VELUX katuseaknaid tutvustav uusehitisprojekt – pereelamu Viini lähedal
{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Arhitekt: Backraum Architektur; fotod: Romana Fürnkranz

Viinist ida pool asuv küla, mis on piisavalt lähedal, et olla atraktiivne koht inimestele, kes soovivad aiaga maja, kuid eelistavad samas jääda suurlinna lähedusse.

Noor perekond otsustas pärast suurlinnades ja välismaal veedetud aastaid tagasi Glitzendorfi naasta, et vaatamata mitteahvatlevale ümbruskonnale saaks laps koos oma perekonnaga üles kasvada.

Nad ostsid ehitusplatsi ja üsna ebameeldivate villade vahele kolmnurkse krundi, otsustasid ehitada sellele maja ja nimetada seda oma koduks. Nad leidsid endale projekteerija, kes nende soovid täitis.

Andreas Etzelstorfer on Viini arhitekt, „Backraum“ nimelise koha asutaja ja omanik.

Tema elav huvi ümbritseva maailma vastu pani teda uurima traditsiooniliste maaelamute tüpoloogiat. Mõiste „Hintaus“ kirjeldab talude taga olevate aitade ja põldude vahelist teed, mis kulgeb paralleelselt peatänavaga.

See oli koht, kus varemalt hoiti põllutööriistu, lapsed mängisid ja loomad jooksid vabalt ringi.

Lautadel olid traditsiooniliselt, puitkonstruktsioonist dikteeritud pikad vormid.

Millised majad nende uutel naabritel olid, avastasid kliendid alles pärast maa ostmist. Krundi põhjaservas seisab piklik ristkülikukujuline maja, mille kuju pärineb aitade traditsioonilisest vormist.

VELUX katuseaknaid tutvustav uusehitisprojekt – pereelamu Viini lähedal
Arhitekt: Backraum Architektur; fotod: Romana Fürnkranz

Andreas Etzenstorfer

Backraum Architekturi arhitekt

Pärast nii paljude katuseakendega majade ehitamist on mul mõningane kogemus ja ettekujutus, milline lõpptulemus välja näeb. Olen täiesti kindel, et Daylight Visualizeri ja meie VELUXi eksperdi teadmiste abil on tagatud ruumi optimaalne valgustus.

Arhitekt: Backraum Architektur; fotod: Romana Fürnkranz

Optimaalselt valgustatud ruum mitte ainult ei vasta normidele; ilma luuleta on väga raske ilu saavutada.

Klientide mõte elada aidas leidis vastukaja Andreas Etzelstorferi lapsepõlvemälestustes. Tal on meeles lõhnavates heintes hüppamine ja päikesekiired tolmuses õhus.

Vanades aitades ja pööningutel asendati mõnikord üksikud keraamilised katusekivid klaasist katusekividega, mille tulemuseks oli interjööris pidevalt muutuv päikeseliste täppide muster. Ta soovis selle maagia ka projekti sisse tuua.

Graafika

Arhitekt: Backraum Architektur; fotod: Romana Fürnkranz

Kuna kaetud veranda kohal asuv katus on soojustamata ja võimaldab eksponeerida katusekonstruktsiooni, oli see koht, kus eterniittahvleid sai kasutada vaheldumisi samasuuruste akrüülklaasist tahvlitega.

Säravad pastillid rändavad läbi seinte: nende asend tähistab päikese asukohta, näidates kellaaega ja aastaaega, ühendades peenelt ja võimsalt ruumis sees ja ruumist väljas asuva.

Andreas Etzelstorfer usub, et natuke tehnoloogiat muudab meie elu paremaks: maja on varustatud automaatsete ventilatsioonisüsteemidega, mis võimaldavad säilitada interjööris optimaalset kliimat.

Sellel objektil kasutatud VELUX tooted
Elektriliselt juhitavad katuseaknad (GGL)
Toote üksikasjad
VELUX katuseaken (GGL)
Toote üksikasjad

Projekti üksikasjad

Projekt:  Ühepereelamu
Asukoht: Viini suurlinnapiirkond, Austria
Arhitekt:  Backraum Architektur
Aasta: 2019 - 2020
Pindala:  130 m²
Fotod: Romana Fürnkranz