{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Väljakasvamine traditsioonilisest kolme magamistoaga kodust

Patrick ja Laura Jacksoni otsus osta oma 1930. aastate kahepereelamu ajaloolises Yorkis tuli lihtsalt. Kinnistul oli selge võimalus pööningu ümberehitamiseks, mida paar teadis, et neil läheb pere kasvades vaja. Nad vaatasid kodu kui lõuendit, millele saavad maalida oma unistuste tuleviku. Ja selle pere jaoks läks kõik plaanipäraselt!

Nüüd, viis aastat hiljem, tähendab teise lapse saabumine, et pere kasvas välja oma traditsioonilisest kolme magamistoaga kodust, mis asus algselt kahel korrusel. Õnneks olid nad ette valmistunud ja valmis maja kallal töötama. Nüüd on see tänu kergele ja ruumikale pööningu ümberehitusele muudetud nelja magamistoaga koduks kolmel korrusel. Tegelikult oli see lõbus projekt, mille kallal töötamist nad ei jõudnud ära oodata!

35-aastane Patrick ja 34-aastane Laura on mõlemad advokaadid ning elavad koos poegade Laurie (3) ja Rudyga (8 kuud). Patrick rääkis projektist lähemalt: „Esimesel vaatamisel oli selge, et meie kodus on potentsiaali ümberehituseks. See oli see, millest me ostes kõige enam põnevil olime. Esimene projekt, mille peale sissekolimist ette võtsime, oli esimese korruse laiendus, mille eesmärk oli tekitada allkorrusele täiendavat elamispinda.
Uue planeeringuga oli kodu kolmeliikmelise pere jaoks mugav, kuid Patrick ja Laura teadsid, et vajavad rohkem ruumi, kuna saabumas oli perelisa. „Me vajasime endiselt ülemisele korrusele täiendavat magamistuba, eriti kuna teame, et lapsed kasvavad. Niisiis, vaatasime koos oma arhitekti Design4Architecture'iga pööningul saadaolevat ruumi ja oli selge, et seal on suur kasutamata ala, mis on võimalik suurepäraselt ümber kujundada.”

Ideaalne käeulatusest väljas olevate akende jaoks

Päikeseenergial ja elektriliselt juhitavad VELUX katuseaknad on ideaalsed katuseaknad käeulatusest väljas olevate kohtade, näiteks võlvlagede jaoks. See uuenduslik kaugjuhitavate akende, kardinate ja aknakatete süsteem võimaldab neid avada ja sulgeda vaid ühe nupuvajutusega. Seinalülitiga jõuate iga aknani lihtsamini ja kiiremini. Need sobivad ideaalselt kättesaamatutesse kohtadesse – need on parim valik värske õhu ja parema siseruumimugavuse tagamiseks.

Uue kujunduse ja ruumi avardamisega vastab perekodu nüüd nende vajadustele, kuid jäi endiselt põnevaks, lõbusaks ja lahedaks ruumiks. Paari tulemusena tehtud pööningukorruse ümberehitus hõlmab magamistuba ja privaatset vannituba. Samuti täiustasid nad olemasolevat esimese korruse hoiuruumi, tehes sellest Rudy lastetoa. Pööningu ümberehitamine võimaldas neil Rudy lastetoast eemaldada lae, et luua huvitavam tuba. „Kui teadsime, et teeme pööningu ümberehitust, tahtsime sisse lasta võimalikult palju päevavalgust, mistõttu valisime magamistuppa suuremad VELUX katuseaknad ning trepikojas ja hoiuruumis väiksemad,” rääkis Patrick.

Perekond töötas koos Howard Knowlesiga, välisfassaadi- ja disainikonsultandiga ning kohaliku ehitajaga York Building & Roofing, kes tegi kõik ehitustööd ja paigaldas neli kesktelghingedel pöördavatavat VELUX elektriliselt juhitavat katuseakent, millest kaks on elektrilised, seda koos VELUX pimenduskardinatega.

"Teadsime, et tahame kasutada VELUX katuseaknaid, arvestades kaubamärgi mainet kvaliteedi ja tootevaliku poolest."
– Patrick, majaomanik

Elektriliselt juhitavad pimenduskardinad

Ideaalne valik lastetuppa, sest need suudavad blokeerida kogu päevavalguse, muutes uinakuaja sujuvamaks ja rahustavamaks. Need kontrollivad ka ruumi soojust, mis on oluline, kuivõrd paljudele vanematele ei meeldi lastetubades kasutada kliimaseadmeid. Elektrilahendusega saavad lapsevanemad ka veenduda, et kardinaid on lihtne juhtida ja ohutu kasutada, kuna akende ümber pole nööre.

Kasutamata ruumi avardamine

Patrick lisas: „Tahtsime, et duokardinad hoiaksid öösel tänavavalgustite pimestava valguse magamistoast eemal, kuid toimiksid päeval ka päikesevarjuna, mis aitaks meil sissetulevat soojust kontrollida. Ostsime VELUX elektriliselt juhitava pimenduskardina ruumi jaoks, kus Rudy magab, kuna lagi on üsna kõrge ja raskesti ligipääsetav. Kõik kardinad on suurepärased, oleme nendega väga rahul.”

Pööningu ümberehitamine oli väikeste lastega majas keeruline, kuid pere on ruumiga väga rahul. Selle asemel, et kõik oleks tuubil asju täis ja nad oleksid sunnitud kasutama poolikuid lahendusi, on neil mugav elu oma kodus päikesepaisteliste, avatud ja avarate ruumidega, kus lapsed saavad mängida ja täiskasvanud töötada, puhata ja nautida ühiselt kvaliteetaega. „Meie pööningu ümberehitus on võimaldanud meil avardada ruumi, mida me arvasime, et meil ei ole. Oleme oma väikesest esimese korruse magamistoast eemaldanud lae ja kasutanud ideaalse suurusega lastetoa loomiseks seda, mis muidu oleks olnud katuseräästas. Meil on nüüd valgusküllane, avatud ja luksuslik magamistuba ning privaatne vannituba, lisaks veel üks magamistuba lastele,” rääkis Patrick.

"Meie pööningu ümberehitus on võimaldanud meil avardada ruumi, mida me arvasime, et meil ei ole."
– Patrick, majaomanik
Soovitatavad VELUX tooted
Katuseaken (GLU) koos mootoriga KMG 
Mine toote juurde

Voldikkardin (FHL)
Mine toote juurde

Pimendav päikesevari (SSS)
Mine toote juurde