{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Foto autoriõigus: Dano Veselský
Skandinaavialik maja Slovakkias

Lihtne kaasaegne puhaste joontega maja, mida ümbritseb loodus – selline Skandinaavia disainiunelm. Aga kuidas see Javorníky mägedes välja näeb? Hollandis elav slovaki paar otsustas luua oma suurele perele ja sõpradele unistuste maja, kus puhkust veeta. Eesmärgiks oli õhuline ja elegantne skandinaavialik stiil, mis seejuures austaks kohalikke traditsioone ega laseks unustada oma juuri. Tulemuseks on maaliline puhkusemaja, mis loob tunde kui oleks see killuke põhjamaast alati sellesse orgu kuulunud, ning tegemist on kutsuva kohaga, kus pere lähedastel on võimalik kokku saada ja lõõgastuda ning kus nad tunnevad, nagu oleks see kaasaegne ja värskendav maja teeninud peret juba põlvkondi.

Armastus esimesest silmapilgust

Paari eesmärk oli saada Skandinaavia stiilis Slovakkia tehnilisi standardeid järgiv maja ning hoida naabritega häid suhteid nii ehituse ajal kui ka pärast seda. See ja enam kui kolme meetri kõrguse järsu kaldega koht tähendas, et projekteerimine oli kindlasti väljakutse, kuid paar armus hoonesse ja otsustas maa osta kohe pärast maja esimest eskiisi. „Armusime sellesse kohta esimesest pilgust, aga me ei olnud kindlad, kas see on ehitamiseks hea,” räägivad omanikud. „Kuid hetkel, kui plaanidele silma peale viskasime, teadsime, et kõige selle, mida pidasime väljakutseks, saab muuta võimaluseks luua ainulaadne ja põnev hoone, säilitades seejuures kõik meie jaoks möödapääsmatud elemendid.”

Foto autoriõigus: Dano Veselský

Hästi viimistletud detailid, naturaalsed materjalid ja puhtad jooned andsid tulemuseks selle, et maja harmoneerub oruga hästi, ent jääb siiski silma.

Foto autoriõigus: Dano Veselský
Suurepäraste pilkuköitvate vaadete leidmine

Suured aknad pole mitte ainult Skandinaavia arhitektuuri peamised elemendid, vaid tagavad ka selle, et maja oleks valgusküllane, ning loovad õhulise ja rahustava atmosfääri, ühendades samal ajal sisemuse välimisega. Hoone projekteeritigi seda silmas pidades, ning vaadati, et aknad oleksid suunatud kõige pilkuköitvamate punktide poole, pakkudes sel viisil piltilusaid vaateid maja igast suunast. See andis võimaluse lisada ruumi ka armsaid julgeid detaile – üks kolmest vanemate magamistoas olevast VELUX katuseaknast on vaatega suusanõlvale, lisades paigale romantilisust ja ainulaadsust, ning vaade mäest laskuvatele inimestele toob naeratuse näole isegi selles kõrgelt hinnatud majaosas.

Foto autoriõigus: Dano Veselský
Rahulik ühendus loodusega

Maja välimus on loodusega kooskõlas, sest kiviseinad on kaetud töötlemata puiduga. Idee oli lasta puidul ajaga vananeda, nii et hoone oleks pidevalt muutuv, vananev ja arenev nagu looduski. See aitab kaasaegsel hoonel sulanduda ümbrusesse ja olla osa sellest. Sisekujundus sobib välimise poolega, sest valged värvid, looduslikud materjalid ja tammepuidust parkett paigaldati selleks, et loodusenergiaga sammu pidada. Paprando maja on praegu oru krooniks ja pole kahtlustki, et just sinna see kuulub.

Soovitatavad VELUX tooted
VELUX vertikaalne aknaelement (VFE)
Mine toote juurde
VELUX Pimenduskardin (DKL)
Mine toote juurde

Pimendav päikesevari (SSS)
Mine toote juurde