Kujunda oma kodukontor päevavalguse abil 

Pärast pandeemiat on kodust töötamine muutunud paljudele eluviisi lahutamatuks osaks. Isegi kui naudid hübriidset töökorraldust, kus töötad vaheldumisi kontoris ja kodus, on oluline luua endale mõnus ning lõõgastav ruum, kus kodus olles töötada. Parim viis selle saavutamiseks on tagada, et sinu tööruumis oleks palju loomulikku valgust. 

Kolm põhjust, miks peaksid oma kodukontori kujundama päevavalguse abil

Kas oled kodus töötades vähem produktiivne? Võib-olla pole su tööruumis piisavalt loomulikku valgust. Hea valgustus on iga kodukontori jaoks ülioluline. Loomulikul valgusel on mitmeid eeliseid ja see on oluline energiaallikas, mis aitab sul olla erksam ja saab parandada isegi produktiivsust. 

Laua- ja laevalgustid on suurepärased, kuid miski ei ole parem kui loomulik päevavalgus. 

Päevavalgus suurendab sinu produktiivsust

Päevavalgusel on mitmeid eeliseid, millest kõige olulisem on suurenenud produktiivsus. Uuringud on näidanud, et mida rohkem me loomuliku valguse käes töötame, seda kõrgem on meie energiatase võrreldes kunstliku valgusega. Seetõttu on päevavalguse käes olemine loovuse stimuleerimiseks hädavajalik.   

Loomuliku valgusega on seotud ka palju tervisega seotud eeliseid. Tegelikult näitab uuring, et kui oleme päevas 30 minutit päikesevalguse käes, suudame stressi ja ärevusega paremini toime tulla. Üldise heaolu paranemine suurendab sinu keskendumis- ja tähelepanuvõimet.  

Sinu aju tänab sind sõõmu värske õhu eest

Korralik ventilatsioon on tervisliku sisekliima säilitamiseks ülioluline. Värskel õhul on palju eeliseid: see muudab meid õnnelikumaks, tugevdab immuunsüsteemi ja aitab ajul paremini töötada.  

Parema valgustusega väldid silmade väsimist

Kunstvalgus on tavaliselt sinakas või kollakas, samas kui loomulik valgus on puhas valge, mis heidab vähem varje. Loomulik valgus aitab meil selgelt näha ilma silmi liigselt pingutamata. Igaüks, kes vaatab kunstvalgust arvutiekraanilt, teab, et see võib silmi tõsiselt koormata. Silmade väsimine on sageli seotud nn arvuti vaatamise sündroomiga, mis võib põhjustada ebamugavust. Uuringud on näidanud, et loomuliku valguse käes olemise suurendamisega saab arvuti vaatamise sündroomi märkimisväärselt vähendada.  

Vali oma kodukontori jaoks sobivad aknad

Kodukontori jaoks parima päevavalguslahenduse valimisel tuleb arvestada paljude asjaoludega. Siin on mõned näpunäited asjade kohta, mida tasub silmas pidada… 

VELUX päikeseenergial ja elektriliselt juhitavad katuseaknad 

VELUX elektriliselt ja päikeseenergial juhitavaid tooteid saab hõlpsasti avada eelnevalt seotud seinalülitiga, millega on kaasas vihmaandur, mis sulgeb automaatselt katuseakna, kui sadama hakkab. Mine üle VELUX ACTIVE with NETATMO-le, et juhtida oma aknaid telefoni kaudu ja reguleerida sisekliimat automaatselt (sh temperatuuri ja CO2-taset) nutika sisekliimaanduri abil. 

Maksimeeri oma tööruumi valgust kõrvuti akendega lahenduste abil

Kõrvuti akendega lahendus suurendab sinu kodukontoris valguse hulka. Pakkudes kaks korda rohkem päevavalgust kui üks katuseaken, muudab see sinu tööruumi kutsuvaks valgusküllaseks ruumiks, mis suurendab produktiivsust ja keskendumisvõimet. 

VELUX rõdusüsteem – tee oma rõdul puhkepause

Astu õue oma privaatsele rõdule. Naudi kohvipausi ja hinga värsket õhku VELUXi rõdul. Loo ainulaadne kodukontor, millel on kontakt välise ruumiga, ning kodus töötamine pole enam kunagi üksluine.  

VELUX kardinad ja aknakatted

Lisa kardinad, millega saad valgust reguleerida ja omada kontrolli oma privaatsuse üle. Vali 16 värvitooni ja erinevate läbipaistvuste vahel. Et kardinad sobiksid täiuslikult ruumi interjööriga, saad need valida meie Colour by You seeria ligikaudu 1800 RAL-värvi hulgast. Elektrilisi või päikeseenergial juhitavaid kardinaid ja aknakatteid on soovitatav kasutada katuseakendega, milleni käsi ei küündi, ning ka siis, kui soovid oma elu muuta võimalikult mugavaks. 

VELUX ACTIVE with NETATMO – juhi oma kodukontori aknaid meie rakenduse kaudu 

VELUX ACTIVE with NETATMO on meie nutikas automatiseeritud sisekliima juhtseade, mis võimaldab juhtida VELUXi päikeseenergial või elektriliselt töötavaid katuseaknaid, kardinaid ja aknakatteid, kasutades ainult nutitelefoni. VELUX ACTIVE jälgib temperatuuri, niiskuse ja CO2-taset, et tagada ruumi regulaarne õhutamine.  

Laua- ja laevalgustid on suurepärased, kuid miski ei ole parem kui loomulik päevavalgus. 

Seotud artiklid

Miks VELUX?

Transforming Spaces

Meie päevavalguslahendused aitavad sul saada katuse alla täiendavat elamispinda ning parandavad sinu heaolu ja suurendavad kodu väärtust.

Sinu kodu väärtus suureneb

Võid olla kindel, et sinu investeering VELUX tootelahendustesse tõstab kinnisvara väärtust ja tasub end õigeaegselt tagasi.

Meelerahu sinu kodus

Meie lai kardinate ja aknakatete valik ning varuosade olemasolu tagab parima kliendikogemuse.

Oleme siin, et sind aidata

Meie meeskond on keskendunud sinu rahulolu tagamisele alates meiega ühenduse võtmisest kuni nõustamise ja lõpliku paigalduseni.

Kompromissitu kvaliteet

Sinu vajadused on meie prioriteediks. Oleme oma tooteid pidevalt arendanud ja täiustanud alates 1941. aastast ning need on loodud kestma.

Vastutustundlik valik

Paranda oma elukvaliteeti jätkusuutlike lahendustega, mis on kasulikud nii sulle kui ka planeedile.