5 nippi kodukontori ettevalmistamiseks

Teema: Värske õhk ja päevavalgus

27.06.2020


 

Olgu tegemist terve toa, magamistoa nurga, garaaži või söögilauaga. Hästi korraldatud kodu-kontoriruum võib aidata teil igal hommikul õiges meeleolus olla ja saavutada paremaid töötulemusi. Oleme kokku kogunud viis näpunäidet kodust parema töötamise jaoks, kasutades tõenäoliselt juba olemasolevaid tööriistu!


1. Alustage

Kõigil meil on juurdepääs erinevatele ruumidele, tööriistadele ja ajale. Alustage väikestest asjadest ja veenduge, et töölainele asudes, on teil kõik vajalik olemas. See aitab teil kiiremini õigesse meeleollu jõuda. Teie lemmikpliiats, puhas leht märkmikus ja tass kohvi võivad olla heaks alguseks! Mõelge mõnusasse ja mugavasse kontoritooli investeerimisest, sest terve päeva istudes on õige rüht meie keha jaoks hädavajalik.

2. Muutke ruum rohelisemaks

Veetes mitu tundi ühes kohas, võite kohati tunda end pinges olevalt ja igavalt. Loodus  ja rohelus on midagi, millest on raske tüdineda! Kaaluge kõigi oma toataimede kolimist kodukontorialale lähemale. Võib-olla lisate järgmist poetellimust tehes nimekirja ka mõned värsked lilled? Keskmine neljaliikmeline pere toodab iga päev suures koguses süsinikdioksiidi, lihtsalt hingates. Toataimed toimivad õhupuhastitena ja pakuvad teie kodule rohkem hapnikku. Mõni taim võib isegi toksiine õhust välja viia!

3. Jälgige päevavalguse liikumist

Koos oma taimede liigutamisega on oluline tagada teie enda ligipääs päevavalgusele. Olenemata teie kodu suurusest või sellest, mis kellaajal teie kodukontoriruumid päikesevalgust saavad, on võimalusi, kuidas päevavalguse hulka suurendada.

Alustuseks liigutage oma kirjutuslaud aknale lähemale. See annab teile ühtlase loomuliku valguse voo ja hõlpsama juurdepääsu värskele õhule, mis omakorda suurendab teie keskendumisvõimet ja head tööd. Pealegi, kas pole tore, kui saame aknast välja vaadata ja vaadet nautida ajal, mil peame siseruumis viibima? Lisaks parandab meie tootlikkust ka parem ligipääs vaadetele ja paranenud päevavalgustingimused.

Kodus töötamine annab paindlikumad võimalused ringi liikumiseks ja võimaluse teha aktiivseid pause või värskendada oma töökeskkonda. Võib-olla paistab teie diivanile just praegusel aastaajal mõnus pärastlõunapäike? Miks mitte istuda järgmise veebikoosoleku ajal diivanil, et saada veelgi enam päevavalgust ja sirutada keha?4. Hingake kergemalt

Kas teadsite, et meie ruumide siseõhk võib olla viis korda saastatum kui välisõhk? Lisaks toataimedele on üheks õhukvaliteedi parendamise võimaluseks leida tervislikumad ja looduslikumad alternatiivid praegustele puhastusvahenditele, mööblile, mänguasjadele ja muudele kodutarvetele.

Teine ja lihtsam viis värske õhu tagamiseks on regulaarne õhutamine. Seda on lihtne unustada, kuid seda on oluline oma igapäevaellu kaasata. Kaasake oma igapäevasesse rutiini paar lühikest 10-minutilist õhutuspausi. Mitme akna avamine korraga suurendab õhuringlust, asendades vana õhu uue värske õhuga. Püsiv ligipääs värske õhu kätte aitab kehal ennast paremini tunda ja vaimu produktiivsemaks muuta – see on suurepärane retsept hea töökoha jaoks.

 

5. Tehke see enda omaks

Ümbritsege ennast asjadega, mida te armastate! Teie lemmik maal, playlist, kohvitass või lilled. Kodus töötamine annab meile suurema paindlikkuse oma ümbruse ümberkorraldamiseks nii sageli, kui tunneme selle järele vajadust.

Lõpetuseks, kas pole tore, et meil pole alati seda kontoririietust vaja? Kes teab, võib-olla muutuvad riietusreeglid leebemaks, kui me kõik oma kontorisse tagasi jõuame. Nii et ärge kiirustage seda hubast kootud kampsunit oma kappi peitma.