{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Loodusega ühenduses iga päev

Kena avatud ja valgusküllane koht on igaühe unistus ning õige kujundusega on see tehtav igas ruumis. Täisfunktsioneeriv kodu väikesel pinnal kaasaegse planeeringuga traditsioonilises piirkonnas? Pole probleemi! Slovakkias Bratislava lähedal on traditsioonilise välimusega majade hulka kerkimas uus huvitav moodne eluhoone vorm. Ühekorruseliste bangalote eeliseks on see, et kõik ruumid paiknevad ühel tasapinnal, mis võimaldab majal olla heas kontaktis ümbrusega, nii et maja omanikud tunnevad lähedust loodusega isegi siis, kui nende käsutuses olev ruum on piiratud.

Nutikad kompromissitud ideed

Arhitektid ja sisekujundajad seisid selle pere kodu juures silmitsi mitme väljakutsega ning seda peamiselt probleemide tõttu, millega paljud majaomanikud selle uut tüüpi hoone puhul rinda pistavad: krundi suurus, hoone asukoht ja halb juurdepääs loomulikule valgusele, mis muudavad raskeks projekteerida maja, mis vastaks kõigile pere vajadustele. Arhitektid pidid siin leidma mitte kõige tavalisemaid lahendusi ning hoolitsema selle eest, et ei tehtaks kompromisse, mis viiks selleni, et pere koliks nende jaoks kasutuskõlbmatusse hoonesse. Ohvrite toomise asemel otsiti unikaalseid lahendusi hubase päevavalgusega täidetud kodu loomiseks, kus valitseks erakordne atmosfäär ja läbi akende sisse paistev päike annaks energiat terveteks päevadeks. Lähestikku asetsevate akende kombinatsiooniga on maja igas kohas maksimaalselt päevavalgust ja hea vaade, nii et pere saab toitu valmistades või diivanil istudes nautida loomulikku valgust, kuid kardinate ja kuumakaitselahendustega seda ka reguleerida.

Vajasime originaalseid ideid, et lõplik hoone oleks valgusküllane ja õhuline pereelamu, mis sisaldaks kaasaegseid elemente ja samal ajal sulanduks piirkonda.

Hästi valgustatud elamisruumid

Kuna bangalo asub väikesel krundil, on kokkupuude maastikuga ja ka valgus piiratud. Kuid mõningase loovuse ja nutika planeeringuga muudeti need puudused hoone eelisteks. Majas olev koridor jagab pinna kaheks osaks, päeva- ja ööalaks. Maja domineerivas osas, kus asuvad elutuba, köök ja söögituba, tuleb päevavalgus sisse läbi kolme VELUX katuseakna.

Päevavalguse toomine varjulistesse ruumidesse

Loomulikult ei saa valgus puududa ka hoone muudest osadest. Koridori ja maja sissepääsu juurde on paigaldatud elegantsed valguskanalid, mis juhivad päevavalguse katusetasapinnalt sissepoole. VELUX päikesetunnelid toovad loomuliku valguse isegi hoone kõige varjulisematesse ruumidesse, näiteks garderoobi. Omanikud soovisid looduse ja ümbrusega kontaktis olla ning leidsid selleks võimaluse isegi maja selles osas. Seest laevalgustit ja väljast katusekonstruktsiooni integreeritud väikeseid katuseaknaid meenutavate valguskanalite eeliseks on ka ventilatsiooni võimaldamine, mis muudab maja nii elamisväärsemaks kui ka hubasemaks ja loob tervislikuma ja kutsuvama keskkonna. Sellistes kohtades on katuseakendel lisaeelis: vertikaalsetest akendest avaneb vaade vaid piirdeaiale või kõrvalasuvale hoonele, kuid katuseakendest saavad majas viibijad näha mööduvaid pilvi, mis ühendavad neid loodusega isegi keset linna või tihedalt hoonestatud alal.

Soovitatavad VELUX tooted
Elektriliselt juhitavad katuseaknad (GGL)
Mine toote juurde

Pimendav päikesevari (SSS)
Mine toote juurde
VELUX päikesetunnel (TWR)
Mine toote juurde