Muutus on hea asi. See aitab meil näha vanu asju uues valguses. Mõnikord võiksid mõelda oma kodus väikeste muudatuste tegemisele. Need ei ole mitte ainult praktilised, vaid panevad su enda kodus ka mugavamalt tundma. Vaata nüüd oma pööningut teise nurga alt. Kas teadsid, et saad parandada seal olevate ruumide sisekeskkonda?

Kas ruumis on piisavalt päevavalgust? Kui sa ei ole kindel, siis küsi arhitektilt või heida pilk meie veebilehtedele. Päevavalguse puudumist saab hõlpsasti korvata uute katuseakende lisamisega või nende kombineerimisega vertikaalsete akendega. Kas ruumi seintel on plekid? Värvi need üle. Tuba ei tundu sulle kuigivõrd hubane? Paiguta sinna mõned toataimed ja dekoratsioonid – või vaheta vana diivan uue vastu.

See on palju lihtsam, kui sa arvad. Mõtle pööningu ümberkujundamisest kui uuest omal kätega tehtavast remondiprojektist. Ning kui pead aru, millal alustada, siis tea, et pole paremat hetke kui praegu.

Pisikeste muudatuste neli eelist

1. Suurem aknapind

Kui leiad, et sinu pööningul on puudu päevavalgusest, siis on sellele probleemile lihtne lahendus. Kuidas oleks päevavalgusallika lisamisega? Võiksid mõelda katuseakende paigaldamisele. Kas teadsid, et katuseakna paigaldamine võtab vaid kaks tundi? Ideaalsele valgustusele aitab kaasa ka akende jaotus esimesel ja teisel korrusel, mis võib parandada päevavalguse hulka majas kuni 40% võrra. Suurepäraste soojusisolatsiooni omadustega akende paigaldamine võib aidata sul säästa raha ka energiakuludelt.

2. Hübriid-ventilatsioonisüsteem

Hübriid-ventilatsioonisüsteem on tõhus ventilatsioonilahendus. See ühendab mehaanilise ja loomuliku ventilatsiooni automatiseeritud akende ja kütte abil. Suvel saab akende kaudu hoonet loomulikul teel jahutada, kasutades tõhusaks õhuvahetuseks näiteks korstnaefekti. Talvel aitab mehaaniline ventilatsioon säilitada kvaliteetse siseõhu ja vähendada õhuniiskust.

3. Dünaamiline päikesekaitse

Väline päikesekaitse kaitseb ruumi ülekuumenemise eest. See kaitseb kuuma eest suvel ja tagab aasta läbi siseruumide mugavuse kogu päeva jooksul. Kas teadsid, et välise päikesekaitse kasutamine võib suvel vähendada siseruumide temperatuuri? Kuumuse eest kaitsvate pimenduskardinate paigaldamine aitab vähendada ka müra vihmastel öödel. Pimenduskardinad teevad ruumi täiesti pimedaks, mis aitab parandada ka unekvaliteeti.

4. Nutikas kodu

Nutikas kodu on väga populaarne ja praktiline mitte ainult kiire elutempoga perede jaoks. Intelligentsed süsteemid muudavad elamise tervislikus kodus lihtsamaks. Temperatuuri, niiskuse ja CO2-taset mõõtvate andurite paigaldamine on väga lihtne ja aitab jälgida siseõhu kvaliteeti. Rakenduse abil saate katuseaknaid juhtida, anda neile käsu ruumi tuulutada, aknakatted ette panna või vihma korral aknad sulgeda.

Teadsime, et tahame kasutada just VELUX katuseaknaid, arvestades selle kaubamärgi mainet, mis tal on oma kvaliteedi ja tootevaliku tõttu.

Patrick, majaomanik

Paigaldaja paigaldamas uut VELUX katuseakent.

Erinevad toad sinu projektis?