{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
asukohaplaan
Arhitekt: Michael Nöbauer

Schremsi külas mudaravila läheduses seisab puumaja – selle tagasihoidlik tänavafassaad, mis sobib nii hästi naabermajadega, ei paljasta selle taga asuva hoone keerukaid ruume. Klient, eakas daam, kes naasis pärast aastaid välismaal elamist kodukülla Austrias, soovis kohta, kus saaks oma pensionipõlve nautida.

Et rahuldada kliendi soovi kaldus katuse järele ja kasutada endiselt aktiivselt ruumi vahetult selle all, tuli Michael Nöbauer ideele teha esimesele korrusele galerii. Selles projektis on mitmeotstarbeline ruum kliendi maalide esitlemiseks, mida kasutatakse ka raamatukogu nurgana või külaliste ajutise magamiskohana. Funktsionaalne köök on varjatud trepi alla, mis viib ülemisele korrusele. Kuna perenaine ei tee regulaarselt süüa, kuid vajab siiski piisavalt ruumi koos sõpradega õhtustamiseks, tuli Michael Nöbauerile mõte, et trepi alt võiks libiseda välja veel üks tasapind. Samuti kujundas ta kõik sisseehitatud puidust pingid, riiulid ja kapid, valides hoolikalt iga furnituuri.

VELUX katuseakendega ühepereelamu SchremsisArhitekt: Michael Nöbauer; fotod: Patricia Weisskirchner

Michael Nöbauer

Arhitekt

VELUX ei taga mitte ainult toodete parima kvaliteedi, vaid pakub ka tööriistu, mis aitavad klientidel mõista katuseakende eeliseid. Daylight Visualizeri simulatsioonid võimaldavad võrrelda ruumi katuseaknaga või ilma ning näha ülevalt tuleva valguse ilu.

Arhitekt: Michael Nöbauer; fotod: Patricia Weisskirchner

Michael Nöbauer on töötanud VELUXiga ka varasemate projektide juures ja on väga hästi kursis sellise koostöö eelistega. Ta näitab klientidele sageli lähedal asuvaid katuseakendega maju, avades ja sulgedes kardinaid tõestamaks, et päevavalgus parandab oluliselt ruumi atmosfääri.

Planeeritavast projektist täpsema pildi saamiseks pöördub ta VELUXi pakutavate simulatsioonivahendite poole, osutades, et tõestamine on dialoogis klientidega parem argument kui pelk arvamuste vahetamine. Samuti arutab ta tehnoloogiast huvitatud klientidega päevavalguse jaotusskeeme: neid üllatab alati, kui hämarad keskmised toad on.

Katuseaknad võimaldavad täielikku privaatsust ja pakuvad ruumides pidevalt muutuvat päikesemängu. Sellises majas unustatakse naaberhooned ja keskendutakse metsataolisele aiale.

Graafika

Arhitekt: Michael Nöbauer; fotod: Patricia Weisskirchner

Hoone asub tänava lähedal kallaku tipus. Lai trepp ühendab maja aiaga ja rada, mis viib otse mudaravilasse. Kõik olemasolevad puud hoiti alles. Looduse austamine on Nöbaueri kaubamärk: mitte ainult puid ja kaldus maastikku ei hoitud puutumata, vaid ka ehituseks kasutatud materjalid pärinesid ümbruskonnast. Esihoovi ja köögi töötasapinna jaoks kasutatud graniitplokid pärinesid lähedal asuvast kivimurrust ja kõik puidust elemendid, sealhulgas fassaadi jaoks kasutatud lehisest katusesindlid, olid pärit kohaliku puiduga töötavatest puutöökodadest.

Sellel objektil kasutatud VELUX tooted
VELUX katuseaken (GGL)
Toote üksikasjad
Elektriliselt juhitavad katuseaknad (GGL)
Toote üksikasjad

Projekti üksikasjad

Projekt: Ühepereelamu
Asukoht: Schrems, Austria 
Arhitekt: Architekt DI Michael Nöbauer 
Aasta: 2019
Fotod: Patrica Weisskirchner