Köök on kodu süda

Kas oled kööki renoveerimas ja püüad selgusele jõuda, kuidas seda planeerida? Köök on koht, kus käib elu. See on kodu süda, kus perekond pärast pikka päeva kokku saab ja kus sõpradega aega veedetakse. Köögi renoveerimisel vajad sa head plaani, et anda sellele ruumile uus hingamine, mida ta igati väärt on. Kas vajad abi otsustamaks, kust alustada? Ära muretse, saame sind igakülgselt aidata. 

Anna oma köögi renoveerimisprojektile hea algus 

Et anda köögi renoveerimisele hea algus, tuleb sul mõista etappe, millest see protsess koosneb. Kuid enne planeerimise juurde asumist, anna endale aega, et su kujutlusvõime saaks vabalt lennata.  

Anna endale aega, et leida inspiratsiooni Pinterestist ja Instagramist, ammuta ideid sõprade köökidest ning koosta visioonitahvleid ja soovide nimekirju. Peagi on aeg oma ideed korrastada ja jagada soovid nimekirjadesse pealkirjadega „hädavajalik” ja „võiks olla”. Ning seejärel on aeg hakata mõtlema oma eelarvele. 

Vaata üle oma eelarve ja pane selle põhjal paika oma prioriteedid

Hinda oma soove ja vajadusi, et köögi renoveerimise tulemus ei valmistaks sulle pettumust, seejärel tee kindlaks, mida saad endale lubada. Kui võtad aega, et vaadata üle oma eelarve ja seada oma soovid selle põhjal tähtsuse järjekorda, siis oled hiljem endale tänulik. Ja see viibki meid järgmise punkti juurde. 

Planeeri oma eelarve targalt 

Pane oma eelarve üksikasjalikult paika, et vältida ebameeldivaid üllatusi ja hoida kinni ajagraafikust. Ütlus „aeg on raha” on sulle kindlasti tuttav. See kehtib ka köögi renoveerimise puhul. Viivitused võivad sellise projekti juures kulud taevasse tõsta.  

Eelarvet kavandades arvesta kõikvõimalike kuludega olemaks kindel, et raha ei saa enne projekti lõppu otsa. Kui palkad ettevõtte, planeerige projekti üheskoos kuni detailideni välja ja fikseerige kindel ajagraafik. See aitab vältida eelarve lõhkiminemist ja ettevõte on kohustatud oma osa projektist õigeaegselt täitma.  

Koosta köögi renoveerimise ajagraafik ja pea sellest kinni 

Suured projektid, nagu köögi renoveerimine, nõuavad ajagraafikut, et tööd ei veniks lõputult pikaks. Jaota oma projekt etappideks ja koosta arvutis selle kohta tabel. Jaga seda töid tegeva ettevõttega, et nad teaksid arvestada sinu ootustega. Lase ettevõttel see üle vaadata ja kohandada. 

Planeeri lammutamine ja ümberehitamine

Pea meeles, et köögi renoveerimisel tuleb arvestada lammutamisega. Lammutamine on suur ettevõtmine, mis nõuab palju planeerimist alates sellest, kes lammutustöid teeb, kuni jäätmete kõrvaldamiseni. 

Järgmine samm on alustada köögi ümberehitamist. Kui ruum on tühjaks tehtud, kuulub sellesse etappi uste ja akende paigaldamine. See hõlmab ka olulisi töid seintes, põranda all ja lagede peal: torud, elektrijuhtmestik, küte, õhk ja soojustus. Sellele järgneb seinte viimistlus, põrandakatte paigaldamine ja maalritööd, kappide ja muude tarvikute monteerimine ning uute seadmete lisamine. Viimase asjana tuleb hoolitseda detailide ja viimistluse eest. 

Köögi renoveerimisideed – kujunda oma köök päevavalguse abil 

Köögi renoveerimist kavandades vaata üles – just nii, vaata üles! Üks kõige efektsemaid köögi renoveerimise ideid algab katuseakendest ja lõpeb päevavalgust täis köögiga!  

Me kipume oma köögi paremaks muutmise võimaluste üle aru pidades ainult ruumis ringi vaatama, näeme vanaks jäänud seadmeid ja tööpindu, mis ei sobi kokku, ning seda, et kappide ja laudade jaoks pole piisavalt ruumi. Sageli unustame aga mõelda rohkemale päevavalgusele. Kuid me oleme siin, et öelda sulle, et on veel midagi, millest sa ei peaks ilma jääma! 

Vaata oma köögi renoveerimist täiesti uues loomulikus valguses 

Katuseakende abil saad oma köögi avada viisil, mida ei suudaks ei elektripirnid ega kogu maailma värv. Loomuliku valguse toomine kööki toob sinna elu, mida see ruum väärib.  

Katuseaknad täidavad sinu köögi loomuliku valgusega, mis aitab ruumi parimal viisil kasutada ning annab sellele särava ja kaasaegse ilme. Täiendav päevavalgus paneb sind nägema oma kodu hoopis uues valguses ja muudab selle hetkega hubasemaks. 

Kolm põhjust, miks sulle köögi katuseaknad meeldima hakkavad

Siin on kolm põhjust, miks kaaluda katuseakende lisamist oma köögi renoveerimisprojekti. 

  1. Ruumi säästmine: kui paigaldad oma kööki katuseaknad, saad ruumi juurde kappide jaoks kohta, kus muidu oleksid vertikaalsed aknad.  

  2. Ventilatsioon: köögis on tavaliselt lõhnu, niiskust ja peenosakesi. VELUXi päikeseenergial töötavad ja elektrilised katuseaknad sobivad ideaalselt köögi ventileerimiseks ning suitsu ja toidulõhnade kiireks väljaviimiseks.  

  3. Parem valgustatus: loomulik valgus mõjub positiivselt meie tervisele, heaolule ja produktiivsusele. Päevavalgus muudab köögis veedetud aja veelgi rõõmsamaks.

Köök on kodu süda, see väärib kõike, mis aitab sellele ruumile anda uue hingamise, sealhulgas katuseaknaid.

Seotud artiklid

Miks VELUX?

Transforming Spaces

Meie päevavalguslahendused aitavad sul saada katuse alla täiendavat elamispinda ning parandavad sinu heaolu ja suurendavad kodu väärtust.

Sinu kodu väärtus suureneb

Võid olla kindel, et sinu investeering VELUX tootelahendustesse tõstab kinnisvara väärtust ja tasub end õigeaegselt tagasi.

Meelerahu sinu kodus

Meie lai kardinate ja aknakatete valik ning varuosade olemasolu tagab parima kliendikogemuse.

Oleme siin, et sind aidata

Meie meeskond on keskendunud sinu rahulolu tagamisele alates meiega ühenduse võtmisest kuni nõustamise ja lõpliku paigalduseni.

Kompromissitu kvaliteet

Sinu vajadused on meie prioriteediks. Oleme oma tooteid pidevalt arendanud ja täiustanud alates 1941. aastast ning need on loodud kestma.

Vastutustundlik valik

Paranda oma elukvaliteeti jätkusuutlike lahendustega, mis on kasulikud nii sulle kui ka planeedile.