Kujunda oma elutuba ümber nende elutoa renoveerimisideede abil 

Elutuba on majas keskne koht. See on koht, kus veedame kodus suurema osa ajast – alates pere ja sõpradega koosviibimisest kuni diivanil mõnusalt oma lemmikseriaali vaatamiseni. Selle ruumi parimal viisil ärakasutamine on väga oluline, eriti kui oled oma maja renoveerimas! Siin on nimekiri ideedest, mis aitavad sul oma elutoa renoveerimist planeerida. 

Kujunda oma unistuste elutuba 

Kui sa oled nagu enamik meist, siis sa tahad, et su elutuba oleks valgust täis avatud ning mugav koht, kus on hea koos olla. Aga milline peaks see välja nägema? Kuidas luua koosolemiseks optimaalne keskkond? Kuidas on lood renoveerimise eelarvega? Kujunda oma unistuste elutuba nende ideede abil.  

Millised on sinu soovid ja vajadused?

Enne kui alustad elutoa renoveerimist, koosta oma soovide ja vajaduste nimekiri. Või kasutada oma praegust elutuba lähtepunktina: mis sulle selle juures meeldib, mida soovid muuta ja mida saab säilitada? 

Elutuba peab olema kohandatud sinu elustiili järgi. Kui teed oma prioriteetide nimekirja, siis mõtle ka põrandakattele, valgustusele, mööblile ning nii audio- kui ka visuaalsele elektroonikale. 

Otsusta, millist sisekujundust sa soovid

Sisekujundusel on võime teha ruumid kutsuvamaks ja ruumi täiustades muudad selle otstarbele paremini sobivaks. Kui ruum on hästi kujundatud, ei näe see mitte ainult hea välja, vaid tagab ka selle, et igal asjal ruumis oleks oma funktsiooni.  

Võid kaaluda oma elutoa ümberkujundamist konkreetse sisustusstiili järgi. Vii oma tuba uuele tasemele, kasutades elegantset minimalistliku stiili, anna sellele kaasaegne ilme puhaste joonte ja lihtsa värvipaleti abil või vali klassikalisem väljendusviis, kasutades sügavust, kihilisust ja ruumilisust. Sisekujundus on suurepärane võimalus näidata oma isikupära ning hea lähtepunkt mööbli ja värvide valikul. 

Mõtle oma renoveerimisplaanile… ja eelarvele

Olenemata sellest, kas renoveerid elutuba või mõnda muud ruumi oma majas, peab sul alati olema plaan ja eelarve. 

Kui teed renoveerimistöid ise, arvesta iga etapi jaoks rohkem aega ning mõtle spetsialistide palkamisele tehniliste, näiteks elektritööde tegemiseks. Kui palkad ettevõtte, siis ära piirdu eeldamisega, vaid veendu, et ettevõte oleks sinuga ühel meelel, ning täpsusta temaga projekti iga osa. Tööde ajal kontrolli pidevalt, et projekti elluviimisel püsitakse graafikus.  

Projekti koostamine protsessi varajases staadiumis, on kasulik nii sinu eelarvele kui ka töid tegevale ettevõttele. 

Vaata oma elutuba täiesti uues loomulikus valguses

Mitte miski ei tee ruumi hubasemaks kui päevavalgus. Rohkema loomuliku valguse elutuppa toomine aitab ruumi pakutavaid võimalusi parimal viisil ära kasutada ja muudab ruumi suuremaks. Katuseakende lisamine oma elutoa renoveerimisplaani on otsus, mida sa ei kahetse! 

Loo uus fookuspunkt loomuliku valgusega

Kui sinu sisekujunduses on fookuspunkt, tõmbab see pilku ja lisab elutoale esteetilist väärtust. Kõik, mida pead tegema, on üles vaadata! Pea kohalt leiad seina, milleks on lagi ja millel on kasutamata potentsiaal! Loo fookuspunkt, kasutades ära see tihti unustatud „viies sein”. Paigalda ilusad puidust talad, kata lagi värviga, mis räägib enda eest, või lisa katuseaknad, et tekitada oma sisekujundusse teistsugune fookuspunkt. 

Muuda oma ruum teiseks päevavalguse ja kauni taevavaate abil, paigaldades katuseaknad. Loomulik valgus toob esile seinte ja mööbli tõelised värvid ning elavdab ruumi sedamööda, kuidas päike päeva jooksul oma asendit muudab. 

Kolm põhjust, miks sulle elutoa katuseaknad meeldima hakkavad

Loomulik valgus tugevdab tervist ja parandab heaolu. Selle taastav ja energiat andev vägi muudab meie päevad helgemaks. Siin on veel kolm põhjust, miks sa oma elutoa katuseaknaid armastama hakkad. 

  • Funktsionaalsus: katuseaknad paigutatakse maja katusele, jättes sulle ruumi interjööriga mängimiseks, ilma et see varjaks loomulikku valgust. 

  • Madalam elektriarve: päevavalgus valgustab tuba tasuta energiaga, säästes raha elektriarvelt. 

  • Valguse reguleerimine: Valge või pime? VELUXi katuseakna ja VELUXi ruloo koos kasutamisel on sul täielik kontroll oma ruumi valguse üle. 

Enne kui alustad elutoa renoveerimist, koosta oma soovide ja vajaduste nimekiri. Või kasutada oma praegust elutuba lähtepunktina: mis sulle selle juures meeldib, mida soovid alles jätta ja mida soovid muuta?   

Seotud artiklid

Miks VELUX?

Transforming Spaces

Meie päevavalguslahendused aitavad sul saada katuse alla täiendavat elamispinda ning parandavad sinu heaolu ja suurendavad kodu väärtust.

Sinu kodu väärtus suureneb

Võid olla kindel, et sinu investeering VELUX tootelahendustesse tõstab kinnisvara väärtust ja tasub end õigeaegselt tagasi.

Meelerahu sinu kodus

Meie lai kardinate ja aknakatete valik ning varuosade olemasolu tagab parima kliendikogemuse.

Oleme siin, et sind aidata

Meie meeskond on keskendunud sinu rahulolu tagamisele alates meiega ühenduse võtmisest kuni nõustamise ja lõpliku paigalduseni.

Kompromissitu kvaliteet

Sinu vajadused on meie prioriteediks. Oleme oma tooteid pidevalt arendanud ja täiustanud alates 1941. aastast ning need on loodud kestma.

Vastutustundlik valik

Paranda oma elukvaliteeti jätkusuutlike lahendustega, mis on kasulikud nii sulle kui ka planeedile.