Lastetoa valgustus: kasuta ülalt tulevat päevavalgust

Soodusta kasvu, õppimist ja loovust, paigaldades lapse tuppa katuseaknad. Katuseakende lisamine saab parandada laste und, aidata neil keskenduda ja luua tervisliku mängulise keskkonna paljudeks aastateks. Kui soovid luua oma lastele lõbusa ja inspireeriva toa, kasuta ära „viies sein” (st lagi), paigaldades katuseakna, et valgustada ruumi parimal võimalikul viisil.  

Kolm põhjust, miks kujundada lastetuba päevavalguse abil  

On palju häid põhjusi, miks sa oma lastetoa katuseaknaid armastama hakkad. Vaatame lähemalt. 

1. Soodusta silmade tervist

Kas teadsid, et päevavalgus soodustab laste ja noorte silmade arengut? Kui lapsed on ümbritsetud võimalikult suure hulga päevavalgusega juba varases eas, aitab see kaasa nende silmade heale tervisele. 

2. Parem uni

Päikesevalgus aitab paika panna keha ööpäevarütmi (magamise ja ärkveloleku tsükli) ning annab ajule signaali, millal on aeg magama jääda ja ärgata. Aita lastel paremini magada, kujundades nende toa päevavalguse abil.

3. Aita tervislikult kasvada

Päevavalguse käes olemine avaldab meile uskumatut mõju nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Päevavalgusega on seotud ka serotoniini tootmine, mis tekitab lastes heaolu ja õnnetunde.  

Vali oma lastetoale sobivad katuseaknad

Olenevalt oma soovidest ja vajadustest on sul lastetoa katuseakende osas suur valik. Siin on kirjas kõik, mida pead teadma. 

Kesktelghingedel pöördavatavad katuseaknad

Meie kesktelghingedel pöördavatavad katuseaknad sobivad ideaalselt lapse või teismelise tuppa. Isegi kui akna alla on paigutatud mänguasjad või mööbel, saab akent lihtsasti avada ja sulgeda ülemise käepideme abil. VELUXi kesktelghingedel pöördavatavate katuseakendega on värske õhk alati käeulatuses.  

Kõrvuti paigutusega lahendused

Anna oma lastele parim lähtepunkt meie kõrvuti paigutusega lahendustega. Selline ainulaadne katuseakende paigutus annab igale ruumile uue hingamise ja laseb sisse palju päevavalgust. Ava lastele avarad vaated ja lase neil toas viibides end õues olevast inspireerida. 

Mitteavatavad kombinatsioonid

Kas teadsid, et võid kaldkatuse aknaid kombineerida vertikaalsete akendega, et tuua sisse kaks korda rohkem päevavalgust? Ühendades katuseakna alumise mitteavatava aknaga, saad turvalisel viisil avada lastetoast avara vaate.  

Lamekatuseaknad

Vähe on asju, mis on nii inspireerivad kui loodus! Lamekatuseakende abil saad lasta päevavalgusel paista ülaltpoolt – see on kui uks teise maailma. Kingi selge taevavaate abil oma lastele suurel hulgal inspiratsiooni.

Kardinad ja aknakatted  

Kui sa juba akende paigaldamise juures oled, siis ära unusta kardinaid, aknakatteid ja teisi tarvikuid, et muuta tuba laste jaoks mugavamaks. 

  • Pimenduskardinad: loo oma lastele parimad tingimused heaks ööuneks, lisades VELUXi katuseakendele pimenduskardinad.  

  • Putukavõrk: pole midagi hullemat kui ärgates avastada, et oled putukahammustusi täis. Putukavõrguga oled kaitstud nii sina ise kui ka sinu lapsed. Putukavõrk sobib ideaalselt magamistubadesse ja võimaldab nautida head und ilma putukateta. 

  • Kuumakaitse: kuumuse eest kaitsvate pimendavate aknakatete abil saavad lapsed mängida ideaalses sisekliimas 

VELUX ACTIVE: parem siseruumide õhukvaliteet

Loo VELUX ACTIVE with NETATMO komplektiga oma lastele parimad tingimused mängimiseks ja loovuse stimuleerimiseks. Ühenda oma VELUXi katuseaknad, kardinad ja aknakatted VELUX ACTIVE with NETATMO komplektiga, et tagada automaatne anduripõhine temperatuuri, niiskuse ja CO2-taseme reguleerimine. 

Katuseakende lisamine saab parandada laste und, aidata neil keskenduda ja luua tervisliku mängulise keskkonna paljudeks aastateks. 

Seotud artiklid

Miks VELUX?

Transforming Spaces

Meie päevavalguslahendused aitavad sul saada katuse alla täiendavat elamispinda ning parandavad sinu heaolu ja suurendavad kodu väärtust.

Sinu kodu väärtus suureneb

Võid olla kindel, et sinu investeering VELUX tootelahendustesse tõstab kinnisvara väärtust ja tasub end õigeaegselt tagasi.

Meelerahu sinu kodus

Meie lai kardinate ja aknakatete valik ning varuosade olemasolu tagab parima kliendikogemuse.

Oleme siin, et sind aidata

Meie meeskond on keskendunud sinu rahulolu tagamisele alates meiega ühenduse võtmisest kuni nõustamise ja lõpliku paigalduseni.

Kompromissitu kvaliteet

Sinu vajadused on meie prioriteediks. Oleme oma tooteid pidevalt arendanud ja täiustanud alates 1941. aastast ning need on loodud kestma.

Vastutustundlik valik

Paranda oma elukvaliteeti jätkusuutlike lahendustega, mis on kasulikud nii sulle kui ka planeedile.