Parimad energiatõhususe tehnikad taskukohasuse ja mugavuse tagamiseks

Kas teadsid, et katuseakna eluiga on 25-30 aastat? Jah, see on tõsi. Nii nagu on tõsi, et aknad on tänapäeval arenenumad, kuna nende energiatõhusus ja isolatsioon on paremad. Kui teie aken on üle 25 aasta vana või ei suuda enam oma ülesannet täita, võite olla kindel, et see on märk, et teie aken on küps väljavahetamiseks. Valides isegi kõige elementaarsema toote, teab uue põlvkonna aken rohkem kui tema eelkäija; näiteks asendades vana VELUX katuseakna odavaima VELUX Standard katuseakna vastu, väheneb soojuskadu 54% ja täiustatud Standard Plus akna puhul 60%.

Ehkki võiks arutada palju põhjuseid, miks vahetus on nii oluline, aga alustame kõige ilmsemast: kui teie aken pole korralikult soojustatud, võib pööningul kuluda ebaproportsionaalselt palju energiat, mis tähendab, et katuseaken tasub välja vahetada, sest küttekulude vähenemisega taastub investeeringu lisakulu kiiresti. Kas olete kunagi mõelnud, et saate uue akna paigaldamisega nii palju raha säästa?

Paljud arvavad, et katuseakende vahetamisega kaasneb palju tüli, mustust ja see on pikk protsess, kuid hea professionaal suudab aknad vahetada 1-2 päevaga, mustusevabalt. Veelgi parem on see, et paljud aknatootjad pakuvad müügijärgset teenindust, mille poole saate igal ajal pöörduda – näiteks VELUX on oma klienditoega silmapaistev ja aitab alati hea meelega.

Kuna veedame 90% oma elust siseruumides, on ülioluline võtta ruumidest maksimum ning tuua tuppa võimalikult palju päikesevalgust ja värsket õhku, sest need on meie heaolu jaoks olulised. Katuseakende vahetamisel saate paremate valgustingimuste saavutamiseks kasutada võimalust valida suuremad või rohkem katuseaknaid: 2 või 3 katuseakna lisamine ruumi võib tuua kaks või isegi kolm korda rohkem päevavalgust.

Teine võimalus, mille pealt saab loomulikult raha kokku hoida, on see, et uue põlvkonna akendel on paranenud kvaliteet nt. uue põlvkonna klaasaken on tänapäeval kaks korda parema soojusisolatsiooniga kui aastakümneid tagasi. 2,8 W/m2K asemel sai Uw 1,3 W/m2K – see tähendab, et vähenes nn soojusülekandetegur ehk Uw väärtus, mis näitab, kui palju soojust voolab akna soojemast küljest külmemale poole vähem, mille tulemuseks on parem soojusisolatsioonivõime. Mida väiksem Uw, seda parem.

Viimastel aastakümnetel on kiiresti kasvanud ka toodete suurem varieeruvus. Näiteks on tänapäeval võimalik valida erinevaid oma vajadustele vastavaid avamisrežiime, klaaspaketti, välis- ja sisepinna viimistlust ja materjali. Kui põnev eks? Lisaks on kõikidel VELUX katuseakendel sisseehitatud tuulutusavad ja turvaklaasiga katuseaknad juhuks, kui neid vaja läheb. Valige selline, mis vastab enamikule teie vajadustest, ja jätke niiskusega hüvasti!

Soovitatav on varustada oma uued katuseaknad sisemiste kardinate ja väliste aknakatetega –, kuna need võivad tekitada täieliku pimeduse, tagades suurepärase ja sügava une, samuti on need hea valik juhuks, kui soovid talvel termokaitset tugevdada, ilma esteetikat ohverdamata.

Üldiselt on muutused head, sest varem oled midagi proovinud ja nüüd tead, mida sa tegelikult vajad. Miks te siis muudatusega viivitasite? Tänu uutele akendele muutub tuba kenamaks, õhk on tervislikum, soojustus on parem ja vähenevad ka küttekulud.