Kas mõtled uutele vannitoaakendele? Siin on põhjused, miks katuseaknad on väärt idee

Vannituba on paljudes kodudes ruum, millele ei pöörata suuremat tähelepanu. Võib-olla juba tead, et me veedame kuni poole oma elust magamistoas, kuid kas oled mõelnud, kui suure osa me veedame vannitoas?

Kolm põhjust, miks peaksid oma vannituppa paigaldama katuseaknad

Üldistatult võib öelda, et veedad vannitoas ühe tunni ja 42 minutit nädalas. Juba see on hea põhjus, miks muuta oma vannituba kutsuvaks ja hubaseks ruumiks, kus on mõnus aega veeta. Imelise vannitoa loomisele aitavad katuseaknad suurepäraselt kaasa. 

Katuseakna lisamine vannituppa toob palju kasu. Loe, millised on kõige olulisemad „võidud”, kui sinu vannitoas on katuseaken.  

Loomulik valgus ilma privaatsuses kaotamata

Katuseaken tagab täieliku privaatsuse, kui on paigutatud kõrgele katusele. See pakub rohkem privaatsust ja mugavust kui traditsioonilised vertikaalsed vannitoaaknad.  

Muudab ruumi visuaalselt suuremaks

Vannituba on harva üks suuremaid ruume majas. Pigem on tegu ühe väiksemaga ning seetõttu võib selle sisustamine ja valgustamine olla keeruline. Katuseaknaga saab teha mõlemat. Katuseakna kõrgus ja paigutus muudavad ruumi avaramaks. Kui aken on integreeritud katusesse, täidab loomulik päevavalgus vannitoa, muutes selle kutsuvaks ja luues õhulise atmosfääri.  

Värske õhk ja ventilatsioon

Duši all käies muutub vannituba niiskeks, mistõttu on värske õhk ja korralik ventilatsioon hädavajalikud. Vannitoa kliima kannatab, kui ventilatsioon on halb. Suur vannitoaaken, mille saad pärast duši all käimist avada, tekitab õhuringluse ja muudab sisekliima paremaks.  

Vali õiged vannitoaaknad

Sobivate vannitoaakende valimisel tuleb arvestada nii mõnegi asjaga. Kui eesmärk on saada oma vannituppa rohkem päevavalgust, siis pead teadma ruumi orientatsiooni. Selle põhjal saad arvutada akna optimaalse paigutuse. Mis puutub ventilatsiooni, siis kõrgele paigutatud katuseaken saab kinni püüda rohkem õhku ja tagada parema õhuringluse.    

Elektriliselt juhitavad katuseaknad – lihtne juurdepääs loomulikule päevavalgusele  

Elektrilised või päikeseenergial juhitavad katuseaknad on ideaalne lahendus väiksemate vannitubade jaoks. Kitsas või väike vannituba võib tunduda kokkusurutud. Selle probleemi lahendamiseks saab aken avada ruumi, kuid peab olema paigaldatud sobivale kõrgusele, et tagada täielik privaatsus. Siin on omal koha päikeseenergial või elektriga töötav katuseaken, sest seda saab avada ja sulgeda eemalt, kasutades seinalülitit või nutitelefoni. 

Veendu, et sinu katuseaknad taluksid auru!

Kui lisad katuseakna, siis vali oma ruumi jaoks ka õige siseviimistlus. Kõik need mullivannid võivad muuta vannitoa väga niiskeks, seega on mõistlik valida niiskuskindla polüuretaanviimistlusega katuseaken. VELUXi kesktelghingedel pöördavataval valgel polüuretaanist katuseaknal on moodne valge viimistlus, mida on lihtne hooldada, puhastada ja kuivana hoida. 

Kardinad ja aknakatted  

Akende puhul on privaatsus alati oluline. Kui sinu vannitoa aknast näeb sisse, vali meie ribakardinad. Need on diskreetsed ja hoolitsevad sinu privaatsuse eest. Meie ribakardinad on niiskuskindlad, mistõttu sobivad need ideaalselt vannituppa.  

VELUX ACTIVE with NETATMO – juhi oma aknaid ja sisekliimat

VELUX ACTIVE on meie nutikas automaatne sisekliima juhtimissüsteem, millega saad juhtida VELUXi päikeseenergial ja elektriliselt töötavaid katuseaknaid, kardinaid ja aknakatteid.  

VELUX ACTIVE annab sulle ülevaate siseõhu kvaliteedist ning jälgib temperatuuri, niiskuse ja CO2-taset, et tagada ruumi regulaarne õhutamine.    

Üldistatult võib öelda, et veedad vannitoas ühe tunni ja 42 minutit nädalas. Juba see on hea põhjus, miks muuta oma vannituba kutsuvaks ja hubaseks ruumiks, kus on mõnus aega veeta.  

Seotud artiklid

Miks VELUX?

Transforming Spaces

Meie päevavalguslahendused aitavad sul saada katuse alla täiendavat elamispinda ning parandavad sinu heaolu ja suurendavad kodu väärtust.

Sinu kodu väärtus suureneb

Võid olla kindel, et sinu investeering VELUX tootelahendustesse tõstab kinnisvara väärtust ja tasub end õigeaegselt tagasi.

Meelerahu sinu kodus

Meie lai kardinate ja aknakatete valik ning varuosade olemasolu tagab parima kliendikogemuse.

Oleme siin, et sind aidata

Meie meeskond on keskendunud sinu rahulolu tagamisele alates meiega ühenduse võtmisest kuni nõustamise ja lõpliku paigalduseni.

Kompromissitu kvaliteet

Sinu vajadused on meie prioriteediks. Oleme oma tooteid pidevalt arendanud ja täiustanud alates 1941. aastast ning need on loodud kestma.

Vastutustundlik valik

Paranda oma elukvaliteeti jätkusuutlike lahendustega, mis on kasulikud nii sulle kui ka planeedile.