Muuda pööning oma lemmikkohaks

Teema: Värske õhk ja päevavalgus

10.10.2022


 
Me kõik tahame elada kodus, mis sobib meile ideaalselt. Koht, kuhu sisenedes võib tunduda, nagu oleksime jõudnud ühte erilisse kohta. Nüüd sulge silmad ja kuula. Lase oma kujutlusvõimel vabalt lennata. Mida sa näed? Millised pildid, värvid, figuurid, stiil sulle meelde tulevad? Esimene idee on tavaliselt parim idee...
Täna räägime selles blogi postituses oma lemmikruumi loomisest pööningu väljaehitamise teel. Nõjatu tagasi ja naudi.

 

Värvipaleti valimine

Esimene idee, mis enim armastatud ruumi kohta meelde tuleb, on põhivärv. Värvipaleti valimine olenevalt sulle meeldivast meeleolust on suurepärane idee, sest nii ei hakka sa oma kohta liiga paljude värvidega üle kaunistama. Sel põhjusel soovitame aluseks võtta naturaalsed värvid, sest need sobivad hästi peaaegu kõigega ning näiteks valgel on kõrvalmõju, et ala näeb ja tundub suurem. See on nipp number üks, kui soovid kogeda suuremat ruumi, kuid ei soovi põrandapinda suurendada. Kui aga eelistad mõnda muud värvi, näiteks oma lemmikut, on kõige parem sellega kaasa minna ja valida muud värvid vastavalt alusele. Proovi keskenduda soojadele värvidele, sest need toovad energiat ja soojendavad ruumi.

 

Oma lemmikpiltide riputamine

Seinale raamitud piltide riputamine on suurepärane idee, sest looduspiltide vaatamine võib vähendada viha ja stressi, suurendades samas meeldivaid tundeid. Fantastiline on ka see, et foto meenutab sulle head mälestust – iga päev naeratusega. Mis võiks panna sind end paremini tundma kui sinu parimad mälestused seinal? Peame silmas...uuringud näitavad, et inimesed veedavad 90% oma elust siseruumides. Miks mitte kulutada seda oma mälestuste vahel?

Ärata oma pööning ellu

Pööningule tuleb anda valgust. Soovitame ära kasutada loomulikku päevavalgust, sest siis tundub ruum avaram ja valgem kui tehisvalgusega. Naturaalne valgus on alati parem – see hoiab sind värskena.

Päikesevalguse tuppa pääsemine loob elavuse tunde. Kui soovid seda saavutada, paigalda katuseaknad enne talve ja tunneta taevast lähemal kui kunagi varem. VELUX katuseaknad aitavad loomulikku valgust sisse tõmmata ja muudavad ruumi palju kutsuvamaks.


Kas teadsid, et VELUXi auhinnatud lamekatuseaken pakub laia valiku kaldkatuseakende kõrval sulle maksimaalset päevavalgust ja mugavust? Tänu suurepärasele soojusisolatsioonile on see toode vaikne ja silmapaistev – pakkudes äärmiselt madalaid U-väärtusi ja vähendades energiatarbimist.

Ära unusta valida ka kardinaid, et säilitada tervislik ja mugav sisekeskkond! Kardinad ja välised aknakatted võivad hoida külma õhu väljas ja tagada, et teil on ruumis palju valgust.
Paigaldades nii katuseaknaid kui ka turvaruloosid, muudad oma kodu igapäevaselt mugavamaks ja isikupärasemaks.

Looduse toomine oma koju
Mis muud võiks tuua loodust lähemale kui taimede sissepanek? Need ei ole mitte ainult ilusad, vaid nendega saad luua parema tuju. Pööningu atraktiivseks muutmiseks pead valima õige dekoratsiooni – see võib sinu pööningut tõeliselt kaunistada. Taimed on sinu vastus. Kas kujutad ette, et ärkad džunglis? Või sobiks sulle rohkem korralik ja funktsionaalse stiiliga pööning? Ükskõik milline valik sulle südamelähedasem on, on taimede kasutamine kaunistustena väga odav ja mõjub sulle väga hästi. Kui mainida veel mõnda: see võimaldab vabastada stressist, tõstab keskendumisvõimet ning lisaks annab pööningule värske ja hubase tunde. Vali kindlasti õiged toataimed, et sa ei peaks nende eest hoolitsemisele lisaaega ja raha kulutama ning nad on ka õnnelikumad.

Sisekujundus
Sisusta oma pööning oma stiiliga sobival viisil. Veendu, et valiksid mööbli, sisustuse, värvid ja materjalid, mis sobivad üksteisega ja toovad üksteise kõrval esile parima, et ei tekiks vastupidist efekti sellele, mida oled algselt kavatsenud saavutada. Kaalu, kui palju mööblit vajad – liiga palju pole hea. Pigem lisa vaip, mis muudab ruumi heledamaks, hoides samal ajal põranda soojana.
Hoolitse oma pööningu eest, hoolitse enda eest!