{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
asukohaplaan
Arhitekt: Babis C. Tekeoglou, BCT Architekt

Kuna linnade kasvav elanikkond nõuab rohkem kortereid, on ümberehitused uute elanike majutamiseks üliolulised ja aitavad samas vältida linnastunud piirkonna piiramatut kasvu.

Paljud katusealused, eriti 50ndate kuni 70ndate hoonetes, olid kuni viimase ajani tundmatu ressurss, kuid nüüd on hakatud neid muutma korteriteks. Tihendamise vajadus kohtub renoveerimisnõudlusega ja moodustab suurepärase disainivõimaluse.

Babic C. Tekeolgou büroo sai tellimuse kolme Hamburgi põhjaosas asuva 30ndatest pärit 16 trepikojaga korrusmaja renoveerimiseks. Hoonete katused hävisid II maailmasõja ajal ja ajutiste remonditööde käigus lisati katuse alla mõned kortereid, et pakkuda lauspommitatud linnas elamispinda. Ülesandeks oli pööningul asuvate keskklassi üürikorterite kujundamine, samuti allpool asuvate korruste renoveerimine. Igasse korrusmajja lisati kaksteist 75-ruutmeetrilist korterit ja kaheksa poole väiksemat stuudiot.

VELUX katuseakendega elamurajoonid HamburgisArhitekt: Babis C. Tekeoglou, BCT Architekt; fotod: VELUX

Babis C. Tekeoglou

arhitekt arhitektuuribüroos BCT Architekt

Arvestades minu spetsialiseerumist pööninguruumide renoveerimisele, olen VELUXiga teinud palju projekte. Ruumide erikujud koos ereda päevavalgusega annavad hämmastavaid kujundusvõimalusi

Arhitekt: Babis C. Tekeoglou, BCT Architekt; fotod: VELUX

Uskudes pööninguruumide ilu, otsustas Babis C. Tekeoglou säilitada nende algsed omadused.

Igat korterit täiendas kuue meetri pikkune vintskapp, mille ees oli rõdu. VELUX katuseaknad viilkatuse mõlemalt küljelt tagavad kogu päeva vältel ereda päevavalguse ja loomuliku ristventilatsiooni. Tõhusad, proportsionaalsed toad, mille vahel on visuaalsed viited ja päikesevalgus, on muidu tagasihoidlikes korterites tõeline luksus.

Graafika

Arhitekt: Babis C. Tekeoglou, BCT Architekt; fotod: VELUX

Arhitekti koostöö VELUXiga Lorichstrasse projekti raames ei hõlmanud ainult katuseaknaid. VELUX pakkus visualiseeringuid ja päevavalguse analüüsi ning toetas ehitamist professionaalsete paigaldajatega, kes panid püsti näidiskorteri, kus testiti laia tootevalikut.

Ehkki kõiki VELUXi visualiseerimistel kujutatud ideid ei teostatud, sai dialoog sellest innustust ja avaldas positiivset mõju projekti disainile.

Sellel objektil kasutatud VELUX tooted
VELUX katuseaken (GPU)
Toote üksikasjad
VELUX INTEGRA® Katuseaken GGU
Toote üksikasjad

Projekti üksikasjad

Projekt: Korterelamud
Asukoht: Hamburg, Saksamaa 
Arhitekt: Babis C. Tekeoglou, BCT Architekt, Hamburg 
Aasta: 2019
Fotod: VELUX