Sisekujundustrendid, mis määravad, kuidas me oma kodusid 2022. aastal sisustame

Teema: Sisustus ja interjöör
28.01.2022

Uus aasta, uus sina – ja võib-olla uus interjöör Sinu kodule? 2022. Aasta on alanud ja mõtleme, millised on võiksid olla sisekujunduse trendid, mis on sel aastal määravad. Oleme juba harjunud pandeemia tõttu muutunud oludega oma elus enam-vähem ära, kuid siiski on disainitrendide eesmärk ikkagi see, et tunneksime end oma kodus emotsionaalselt vabalt ja turvaliselt.
Üks asi, mis on kindel, et ka sellel aastal veedame me palju aega oma kodudes. Seega on selle aastal trendide fookuses luua meile lõõgastav interjöör, kus saaksime töötada, õppida, elada, lastega mängida ja mugavalt puhata.

Vaatame, mida 2022. aasta meile pakub!

Biofiilne disain – too loodus endale lähedale!

Biofiilia on inimese loomupärane instinkt loodusega ühenduse loomiseks ja see on eeldatavasti üks määravamaid suundi sisekujunduses aastal 2022. Muidugi pole see üllatus; viimastel aastatel veetsime rohkem aega siseruumides kui kunagi varem ja me kõik püüame tugevdada oma sidet loodusega. Tänu biofiilsele disainile on oodata looduslike pindade tagasitulekut – terrakota, kivikeraamika, travertiin, pilliroog, puit ja kork, mida kasutatakse vannide, mööbli ja dekoratiivesemete tootmisel. Toores, poorne, orgaaniline materjal ja ebatäiuslikud looduse loodud esemed, mida saame ühendada "Maa maagiliste imedega", määravad meie kodude sisekujunduse. Muidugi on kõige lihtsam viis loodust lähemale tuua, lisades oma koju taimi – linnadžungel on ikka moes! Ja ärgem unustagem, et päevavalgus ja värske õhk läbi katuseakende võivad meid ka loodusega ühendada.

      

 1. Multifunktsionaalsed ruumid – olge valmis treeninguks oma kodukontoris!

Viimastel aastatel on pandeemia olnud meie peamine sisekujundaja: pidime leidma ruumid, kus meie lapsed saaksid õppida, töötada, magada, lõõgastuda, trenni teha ja suhelda. Iga nurk ja iga objekt, millega oleme ümbritsetud, peab täitma mingit eesmärki. Seetõttu peame aastal 2022 olema loomingulised selles osas, kuidas meie ruumid saaksid olla multifunktsionaalsed. Eelmisel aastal hoidsime oma otsustes esikohal ruumide kohandatavust ning sel aastal otsime ruume ja mööblit, mis täidavad kahekordset funktsiooni ja suudavad kohaneda päeva jooksul toimuvate muutustega. Meil võib olla kombineeritud kodukontor ja jõusaal ning meie lastetoa ühes nurgas võib olla "klassiruum" – võimalused on lõputud. Kuna kodus töötamine jääb meie ellu, peame leidma oma kodus ruumi, kus saaksime rahulikult ilma häiriva mürata tööd teha ja see olukord määrab kindlasti ka 2022. aasta sisustustrendid. Kas teadsite, et pööningu saab muuta täiuslikuks kodukontoriks?

 2. Vintage – 1970ndad on tagasi!

Olge valmis meie vanemate sisekujundustrendideks! Seitsmekümnendate aastate sisustus ja värvid on tagasi ning ärge muretsege, me ei räägi teie (vana)ema oranžist vaibast ja kardinatest, vaid soojast, maalähedases toonis mööblist ja modernse vimkaga sisekujunduselementidest. Sel aastal näeme mööblil rohkem vintage-omadusi – nagu kapid ja lauad, sinepivärvid ning ka tugeva tekstuuriga kangad. Vintage ja antiikmööblil on hing ja ajalugu ning inimesed hakkavad mõistma, kui palju iseloomu nad saavad oma kodule lisada. Rääkimata sellest, et vintage asjade ostmine on suurepärane viis jätkusuutlikuma kodu loomiseks.
 

 

3. Jätkusuutlikkus on uus seksikas!

Biofiilse disainiga tugevalt seotud keskkonnateadlikkus ja -säästlikkus on tänapäeva trendide üks peamisi suundi, mis jätkub ka 2022. aastal. Igas eluvaldkonnas – ka sisekujunduses – peab inimene püüdlema loodusvarade pikemaajalise säilitamise poole. Kuidas see sisekujunduses avaldub? Inimesed kasutavad looduslikku toorainet, pööravad tähelepanu sisustuse päritolule, eelistavad kohalike tootjate tööd ega kuhja asju, vaid püüdlevad kvaliteedi poole! Kodukaunistamises on oluline roll ka ümbertöötlemisel –  võtad lihtsalt ära soovimatud tükid ja jäätmematerjalid ning muudad need uueks tooteks.

 

4. Viiskümmend pruuni varjundit – soojad, lõõgastavad, maalähedased toonid


Mugava ja turvalise interjööri loomine algab meie poolt kasutatavatest värvitoonidest – pruunid ja terrakota toonid muudavad ruumid soojaks, tekitavad seltsingu “emakese Maaga” ning sel moel ühendavad meid ka loodusega. Selle aasta värvid on rikkalikud šokolaadipruunid ja heledamad kaamelivärvid, kuna need toonid tunduvad meeldivamad, kuid beež ja helepruun on nagu väikesed mustad kleidid – need ei lähe kunagi moest välja.