Lastetoa ideed – loo oma lastele täiuslik pesa

Lapsele lõbusa ja inspireeriva toa loomine on teie mõlema jaoks põnev protsess. Sul on mitmeid võimalusi, et muuta oma lapse tuba loominguliseks ja funktsionaalseks ruumiks.  

Lastetuba peab toetama kasvu ja õppimist ning loomulikult peab seal olema lõbus. Loomingulisi lahendusi on nii palju, et nende seast võib olla raske valida! Nende lastetoa ideedega oleme valiku sinu jaoks lihtsamaks teinud.  

Viis näpunäidet lapsele elava ja mängulise ruumi loomiseks

Värvi tuba oma lapse lemmiktoonis 

Alusta lihtsatest asjadest – näiteks värvid! Sinu lapsel on kindlasti oma lemmik. Tee seinamaaling, mille on mäeahelik, pilved, loomad või maastik. Täida ruum värviga ja loo hubane õhkkond. Vali õrnad toonid, nii jääb ruum valgusküllaseks ja avaraks. Näiteks erinevad kollase varjundid on rõõmsameelne ja virgestav valik. 

Vali lõbus tapeet  

Kaunista võluva ja elava tapeediga. Võimalused teha midagi toredat ja ainulaadset on piiramatud. Kui otsustad millegi sädeleva või sätendava kasuks, piirdu sellega vaid ühel aktsentseinal.  

Ole loominguline (kriidisein, perfotahvel, hobidega arvestamine) 

Kui su lapsele meeldib seintele joonistada, siis miks mitte teha kriidisein? See tähendab lapse jaoks ülimat vabadust – joonistada seda, mida hing ihaldab ning kõigi vikerkaarevärvidega. Teine võimalus on perfotahvel. See on paindlik viis lasta lapsel otsustada, kuidas ta soovib oma tuba sisustada.   

Arvesta lapse hobidega ja ole loominguline. See on lõbus kõigi jaoks! 

Eksponeeri nende kunstiteosed

Lase lapsel olla oma pildigalerii staar. Eksponeeri tema joonistusi seintel ja vaata, kuidas laps enda üle uhkust tunneb. Värvi ära pildiraamid ja kaunista päris või makaronidest merekarpide või litritega! 

Ole riiulite ja panipaikade planeerimisel loominguline  

Ole riiulite ja panipaikade planeerimisel loominguline. Ehita, värvi ja dekoreeri oma riiuli- ja panipaigasüsteem. Näita oma meisterdamisoskust ja kasuta oma lahtisi käsi ning kutsu lapsed appi! 

Kolm päikesevalguse eelist

Päikesevalgus teeb meid õnnelikumaks  

Päikesevalgus parandab meeleolu, aitab õppides keskenduda ja reguleerib ööpäevarütmi. Seepärast teebki päikesevalgus meid õnnelikumaks, targemaks ja tervemaks. Sisusta mängu- või õppimisnurk akna lähedale hästi valgustatud kohta.  

Parem uni  

Lapsed on kogu päevase aja tegevuses. Kvaliteetne uni on neile hädavajalik, olenevalt vanusest vajavad lapsed 9–13 tundi ööund. Loomuliku päevavalguse käes olemine ja kvaliteetne uni käivad käsikäes. Palju päevavalgust võimaldab reguleerida meie magamise ja ärkveloleku tsüklit ning erksust. Õhtune valguse vähenemine ja pime tuba soodustavad head ööund.    

Tervislik sisekliima 

Korralik ventilatsioon on kvaliteetse sisekliima säilitamiseks väga oluline. Värskel õhul on palju eeliseid: see muudab meid õnnelikumaks, tugevdab immuunsüsteemi ja aitab ajul paremini töötada. Katuseakendega on võimalik parandada värske õhu liikumist, kui avada aknad ruumi vastaskülgedel. Värske õhk on lihtne viis tervisliku sisekeskkonna tagamiseks.  

Loo VELUX katuseakende abil tervislik ruum, mis on täidetud valgusega

Too valgus sisse ja kaitse laste privaatsust

Katuseakende paigaldamine lapse magamistuppa on suurepärane viis päevavalguse tuppa toomiseks. See mitte ainult ei säästa väärtuslikku seinapinda, kus muidu oleksid traditsioonilised aknad, vaid katuseaken on paigutatud selliselt, et see laseks päikese liikudes sisse rohkem päevavalgust, mis tähendab, et lapse tuppa jagub loomulikku valgust rohkemate tundideks. Katuseaknad sobivad suurepäraselt ka valguse sisselaskmiseks ilma privaatsust liigselt ohverdamata, sest katuseaknad saab paigutada seinale kõrgemale. 

Paigalda hea une tagamiseks kardinad 

Kuigi päevavalgus on suurepärane kogu päeva jooksul, ei taha sa, et see häiriks lapse und liiga vara hommikul! Kõiki VELUXi katuseaknaid saab paigaldada koos pimenduskardinatega, et tuba oleks peaaegu kottpime kuni ärkamiseni. VELUXi pimenduskardinad on saadaval ka elektriliselt ja päikeenergial juhitavatena, kui peaks juhtuma, et katuseaknad on kohas, kuhu käsi ei küündi. 

Lastetuba peab toetama kasvu ja õppimist ning loomulikult peab seal olema lõbus. Loomingulisi lahendusi on nii palju, et nende seast võib olla raske valida! 

Seotud artiklid

Miks VELUX?

Transforming Spaces

Meie päevavalguslahendused aitavad sul saada katuse alla täiendavat elamispinda ning parandavad sinu heaolu ja suurendavad kodu väärtust.

Sinu kodu väärtus suureneb

Võid olla kindel, et sinu investeering VELUX tootelahendustesse tõstab kinnisvara väärtust ja tasub end õigeaegselt tagasi.

Meelerahu sinu kodus

Meie lai kardinate ja aknakatete valik ning varuosade olemasolu tagab parima kliendikogemuse.

Oleme siin, et sind aidata

Meie meeskond on keskendunud sinu rahulolu tagamisele alates meiega ühenduse võtmisest kuni nõustamise ja lõpliku paigalduseni.

Kompromissitu kvaliteet

Sinu vajadused on meie prioriteediks. Oleme oma tooteid pidevalt arendanud ja täiustanud alates 1941. aastast ning need on loodud kestma.

Vastutustundlik valik

Paranda oma elukvaliteeti jätkusuutlike lahendustega, mis on kasulikud nii sulle kui ka planeedile.