Kuidas luua täiuslik elutuba?  

Too elutoa renoveerimisega oma majja elu. Elutuba on enamiku kodude nurgakivi – see on koht, kus me pärast pikka päeva lõõgastume. Üks võimalus oma elutuba ümber kujundada on lisada katuseaken.

Muuda oma elutuba loomuliku valguse abil uueks

Katuseaken võib elutoa väljanägemist täielikult muuta. Katuseakna paigutus võimaldab täita ruumi loomuliku päevavalgusega ja tagab suurepärase ventilatsiooni. Keegi ei taha veeta liiga palju aega pimedas ruumis, seetõttu on hea valgustatus äärmiselt oluline. 

Kasuta päevavalgust produktiivselt

Päevavalgus on tasuta loodusvara! Päevavalguse maksimaalselt ära kasutamiseks pead teadma oma maja orientatsiooni, et saaksid kõige paremini püüda valgust, kui päike üle taeva liigub. Loomuliku päevavalgusega täidetud elutoal on mitmeid eeliseid, sealhulgas väiksem vajadus kasutada elektripirne ning parem sisekliima. 

Ühenda hoov oma elutoaga

Kaasaegne elamine tähendab kodu sulandumist seda ümbritsevasse looduslikku keskkonda. Üldine suundumus on, et kodus oleks rohkem taimi, kuid looduse elutuppa toomiseks ei pea sa oma majja džunglit rajama. Katuseaknad saavad väljas oleva tuua siseruumi koos rohkema värsket õhu ja päevavalgusega. 

Loo tervislik keskkond

On oluline, et sinu kodus valitseks tervislik sisekliima. See kehtib eriti elutoa kohta, kus veedetakse palju aega pere ja sõpradega. 

Parem õhk ja ventilatsioon

Elutuppa katuseakna paigaldamise üks peamisi eeliseid on sellega kaasnevad ventilatsioonivõimalused. Elutuba on koht, kus inimesed saavad kokku pidude pidamiseks ja lõõgastumiseks. Katuseaknaga saad oma elutoas tagada parema õhuringluse ning kõrgel asetseva katuseaknaga saad vältida ka tuuletõmbust.   

Suurenda loomuliku valguse hulka

Katuseakna abil saad oma kodus loomuliku päevavalguse hulka suurendada paremini kui vertikaalsete akendega. Uuringud näitavad, et sarnastes tingimustes annavad katuseaknad vähemalt kaks korda rohkem päevavalgust kui vertikaalsed aknad. Lisaks suuremale päevavalgusele vähendavad katuseaknad peegeldava valguse ohtu.  

Muuda oma elutuba näiliselt suuremaks

Elutuba ei pruugi olla võimalik suurendada põrandapinna lisamisega ja see on koht, kus tulevad mängu katuseaknad! Need annavad võimaluse tuua elutuppa rohkem valgust ja sügavust, mis loob illusiooni suuremast ruumist.  

Too katuseakna abil ruumi looduse võnkeid

Katuseaknad täidavad sinu elutoa loomuliku päevavalgusega. Lisaks päevavalgusele on tänu sellele, et katuseaknad paiknevad kõrgemal, sinu kodus ka parem ventilatsioon ja õhuringlus ning ohutus.  

Sulandu katuseakende abil looduskeskkonda

Katuseakende abil saad oma maja ümbritseva õhustiku loomulikul viisil toaga sulandada. Suured aknad on looduse jaoks justkui lõuendid ja saad jälgida nii päevavalguse kui ka aastaaegade muutumist. 

Kasuta oma kompassi

Kui su elutoa ümberehituse plaan on juba küpseks saanud ja mõtled nüüd, kuhu paigutada katuseaknad, siis võta arvesse ruumi orientatsiooni. See aitab sul sisse tuua võimalikult palju päevavalgust. 

  1. Põhi: põhja poole jääva elutoa jaoks vali soojemad toonid ja katuseaken, et lasta sisse rohkem päevavalgust. 

  2. Ida: kui katuseaken on ida poole, saad tuppa püüda hommikupäikese. Siin saad seintel kasutada rohelise varjundiga toone, et muuta ruum pehmemaks ja kutsuvamaks.  

  3. Lääs: läänepoolsest katuseaknast tuleb sisse vähem valgust kui teistest suundadest. Hubase tunde tekitamiseks värvi seinad maalähedastes toonides.  

  4. Lõuna: lõunapoolne tuba on tõenäoliselt majas kõige päikesepaistelisem! Anna sellele ruumile tooni pehmemate värvidega, nagu roheline, hall või sinise heledad varjundid. 

Loomulik valgus aitab tasakaalustada ööpäevarütmi (unetsüklit), et öösel paremini välja puhata ja päeval produktiivsem olla. Päike mõjutab organismi melatoniinitootmist ja tasakaalustab ööpäevast rütmi.

Kuidas planeerida oma elutoa ümberehitust?

Kui unistad oma elutoa renoveerimisest, vajad üksikasjalikku plaani. Elutoas peaks olema hubane atmosfäär. Renoveerimisel tuleb arvestada järgmisega.  

  • Milliseid vajadusi elutuba täidab?

  • Kus on ruumi fookuspunkt/põhiala? 

  • Milline on ülejäänud maja värvipalett? 

  • Kui suur on sinu eelarve? 

Ühenda köök ja elutuba

Kui soovid, et sinu elutuba näeks välja suurem ja ühendaks mitu ruumi, on avatud köögi ja elutoaga lahendus suurepärane. Avatud ja integreeritud planeeringu korral saad teha süüa, nautides samal ajal pere ja/või külaliste seltskonda. Kui otsustad kaks ruumi ühendada, on ventilatsioon ning valgustus olulised. Enne renoveerimise alustamist tee põhjalik eeltöö.   

Katuseaken võib elutoa väljanägemist täielikult muuta. 

Seotud artiklid

Miks VELUX?

Transforming Spaces

Meie päevavalguslahendused aitavad sul saada katuse alla täiendavat elamispinda ning parandavad sinu heaolu ja suurendavad kodu väärtust.

Sinu kodu väärtus suureneb

Võid olla kindel, et sinu investeering VELUX tootelahendustesse tõstab kinnisvara väärtust ja tasub end õigeaegselt tagasi.

Meelerahu sinu kodus

Meie lai kardinate ja aknakatete valik ning varuosade olemasolu tagab parima kliendikogemuse.

Oleme siin, et sind aidata

Meie meeskond on keskendunud sinu rahulolu tagamisele alates meiega ühenduse võtmisest kuni nõustamise ja lõpliku paigalduseni.

Kompromissitu kvaliteet

Sinu vajadused on meie prioriteediks. Oleme oma tooteid pidevalt arendanud ja täiustanud alates 1941. aastast ning need on loodud kestma.

Vastutustundlik valik

Paranda oma elukvaliteeti jätkusuutlike lahendustega, mis on kasulikud nii sulle kui ka planeedile.