Kuidas renoveerida oma magamistuba nii, et oleks tagatud parem uni?

Kvaliteetne uni on meie heaolule eluliselt tähtis. Seepärast peaksid prioriteediks seadma oma magamistoa sisustamise nii, et oleks tagatud optimaalne uni. Ebaühtlane uni võib meie tervist negatiivselt mõjutada. Ööune parandamiseks saad magamistuba renoveerides palju ära teha. 

Loo oma magamistoas parema une tagamiseks rahulik keskkond nende nelja näpunäite abil  

Värvi oma magamistuba rahustavates toonides 

Magamistuba peaks olema rahutoov ruum. Üks lihtsamaid viise oma magamistuba rahustavamaks muuta on seinte värvimine lõõgastavates toonides. Ideaalsed on rohelise varjundid. Need rahustavad ja värskendavad. Lilla heledamad toonid, nagu lavendel, sobivad suurepäraselt varajasele ärkajale ja neil on ergastav toime. Kellele ei meeldiks lopsakas lavendlipõld? Rahulik hall toon sobib ideaalselt siis, kui eelistad minimalistlikku sisekujundust. Hall sobib suurepäraselt väiksematesse magamistubadesse, sest muudab ruumi heledamaks, luues samas neutraalse atmosfääri.

Naturaalne mööbel

Looduslikest materjalidest valmistatud mööbel tekitab magamistoas vaba õhkkonna. ja paneb meid tundma looduslähedasemalt, mis mõjub omakorda rahustavalt. Mis oleks, kui lisaksid oma tuppa puidust, bambusest või rotangist esemeid? Soojad ja pehmed värvid lõõgastavad enne magamaminekut. Leia materjal, mis sulle meeldib, sind rahustab ja soodustab kosutavat und.

Naturaalsed kangad

Voodis lamades peaksid olema mähitud pehmetesse linadesse ja voodipesusse, mis soodustavad paremat und. Looduslikke materjale, nagu puuvill, on kangastes kasutatud aastasadu. Puuvill on pehme ja hingav ning seda on kerge hooldada. Puuvill kogub aga niiskust, seega kui sul on öösiti palav, ei pruugi see kõige paremini sobida. Kui sa öösel higistad, on parim lahendus linane kangas. See on hingav pehme ja jahe ning ideaalne soojadeks suveöödeks. Siid, olles küll veidi kallim, on pehme, valmistatud tugevatest kiududest ja heade isolatsiooniomadustega.

Lisa taimi

Taimed ei ole mitte ainult ilusaks täienduseks igale ruumile, vaid aitavad ka õhku puhastada ja toksiine vähendada. Madutaim on üks haruldasi toataimi, mis muudab süsihappegaasi öösel hapnikuks. Kõlab kui ime. Ent see on vaid loodus kogu oma hiilguses. Madutaim on NASA kümne parima õhupuhastustaime hulgas. Ning see näeb ka suurepärane välja.

Viis põhjust, miks paigaldada oma magamistuppa katuseaknad

Parem õhukvaliteet ja ventilatsioon

Korralik ventilatsioon on hea siseõhu kvaliteedi säilitamiseks väga oluline. Värskel õhul on palju eeliseid: see muudab meid õnnelikumaks, tugevdab immuunsüsteemi ja aitab ajul paremini töötada. Magamistoas on katuseakendega võimalik parandada värske õhu liikumist kodus, kui avada aknad maja vastaskülgedel. Värske õhk on lihtne viis tervisliku sisekeskkonna tagamiseks.

Too õu omale tuppa

Magamistoa katuseaknad toovad õue sulle tuppa. Olgu selleks siis suurem hulk loomulikku valgust, tähistaevas, värske õhk, linnulaul, laste lustimine või kirikukellade helin. Oled õue õhustikule lähemal ning see parandab omakorda sinu und.

Aitab sul hallata oma unetsüklit

Loomulik valgus aitab tasakaalustada ööpäevarütmi (unetsüklit), et öösel paremini välja puhata ja päeval produktiivsem olla. Päike mõjutab organismi melatoniinitootmist ja tasakaalustab ööpäevast rütmi.

Ärka VELUX ACTIVE with NETATMO abil loomuliku päevavalgusega

Kas oled hommikul väsinud? Tõenäoliselt on põhjus selles, et ärkad kottpimedas ruumis telefoni piiksumise peale. Sinu aju on endiselt puhkerežiimis. Lastes päikesevalguse järk-järgult magamistuppa, ütleb aju sulle, et on aeg ärgata.

VELUX ACTIVE with NETATMO abil saad vahetada äratuskella päikesetõusu vastu ning ruumianduri abil õhukvaliteeti jälgida. Seadista oma isiklikud eelistused VELUXi nutikodu lahendusega.

Rohkem valgust ilma privaatsuses järeleandmisi tegemata

Enamik meist soovib oma magamistoas privaatsust. Katuseaknad toovad tuppa rohkem loomulikku valgust ilma privaatsust ohverdamata. See on olukord, millest võidavad kõik.

Värskel õhul on palju eeliseid: see muudab meid õnnelikumaks, tugevdab immuunsüsteemi ja aitab ajul paremini töötada.

Seotud artiklid

Miks VELUX?

Transforming Spaces

Meie päevavalguslahendused aitavad sul saada katuse alla täiendavat elamispinda ning parandavad sinu heaolu ja suurendavad kodu väärtust.

Sinu kodu väärtus suureneb

Võid olla kindel, et sinu investeering VELUX tootelahendustesse tõstab kinnisvara väärtust ja tasub end õigeaegselt tagasi.

Meelerahu sinu kodus

Meie lai kardinate ja aknakatete valik ning varuosade olemasolu tagab parima kliendikogemuse.

Oleme siin, et sind aidata

Meie meeskond on keskendunud sinu rahulolu tagamisele alates meiega ühenduse võtmisest kuni nõustamise ja lõpliku paigalduseni.

Kompromissitu kvaliteet

Sinu vajadused on meie prioriteediks. Oleme oma tooteid pidevalt arendanud ja täiustanud alates 1941. aastast ning need on loodud kestma.

Vastutustundlik valik

Paranda oma elukvaliteeti jätkusuutlike lahendustega, mis on kasulikud nii sulle kui ka planeedile.