Miks on oluline, et teie kodukontoris oleks piisavalt värsket õhku ja päevavalgust?

Nõuanded rahulikuks puhkamiseks katusekorrusel.
Kodus töötamine on kogumas populaarsust, seega on tähtsam kui kunagi varem veenduda selles, et meie sisekliima on tervislik.

Hingake värsket õhku
Kui palju te üldse teate oma kodu sisekliimast? Kas teadsite, et õhk, mida me hingame, on sama oluline kui toit, mida sööme või vesi, mida joome? Või et keskmine täiskasvanu hingab iga päev umbes 15 000 liitrit õhku? Kui see õhk pole piisavalt värske, võime tunda peavalu, uimasust, väsimust ja kurguärritust.

... aga ärge muretsege!

Muutes oma harjumusi ja omandades mõned head nipid, saame oluliselt parandada õhu kvaliteeti, mida kodus sisse hingame. See omakorda aitab meil tunda end tervislikumalt ja produktiivsemalt.

Toidu valmistamise aur, märg pesu, küünlad, puhastusvahendid ja tolm on vaid mõned kodus halva õhu levinumad põhjused. Koristage regulaarselt, valides looduslikud puhastusvahendid ja õhutage oma ruumi paar korda päevas vähemalt 10 minutit. Vahet ei ole, kas teil on vertikaalseid aknad või katuseaknad – võimalikult paljude akende avamine samal ajal tagab halva õhu väljumise ja teie koju tuleva värske õhu suurenemise.
Nende näpunäidete lisamine oma igapäevasesse rutiini teeb teie kehale head, tagades värske ja jahedama õhu magamistoas, et oleksite hommikuks korralikult välja puhanud ning valmis alustama uut tööpäeva kodukontoris. Kutsu päevavalgus tuppa

Värske õhu kõrval on päevavalgus meie heaoluks hädavajalik ning sellel on positiivne mõju meie unele, meeleolule ja õppimisvõimele. Stabiilne päevavalguse tase päeva jooksul parandab ööpäevaringset kehalist rütmi, mis on oluline, et meie keha tunneks end tasakaalustatuna.

Loodusliku valguse olemasolu on kõikides kohtades erinev, sõltuvalt päikese liikumisest, ilmastikuoludest ja aastaaegadest. Lihtsamalt öeldes - mida kõrgemal on päike, seda suurem kogus valgust jõuab maapinnale. Kevad ja suvi on just need aastaajad kui ka meil on võimalus nautida tavapärasest rohkem päikest ja loomulikku päevavalgust.

Kodukontori ruumi võimalikult valgeks muutmine võib aidata ruumis veedetud tundidel end mõnusamalt tunda. Töölaua aknale lähemale viimisel saate parema juurdepääsu nii värskele õhule kui ka loomulikule valgusele. Lisaks suurendab heledate sisustuselementide valimine teie ümber päevavalgustunnet.

Lubage endale lühikesi pause õues, sest väike jalutuskäik väljas annab teile palju looduslikku valgust ja värsket õhku.