud tüüpilisi lahendusi kasutada.

Tänu eelvalmistatud puitelementide kasutamisele kulus ühe hüti sh integreeritud mööbli ehitamiseks kõigest kaks nädalat. Esimene hütt avati üldsusele 2017. aasta mais, ülejäänud järgnesid suve jooksul.

Sellel objektil kasutatud VELUX tooted
VELUX katuseaken (GGL)
Toote üksikasjad

Projekti üksikasjad

Projekt: Mobiilsed puhkemajad
Asukoht: Kärnten, Austria 
Arhitekt: Element Design GmbH
Aasta: 2017
Fotod: Kasia Jackowska