{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
asukohaplaan
Arhitektid: Benetti Grigolo Architetti

Domenico Benetti ja Massimo Grigolo projektide haare on väga lai: elamutest luksuslike äriprojektide, avalike rajatiste ja turismitaristuni.

Tänu Asiago Golf Clubi projektile kohtusid nad oma tulevaste klientidega, kellele nad 2015. aastal nädalalõpumaja kujundasid. Klient soovis kohta, kus kogu tema pere saaks koos aega veeta. Ta armus asukohta ümbritsevasse loodusesse ja avaratesse vaadetesse üle Val d'Assa ning otsustas sinna oma puhkepesa ehitada. 

Arhitektid said väljakutsega hakkama, luues hoone, mis vaatamata suurtele mõõtmetele sulandub sujuvalt loodusse. Ümbritsev taristu, näiteks garaaž, on mäekülge integreeritud ja pole seetõttu tajutav eraldi ruumina. Samuti on objektil võimalikult vähe asfalteeritud pindu.

Arhitektide põhjalikud uuringud traditsioonilise arhitektuuri ümbermõtestamisel andsid tulemuseks ristkülikukujulise kaldus katusega hoone, mis on kaetud toorete lehiselaudadega ja vabastatud tarbetutest retrokaunistustest. Interjöör ei järginud traditsioonilist tüpoloogiat, kuna soovitud ruumide suurused ja seos välisküljega on tänapäevases puhkemajas vana ajaga võrreldes muutunud. Vajadus ainult ilmastikutingimuste eest kaitsta kuulub minevikku. Klientide soov elada maastikul ja päikese käes, peegeldab kaasaegset suhtumist loodusesse.

VELUX katuseakendega nädalalõpumaja RoanasArhitektid: Benetti Grigolo Architetti; fotod: Andrea Segliani

Domenico Benetti

arhitektuuribüroo Benetti Grigolo Architetti arhitekt

Meie klient mõistis erksa seniitvalguse ilu, mis valgustab ruumi kõige kõrgemast punktist ja muudab laepinna heledaks. Ta soovis isegi rohkem katuseaknaid, kuid selleks polnud lihtsalt piisavalt ruumi.

Arhitektid: Benetti Grigolo Architetti; fotod: Andrea Segliani

Puit esineb projektis kõikjal ja kõigis vormides: väljast toore ja päikese poolt pleegitatuna, seestpoolt loomulikult meetooni, millele vastanduvad vannitubade hallid betoonseinad ja suured klaasid, samuti värvikas ja moodne mööbel.

Maja on kujundatud ümber suure elutoa, kust avaneb vaade rikkumata panoraamile. Suur klaasitud seinaga tuba on tänu astmena sisseviimisele kaitstud ülekuumenemise eest. Lodža ulatub hoonest väljaulatuvale terrassile. Täielikult klaasitud fassaad on kaitstud otsese päikesekiirguse eest ja raamib maastikku nagu maal, samas kui kahekordse kõrgusega ala kohal asuvad VELUX katuseaknad kompenseerivad sügava lodža kasutamisega tekitatud valguse kadu.

Kahekordse kõrgusega ruum võimaldab vaateid ülal asuvale magamisalal ja sealt alla alumisele korrusele. Panoraamtrepp ja rida väiksemaid avasid piki põhjafassaadi ühendavad kõiki kolme taset, võimaldades tajuda ruumi ühe tervikuna.

Graafika

Arhitektid: Benetti Grigolo Architetti; fotod: Andrea Segliani

Päevapiirkonna avatud ruumidega võrreldes on kuus magamistuba – kõik eraldi vannitubade ja garderoobidega – funktsionaalsed ja hubased. Ülemisel korrusel kaldkatuse all olevad toad on valgustatud ülevalt. Magamistubade katuseaknad on suured ja asetsevad tasapinnal, kust avaneb vaated orule, samas kui vannitubade väiksemad avad asuvad privaatsuse tagamiseks kõrgemal.

Vaade väljast on suunatud ühe suuna – panoraamvaate - suunas, samas kui kõik muud fassaadid on suletud, et vältida visuaalset ühendust naabritega.

Sellel objektil kasutatud VELUX tooted
Elektriliselt juhitavad katuseaknad (GGL)
Toote üksikasjad
VELUX katuseaken (GGL)
Toote üksikasjad

Projekti üksikasjad

Projekt: Nädalalõpumaja
Asukoht: Roana, Itaalia 
Projekt: Benetti Grigolo Architetti
Aasta: 2019
Fotod: Andrea Seglani