{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Arhitekt: Josefine Wikholm ja Andreas Lyckefors; fotod: Carl Axel Bejre

Lyckefors Arkitekter on arhitektuuribüroo, mille asutasid Per Bornstein ja Andreas Lyckefors 2011. aastal. Büroo kasvas koos kolmanda partneri Johan Olssoni ja 24 töötajaga Göteborgis ja Stockholmis Rootsi üheks kõige uuenduslikumaks bürooks.

Ehkki mitmekordselt auhinnatud büroo tegeleb väga erinevate mastaapide ja teemadega, ühendab enamikke neist projektidest ühine teema: maalähedane, sõbralik suhtumine maja materjalidesse ja suhtesse ümbritseva maastikuga.

Pisike Granholmeni hütt, mille ehitas Andreas Lyckefors koos Josefine Wikholmiga oma pere jaoks, on nimetatud suhtumise ilmekas näide.

Ratsionaalsed kujundusotsused viisid väikese puust poeesiani, mis seisis keset muinasjutumaastikku.

Väikesel saarel asuvasse majakesse pääseb ainult paadiga, kuid mitmete artiklite vahendusel sai see tuntuks mitmetel arhitektuuriplatvormidel ja -ajakirjades.

VELUX katuseakendega uusehitusprojekt – Luleå nädalalõpumajake
Arhitekt: Josefine Wikholm ja Andreas Lyckefors; fotod: Carl Axel Bejre

Andreas Lyckefors

arhitekt arhitektuuribüroost Bornstein Lyckefors Arkitekter

Majakese lemmikomaduseks on väliskeskkonna olemasolu. Ka majas olles säilib mulje, et olete jätkuvalt looduses. Vaated avanevad igas suunas, seda mitte ainult horisontaalselt, vaid ka vertikaalselt. Tänu sellele näete elutoast korraga nii merd kui taevast.

Arhitekt: Josefine Wikholm ja Andreas Lyckefors; fotod: Carl Axel Bejre

Väike pindala annab ruumi väga vähestele asjadele, mis on vajalikud nädalavahetuseks omaette olemise jaoks. Esimesel korrusel asuvad suur laud, köök, hubane puhkenurk ja piisavalt voodeid suure ja rõõmsa seltskonna majutamiseks ning külaliste voodi. Katusealusel sümmeetriliselt asetatud pööningul paiknev narivoodite ja niššidega avatud ruum viib suure peamise magamistoani.

Kuna salongi kasutatakse ainult soojal aastaajal, on sanitaarlahendustele juurdepääs traditsiooniliselt väljastpoolt.

Graafika

Arhitekt: Josefine Wikholm ja Andreas Lyckefors; fotod: Carl Axel Bejre

Just väikese ruumi muudab paljudest suundadest voogav valgus eriti rikkalikuks. Rootsis kestab õhtuvidevik tunde. Valgus värvib ruumi päeva jooksul mitmel erineval viisil: varjud liiguvad üle seinte, tekkivad värvid – selles pisikeses majakeses toimub nii mõndagi. Arhitektuuri võib võrrelda fotograafiaga: mõlemi puhul on tegemist valgusega maalimisega, pilt tekib tänu avade tekitamisele.

Sellel objektil kasutatud VELUX tooted

VELUX katuseaknad (GGU)
Toote üksikasjad

Projekti üksikasjad

Projekt:  Suvemaja
Asukoht: Kallaxön, Luleå, Rootsi
Arhitekt:  Josefine Wikholm ja Andreas Lyckefors
Pindala:  40 m²
Aasta: 2017
Fotod: Carl Axel Bejre