Kas ülalt või alt avatav?

Ülemise käepidemega katuseaknad

Ülemisest käepidemest on akent mugav avada ka juhul, kui selle alla on paigutatud mööbel. Soovitame kasutada kuni 130 cm kõrguse kaldlae all oleva seina korral.

Alumise käepidemega katuseaknad

Alumise käepideme kasutamisel avaneb aken väljapoole, lastes nautida panoraamvaadet.  Soovitame akna alla mööblit mitte paigutada. Soovitame kasutada 130–150 cm kõrguse kaldlae all oleva seina korral.

Kas käsitsi- või kaugjuhitav katuseaken?

Katuseakna kaugjuhtimine

Kui katuseaken asub käeulatusest väljaspool või kui akent soovitakse ülimugavalt juhtida, tasub valida kaugjuhitav VELUX katuseaken. Akende ja tarvikute – näiteks kardinate ja aknakatete – juhtimiseks hoone igast punktist on komplektis puutetundlik juhtpult.  Valida saab päikeseenergial juhitavate ja elektriliselt juhitavate VELUX katuseakende vahel.

Kas vihmamüra teeb muret?

Vihmamüra saab vähendada 50%

Kõik unistame heast rahulikust unest ning meie helispetsialistid on uuringutele ja uuenduslikule disainile tuginedes välja töötanud uuendusliku katuseakna. Võrreldes standardse VELUX katuseaknaga on selle katuseakna vihmamüra tase 50% väiksem.

Vastupidavad turva- ja murdvargakindlad aknad

VELUX murdvargakindlad aknad pakuvad lisakaitset murdvaraste eest. Akna tugevdatud struktuuri on integreeritud lisalukud.

Kas rõdu või katuseterrass?

Võimalus vaate nautimiseks välja astuda

Rõdusüsteem ja terrassisüsteem avab katusealuse ja ruumi pääseb veelgi rohkem päevavalgust ja värsket õhku. Need hämmastavad lahendused tagavad väljapääsu omal viisil.

Kas üks või mitu katuseakent?

Rohkem katuseaknaid tähendab rohkem valgust

Mitme akna kombineerimine muudab ruumi oluliselt ja loob uusi võimalusi päikesevalguse, värske õhu ja suurepärase vaate osas. Tulemuseks on valgus- ja õhuküllane ruum, mis tundub avarana.

Niiskuskindlad VELUX katuseaknad

Valge hooldusvaba ja kergesti puhtaks pühitav

Sellel aknal on jätkukohtadeta vormitud valge polüuretaankate, mis kaitseb puitsisu. See on hooldusvaba ja veekindel ning sobib seega väga hästi suure niiskustasemega ruumidesse, näiteks vannitubadesse või köökidesse, või kui soovitakse valget ja puhast välimust.

Väiksem energiakasutus

Meie katuseaknad on ülimalt energiatõhusad

Tänu oma kitsastele raamidele, suurele klaasipinnale ja VELUX ThermoTechnology™ tehnoloogiale, jõuab meie katuseakende kaudu koju rohkem soojust ja valgust kui kunagi varem. Kasutame akende struktuuris tipptasemel materjale, mis tagavad parema soojapidavuse ja õhutiheduse.


Energiatasakaalu veelgi paremaks muutmiseks, tasub valida meie energiasäästlikud klaaspaketid, mis on saadaval kõikide aknatüüpide jaoks. Sellise klaaspaketi saab valida oma VELUX katuseakna konfigureerimise käigus.

Kas on aeg vana VELUX katuseaken välja vahetada?

Vana katuseakna väljavahetamine võib oluliselt kaasa aidata ruumi muutmiseks selliseks, nagu soovitakse. See on üllaltavalt kiire ja lihtne lahendus ega ole nii kallis, kui arvata võiks.

 Oleme loonud selle juhendi, et aidata klientidel leida oma ruumi jaoks sobivaim VELUX lahendus ja soovitada kohti, kuhu selle elluviimiseks pöörduda.

Eriotstarbelised katuseaknad

Pakume suures valikus VELUX eriotstarbelisi katuseaknaid, nagu pasiivmajade aken, avariiväljapääsuaken, suitsueemaldusaken ja paljud muud. Meie täieliku valikuga saab tutvuda siin.

Aurutõkke paigalduse nõuanded


Mitmekihilises konstruktsioonis on igal kihil oma ülesanne. Kui uut hoonet ehitatakse talvel, on vaja esimese tööna paigaldada aurutõke. Selliselt saavutatakse olukord, kus hoone sees ehitustööde käigus tekkiv täiendav niiskus ei pääse kohe soojustusse ega muudesse piirnevatesse konstruktsioonidesse. Seejärel võib alustada soojustustöödega.

Kui hoone karkass püstitatakse suvekuudel, kui hoone sees olev õhuniiskus on võrdne hoonest välja jääva õhuniiskuse hulgaga, siis ei ole oluline, et esimese kihina peaks panema aurutõkke.

Aurutõke pannakse konstruktsiooni soojemale poolele ning selle ülesanne on tagada veeauru mittepääsemine konstruktsiooni ehk piirde sisse.

Kondenseerunud niiskus konstruktsiooni sees põhjustab hallituse ja mädaniku teket.