Kuidas parandada siseõhu kvaliteeti? 

Me veedame kuni 90% oma ajast siseruumides. Ajal, mil räägitakse palju välissaastest ja üha suurenevatest CO2-tasemest, kas oled kunagi mõelnud oma kodus oleva õhu kvaliteedi üle? Siseõhu kvaliteedil on meie tervisele märkimisväärne mõju. Keskmine inimene hingab päevas sisse umbes 10 000 liitrit õhku, millest suurem osa koosneb koduõhust. Seda on päris palju! Usume, et katuseaknad saavad iga kodu jaoks olla esteetiline sisustuselement ja anda palju loomulikku valgust. Lisaks annavad need panuse paremale sisekliimale, mis on kasulik tervisele. 

Kolm asja, mida on hea oma sisekliima kohta teada

Virnaefekt

Virnaefekt on kuuma siseõhu liikumine alumiselt korruselt ülemisele. Talvel siseneb külm õhk esimesele korrusele, tõuseb temperatuuri tõustes ja väljub läbi pööningu või ülemise korruse. Õhk väljub hoones olevate väikeste pragude ja tühimike kaudu. Lisaks tõmbetuulele oma kodus märkad seda õhukadu oma kommunaalarvetel. Tüüpiline kodu kaotab kuni 40% kasutatud energiast. Ja see pole veel kõik: õhusaasteained imbuvad sinu koju ja halvendavad õhukvaliteeti. 

Niiskus

Kodus on õige õhuniiskuse tase oluline. Ideaalne niiskus on talvel 30–40% ja suvel 50–60%. Kuiv õhk muudab huuled kuivaks! Samuti võib see põhjustada staatilist elektrit juustes ja riietes. Suvel võib niiske õhk astmahaigetele ja allergikutele tekitada probleeme eelkõige tolmulestade sagenemise tõttu. Oma maja niiskustaseme teadmine on hea koht, kust alustada sisekliima uuele tasemele viimist. Kõrge õhuniiskuse vältimine tagab parema sisekeskkonna. 

Siseõhu kvaliteet 

Hea kvaliteediga siseõhk on õhk, milles ei ole saasteaineid, mis põhjustavad elanikele ärritust, ebamugavustunnet või tervisehäireid. Hea kvaliteediga siseõhk avaldab meile suurt mõju, see suudab parandada meie vaimset heaolu.  

Lisateavet õhukvaliteedi kohta leiad meie teadusuuringust. 

Katuseaknad parandavad sisekliimat

Parem õhukvaliteet 

Et katuseaknad sinu kodu sisekliimale võimalikult palju kasu tooksid, saad lisada VELUX ACTIVE koos NETATMO, mis loob ühenduse VELUXi elektri- või päikeseenergial töötavate katuseakendega. See jälgib automaatselt õhukvaliteeti ja temperatuuri, et hoida sisekliima värskena. Tegemist on anduripõhise ventilatsioonisüsteemiga, mis jälgib CO2-taset. VELUXi elektri- või päikeseenergial töötavatel katuseakendel on ka sisseehitatud vihmaandurid, mis sulgevad vihma korral katuseaknad automaatselt. 

Ventilatsioon

Kõige kiirem viis siseõhus olevatest saasteainetest vabanemiseks on tuulutamine: akende avamine võimaldab kiiresti lahendada paljud ebameeldivused. Ventilatsioon võimaldab liigsel niiskusel välja pääseda. See hoiab ära kondensatsioonist, hallitusest ja hoone defektidest põhjustatud konstruktsioonikahjustused ning aitab vältida nendest probleemidest tulenevaid hingamisteede haigusi. Sage ventilatsioon on tervisliku sisekeskkonna tagamiseks ülioluline. Automaatselt avaneva ja sulguva katuseakna lisamine on lihtne viis tervisliku sisekliima jaoks korraliku ventilatsiooni tagamiseks.  

Sinu kodu värske õhu kasu tervisele

Mugavus: värske õhk on lihtsalt meeldiv! Seda on ruumi sisenedes kohe tunda. 

Tervis: halva siseõhu sissehingamisel võib olla tervisele negatiivne mõju. Kodutolmulestad arenevad niiskes keskkonnas. Hea kvaliteediga siseõhk saab vähendada allergiate ja astma riski. 

Tulemuslikkus: kvaliteetne siseõhk suudab parandada üldist heaolu. See toetab ka sinu keskendumisvõimet. Kui töötad kodus, ära unusta päeva jooksul regulaarselt tuba õhutada. 

Keskmine inimene hingab päevas umbes 10 000 liitrit õhku, millest suurem osa koosneb koduõhust. Seda on päris palju!

Seotud artiklid

Miks VELUX?

Transforming Spaces

Meie päevavalguslahendused aitavad sul saada katuse alla täiendavat elamispinda ning parandavad sinu heaolu ja suurendavad kodu väärtust.

Sinu kodu väärtus suureneb

Võid olla kindel, et sinu investeering VELUX tootelahendustesse tõstab kinnisvara väärtust ja tasub end õigeaegselt tagasi.

Meelerahu sinu kodus

Meie lai kardinate ja aknakatete valik ning varuosade olemasolu tagab parima kliendikogemuse.

Oleme siin, et sind aidata

Meie meeskond on keskendunud sinu rahulolu tagamisele alates meiega ühenduse võtmisest kuni nõustamise ja lõpliku paigalduseni.

Kompromissitu kvaliteet

Sinu vajadused on meie prioriteediks. Oleme oma tooteid pidevalt arendanud ja täiustanud alates 1941. aastast ning need on loodud kestma.

Vastutustundlik valik

Paranda oma elukvaliteeti jätkusuutlike lahendustega, mis on kasulikud nii sulle kui ka planeedile.