{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Tõeliselt eriline koht

See Taanis Røsnæs asuv suvilakrunt asub muljetavaldaval maalilisel Lääne-Sjællandi rannikumaastikul, mis on täis kaitsealuseid sooldunud märgalasid, haruldasi taimi ja loomi ning mille päikeseloojangu vaatamisest kunagi ei väsi. Vähemalt mitte Patrick ja Stine Blok – see suurepärane paik on peamine põhjus, miks nad oma pelgupaika nii väga armastavad.

Aknad taevasse

Suured maast laeni ulatuvad aknaplokid lasevad palju päevavalgust pererahva eluruumi. Aga kuidas on lood maja põhjapoolsete osadega? Siin tulevadki mängu VELUX lamekatuseaknad. VELUX lamekatuseaknad on läbimõeldult paigutatud nii, et need toimiksid maja põhjapoolsetes ja sisemistes osades valgusšahtidena, ning on väga olulised, et pere saaks päevavalguses olla.

„Ilmselgelt vajavad päevavalgust ka need majaosad, mis on põhja poole, ning ka ruumide pimedamad kohad ja see valgus tuleb laest,” räägib Patrick. „VELUX lamekatuseakende paigaldamine oli suur asi. Kohe kui elutoa lakke lamekatuseakna jaoks auk lõigati, oli selge, kuidas see ruumi valgustatust mõjutab. Olin nii elevil, et läksin ja filmisin seda, sest oli nii lahe näha seda päevavalgusega täidetud koonust alla langemas.”

Perekond

„Valisime oma uuteks katuseakendeks VELUX ACTIVE'i omad ja meil on selle üle väga hea meel. Me ei pea kunagi muretsema, kui unustame need kodust lahkudes sulgeda, sest nad sulgevad end ise, ning samuti õhutavad nad ruume ise, kui suvel palavaks läheb. Meil on lihtne jahedat õhku ringluses hoida ja päevadel, kui on liiga tuuline, et sisehoovi viivad uksed lahti hoida, avame VELUX lamekatuseaknad.”

Maastikuga harmoonias

VELUX lamekatuseaken tähendab siin seda, et perel pole söögilaua kohal lampi. Valgus langeb alla hoopis VELUX lamekatuseaknast, mis toob päevavalguse sisse päikesetõusust päikeseloojanguni.

Suvemaja interjöör haakub Patricku ja Stine sooviga olla loodusega üks. Kõik seinad on kaetud kasevineeriga, mis toob sisse rannamaastiku kahvatud kaldavärvid ning interjöör on lihtne, harmooniline ja meeldiv – suur osa sellest on Patricku enda kätetöö. Kuid tõelisteks tähtedeks siin Røsnæs on taevas, meri ja eriline valgus.

„Me saame mere peegeldust nautida aastaringselt ja läbi akna on merd tõeliselt eriline tunnetada. Saame lamada voodis ja läbi avatud VELUX lamekatuseakende kuulata lainete loksumist ning viibida uskumatus valguses.”

Perekond leiab, et VELUX lamekatuseakende suurimateks eelisteks on ideaalne siseruumide kliima, looduslähedus ja maastikuga harmoneeruv arhitektuur.

Nutikad lahendused eriliste väljakutsete jaoks

„See, et saame kuulda ja näha meid ümbritsevat merd ja loodust läbi VELUX lamekatuseakende, on tekitanud meis erilise sideme ümbrusega. Samuti on uskumatu, kui palju valgust need aknad terve päeva jooksul sisse lasevad," lisavad nad. Ja kuigi maapind selles kohas muutis ehitamise juba niigi raskeks, seadsid nad endale veel teisegi väljakutse: nad ei soovinud, et põhja poole jääksid vertikaalsed aknaelemendid. „VELUX lahendused aitasid kaasa meie projekti õnnestumisele.”

Soovitatavad VELUX tooted
Kumera klaasiga lamekatuseaken
Mine toote juurde
Lameda klaasiga lamekatuseaken
Mine toote juurde
Pimenduskardin (DSU)
Mine toote juurde