Ülalt avatav murdvargakindel katuseaken GGL/GGU 70Q

Tugevdatud katuseaken hoiab kodu eriti turvalisena

Katuseakna kaudu sissemurdmine on väga haruldane ja ei anna põhjust unetuteks öödeks. Akna turvalisemaks muutmist tasub kaaluda ainult juhul, kui katuse kalle ja asukoht pakuvad hõlpsat ligipääsu ning lasevad tegutseda ohutult ja silmapaistmatult.

Ülalt avatav VELUX katuseaken GGL/GGU 70Q kuulub katuseakende kõige murdvargakindlamasse klassi (klass 2 vastavalt murdvargakindluse nõuetele ja standardi EN 1627 klassifikatsioonile) ja sellel on rida turvaelemente, mis veenavad loobuma kõiki, kes katuseakna kaudu sisse murda või seda lahti võtta püüavad. GGL/GGU 70Q on murdvargakindlatest katuseakendest parim. 

Olulised murdvargakindlusega seotud omadused

1. Tänu oma ülimalt vastupidavale ehitusele ning lengis ja raamis paiknevatele tugevatele silmapaistmatutele lukkudele, peab GGL/GGU 70Q eriti hästi vastu ja näeb samas hea välja.

3. GGU 70Q hooldusvaba variandi konstruktsiooni tugevdamiseks on hingede ümbruses kasutatud turvakruvisid.

5. Klaaspakett on raami külge liimitud ja seega pole võimalik aknapaketi eemaldamise teel sisse murda.

2. Erinevalt tavalistest GGU akendest peitub GGU 70Q liitekohtadeta PU-katte all eriti tugev kuumtöödeldud puitsisu.

4. Mugavamaks kasutamiseks on võti paigutatud käepidemele.

6. Valgeksvärvitud või läbipaistva lakiga viimistletud GGL 70Q puitversiooni hingede ümbruse tugevdamiseks on kasutatud turvakruvisid, leng ja raam on aga varustatud ülipikkade vargusvastaste kruvidega.

VELUX lahendustega on turvalisem

Turvalisus tähendab seda, et murdvargal on raskem kodudesse sisse murda. Kui turvalisuse tase on piisavalt kõrge, loobub kurjategija ja jätab kodu rahule.
 
Tuleb märkida, et statistika andmetel on katuseakna kaudu sissemurdmine väga haruldane. Murdvargad eelistavad lihtsamaid ja silmapaistmatumaid sissepääsuviise, näiteks fassaadiakende või terrassiuste kaudu. Loomulikult on murdvarguste oht suurem hästi ligipääsetavate või väikese kaldega katuste puhul, samuti riskipiirkonnas elades. Sel juhul soovitame ühte oma neljast turvatootest, näiteks uut murdvargakindlat VELUX katuseakent.

Klassi 2 (vastavalt murdvargakindluse nõuetele ja klassifitseerimisstandardile EN 1627) kuulumise eeldused

EN 1627 klass 2 on parim murdvargakindluse klass, mida katuseakendele on antud. See on saavutatud tänu arvukate turvaelementide kasutamisele, mis muudavad kogu akna struktuuri eriti tugevaks ja enamikule tavapärastele sissemurdmiskatsetele vastupidavaks. Üks oluline näitaja on turvastandardi EN 356 (käsitööriistadega lõhkumisele vastupidavuse katsetamise ja klassifikatsiooni kohta) klassile P4A vastava lamineeritud turvaklaasist klaaspaketi kasutamine. Klass P4A tähendab, et klaaspakett suudab vastu panna 4,1 kg teraskuulile, mis kukutatakse üheksa meetri kõrguselt kolm korda otse klaasi pinnale. Murdvargakindluse klassi 2 (EN 1627 järgi) kuulumiseks peab kasutama klassi P4A (EN 356 järgi) kuuluvat klaaspaketti.