Kasuta oma kodu valgusega täitmiseks loomulikku päevavalgust

Loomulik päikesevalgus on üks igapäevastest ressurssidest, mis saab sinu kodu positiivselt muuta. Rohkem päevavalgust kodus toob kasu nii kehale kui ka vaimule. 

Loo mõnus õhkkond loomuliku valgusega  

Loomulik valgus on kogu valgus, mis tuleb looduslikest allikatest, nagu päike või kuu. Kasutades oma kodus peamise valgusallikana ära loomulikku valgust, saad luua meeldiva sooja õhkkonna, kus kõik ennast hästi tunnevad. 

Avasta katuseakende võlu

Päike liigub päeval üle taevakaare. See tähendab, et fassaadiaknad võivad piirata loomuliku valguse hulka. Katuseaken on üks tõhusamaid viise päevavalguse sissetoomiseks. Ülevalt tulev päevavalgus suudab tungida kõikjale majja ning anda igale päevale ise näo, olenevalt ilmast. 

Anna väikestele tubadele uus hingamine

Väikestes ruumide valgeks muutmine on peaaegu alati keeruline. Põrandalamp võib võtta liiga palju ruumi ja laelamp ei pruugi olla piisav. Katuseaken võib olla oluline valgusallikas, avades ukse suurema hulga loomuliku valguse sissetoomiseks. 

Veendu, et sinu plaan näeks ette piisavalt päevavalgust

Kui kavatsed alustada kodu renoveerimise projekti, hoolitse selle eest, et teeksid asju õigesti – keegi pole kunagi kahetsenud, et loomulikku valgust sai liiga palju! Rusikareegel on, et klaasid peavad moodustama vähemalt 20% renoveeritava ruumi põrandapinnast. Arvesta piisava hulga katuseakendega, et valgus saaks hästi ja võrdselt jaotuda kogu ruumis. Ära unusta, et saad päevavalgust vajaduse korral hõlpsasti reguleerida suure valiku kardinate ja aknakatete abil. 

Vii oma igapäevaelu siseruumides uuele tasemele

Kas otsid võimalust kodu värskendamiseks? Seoses hübriidtöö suurenemisega veedame kodus rohkem aega kui kunagi varem. Suurepärane elukeskkond on seega hädavajalik. Üks võimalus oma igapäevaelu siseruumides uuele tasemele viia on kasutada katuseaknaid tõhusal viisil. Katuseaknad toovad sinu koju rohkem loomulikku valgust. 

Kasuta ülalt tuleva valguse eeliseid

Loomulik valgus aitab kaasa melatoniini vabanemisele organismis. Melatoniin on hormoon, mis muudab meid uniseks. Kui sinu kodus on rohkem loomulikku päevavalgust, aitab see sul päeval energiat saada ja öösel paremini magada. 

Loo harmoonia ümbrusega 

Katuseaknad ühendavad sinu kodu loodusliku ümbrusega ja toovad sisse värske õhu. Kui lisad oma kodukujundusse mõne suure põrandale asetatava potitaime, saad luua harmoonilise tunde, mis teeb head nii kehale, vaimule kui ka hingele. 

Täienda valgustust oma sisekujunduse abil

Veendu, et siseviimistlus ja sisekujundus sobiksid ideaalselt valgusküllase ruumiga. Värvi oma magamistoa seinad rahustavate roheliste ja siniste toonidega ning vaata, kuidas valgus hommikul sind hellalt üles äratab. Vali elutoa jaoks erksamad värvid, et luua elav ja valgusküllane ruum kogu perele, ning näed, kuidas kutsuv interjöör tekitab kõigis soovi koos rohkem aega veeta. Ära unusta paigutada toataimi kohtadesse, kus valgus, mida nad vajavad kogu päeva kestel, neile peale paistaks! 

Kasutades oma kodus peamise valgusallikana ära loomulikku valgust, saad luua meeldiva sooja õhkkonna, kus kõik ennast hästi tunnevad.

Seotud artiklid

Miks VELUX?

Transforming Spaces

Meie päevavalguslahendused aitavad sul saada katuse alla täiendavat elamispinda ning parandavad sinu heaolu ja suurendavad kodu väärtust.

Sinu kodu väärtus suureneb

Võid olla kindel, et sinu investeering VELUX tootelahendustesse tõstab kinnisvara väärtust ja tasub end õigeaegselt tagasi.

Meelerahu sinu kodus

Meie lai kardinate ja aknakatete valik ning varuosade olemasolu tagab parima kliendikogemuse.

Oleme siin, et sind aidata

Meie meeskond on keskendunud sinu rahulolu tagamisele alates meiega ühenduse võtmisest kuni nõustamise ja lõpliku paigalduseni.

Kompromissitu kvaliteet

Sinu vajadused on meie prioriteediks. Oleme oma tooteid pidevalt arendanud ja täiustanud alates 1941. aastast ning need on loodud kestma.

Vastutustundlik valik

Paranda oma elukvaliteeti jätkusuutlike lahendustega, mis on kasulikud nii sulle kui ka planeedile.