Kas sinu majas pööning, mida ei kasutata? Kui jah, siis võiksid mõelda selle muutmisele mugavaks elamispinnaks oma pere jaoks. See on suurepärane võimalus saada koju juurde ruumi taskukohase hinna eest ja säästa tulevikus raha. Kuidas see käib? Kui uuendad pööningut, mida oled kasutanud ainult asjade hoidmiseks, pead kontrollima, et katus oleks heas seisukorras, soojustama selle korralikult ning mõtlema kütmisele ja uuele põrandale – sa lisad uue korruse, mis ärkab unest ja hakkab elama oma elu.

Korralikult soojustatud katus toob kaasa suure energiasäästu, mis on muutumas üha olulisemaks. Maja renoveerimine on ka samm tervisliku kodu suunas. Uuringud näitavad, et umbes 80 miljonit eurooplast elab ebatervislikes hoonetes, mis kahjustavad nende vaimset ja füüsilist tervist. Nad ei ole oma elutingimustega rahul ega tea, mida nende parandamiseks ette võtta.

Peaaegu 60% vastanutest mõtleks maja renoveerimisele energiasäästu kaalutlustel. Kui soovid alustada renoveerimisprotsessi ja ei tea, kust pihta hakata, võta ühendust spetsialistiga, kes aitab sul leida sobivaima lahenduse. Inspiratsiooni saad ka sellelt veebisaidilt.

Katusealuse ümberehitamise seitse põhimõtet

1. Pööningu ümberehitamine

Katusekorrusel, mis pole seni kasutust leidnud, on suur potentsiaal. Pööningu muutmine elamispinnaks võib suurendada maja kasulikku pinda kuni 35% võrra. Pööningu ümberehitamine on elamispinna suurendamiseks ökonoomsem kui juurdeehitus, sest pole vaja rajada vundamenti, ehitada põrandat ega katust.

2. Suurem aknapind

Maja valgustuse õige planeerimine tagab igas ruumis ja igal korrusel meeldiva sisekeskkonna, mis on täidetud loomuliku valguse ja värske õhuga. Selle saavutamiseks saab kombineerida fassaadiaknaid katuseakendega. Ideaalsele valgustusele aitab kaasa ka akende jaotus esimesel ja teisel korrusel, mis võib parandada päevavalguse hulka majas kuni 40% võrra.

3. Trepišaht

Avatud ventilatsiooniga lahendus tagab parema päevavalguse jaotumise ja tõhusama ventilatsiooni korstnaefekti kaudu. Päevavalgus läheb avatud trepišahti kaudu kõikidele korrustele ja korstnaefekt aitab juhtida niiske heitõhu läbi trepišahti ülaosas asuvate katuseakende välja, samal ajal kui värske õhk avatud akende ja uste kaudu tuppa tuleb.

4. Dünaamiline päikesekaitse

Väline päikesekaitse kaitseb ruumi ülekuumenemise eest. See kaitseb kuuma eest suvel ja tagab aasta läbi siseruumide mugavuse kogu päeva jooksul. Valguse reguleerimiseks saad kasutada sisemisi kardinaid.

5. Hübriidventilatsioon

Suvel saab akende kaudu hoonet loomulikult jahutada, kasutades tõhusaks õhuvahetuseks näiteks korstnaefekti. Talvel aitab mehaaniline ventilatsioon säilitada hea siseõhu kvaliteedi ja vähendada õhuniiskust. Tõhus ventilatsioonisüsteem on nn hübriid-ventilatsioonisüsteem, milles on ühendatud mehaaniline ja loomulik ventilatsioon akende ja kütte automatiseerimise läbi.

6. Täiustatud soojustusega ümbris

Kvaliteetne hoone koosneb soojustatud fassaadist ja katusest. Koos kaasaegse küttesüsteemiga aitavad need optimeerida kodu energiatõhusust ja soojusmugavust. Kaasajastatud küttesüsteem hõlmab nii põrandakütet kui ka kaasaegseid radiaatoreid. Võrreldes algse olukorraga vajab maja pärast seda 80% vähem energiat.

7. Nutikas kodu

Automatiseerimine ei ole mitte ainult tööstuse rida, vaid puudutab ka kaasaegseid kodumajapidamisi. Intelligentsed süsteemid muudavad elamise tervislikus kodus lihtsamaks. Andurid, mis mõõdavad temperatuuri, niiskuse ja CO2-taset, jälgivad siseõhu kvaliteeti. Nii saavad aknad ruumi tuulutada, aknakatted ette panna või vihma korral end sulgeda. Rakenduse abil saab süsteemi juhtida praktiliselt kõikjalt.

Meie katusealuse ümberehitamine on võimaldanud meil juurde saada ruumi, mida me arvasime, et meil ei ole.

Patrick, majaomanik

Paigaldaja paigaldamas uut VELUX katuseakent.

Erinevad toad sinu projektis?