KUI OLED NEID NÄINUD, EI LEPI SA VÄHEMAGA!

Kui oled näinud, kuidas katuseaknad muudavad ruumi välimust ja parandavad Sinu heaolu, siis kas lepiksid koduga, kus ei ole katuseaknaid?

Maja ehitust planeerides on raske ette kujutada, kuidas see seestpoolt välja näeb. Kas loomulikku valgust on piisavalt, et ennast seal koduselt tunda? VELUX katuseaknad on ideaalne lahendus, mis tagab Sinu kodule piisavalt päevavalgust ja loomulikku ventilatsiooni, et tunneksid end hästi ja saaksid nautida katuseakende, kardinate, päikesevarjude ja turvaruloode mugavust.

Alles siis, kui näed katuseakende mõju päriselus, saad tõeliselt hinnata nende tekitatavat "vau"- efekti. Katuseaknad avardavad optiliselt ruumi ja elavdavad interjööri. Katuseaknad parandavad Sinu tervist, kui tuulutad oma kodu igapäevaselt ning läbi akende voogav valgus reguleerib korralikult Sinu keha sisemist ööpäevarütmi ja vähendab Sinu energiaarvet.

 
 

KUI OLED NEID NÄINUD,
EI LEPI SA VÄHEMAGA!

Päikesepaneelid ja katuseaknad KKK

Millist vahemaad tuleks hoida katuseakende ja päikesepaneelide vahel?

Katuseakna(de) ja päikesepaneelide vahele tuleks jätta vähemalt 30-50cm vahe.

Miks on oluline hoida akende ja päikesepaneelide vahel 30-50 cm või isegi 70 cm?

Vee äravoolu tagamine on ülioluline, et vihmaveel oleks vaba tee paneelilt maha voolata, ilma et see katuseakent kahjustaks. Õige vahe hoidmine on võtmetähtsusega hoolduse, remondi ja paigalduse või vajadusel isegi katuseakna(de) vahetamise juures ilma päikesepaneelide eemaldamise vajaduseta, kuna katusematerjalid tuleb eemaldada akna vahetust lähedusest. Katuseakendel on lisatooteid, mis ulatuvad üle katuseakende äärte, näiteks turvarulood, mis ulatuvad ülevalt 15 cm ja mõlemalt poolt 5-5 cm üle ääre.

Kas päikesepaneelidelt maha libisev lumi võib kahjustada katuseaknaid või turvaruloosid?

Päikesepaneelid toodavad töötades väikese koguse soojust. Paneelidele langev lumi sulab ja libiseb maha väga kiiresti. Kui paneelide all on katuseaknad või turvaruloodega katuseaknad, võib tekkiv jää ja lumi neid kergesti kahjustada. Sellel põhjusel on soovitatav paigaldada katuseakende ja päikesepaneelide vahele lumetõke.