{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Foto autoriõigus: Relja Ivanic
Looduslähedane pelgupaik

Olles kogu aeg hõivatud töö ja kooliga, oli pere unistuseks looduslähedane puhkusemaja, kus igaühel oleks oma väike nurgake lõõgastumiseks ning mis oleks samal ajal ka koht, kus kõik võiksid kokku saada, et üheskoos söögilaua taga istuda ja juttu ajada ning kus lapsed saaksid mängida. Neil oli perepuhkusteks ja koolivaheaegadeks vaja pelgupaika, mis oleks piisavalt avar ja hubane, et seal võiks ka pikemalt peatuda. Nende nägemus viidi ellu selles Serbias Alibunaris asuvas majas: ruum projekteeriti nii, et seal saaks üheskoos veeta kvaliteetaega, luua toredaid mälestusi ja tunda end mugavalt ka siis, kui jäädakse pikemalt.

Lõõgastumine loomulikus valguses

Katuse all on kolm magamistuba ühendatud pika koridoriga, mis on tänu VELUX katuseakendele täidetud päevavalguse ja värske õhuga. Ka aknalengide materjal lisab stiili, sest puit annab kaasaegsele majale looduslähedast sooja hõngu ning ühtlasi on see ka jätkusuutlik ja vastupidav materjal. Majas on mitmel pool kasutatud kaksikaknaid, mis võimaldavad hea vaadet ja suunavad sisse rohkem valgust. Sellise planeeringuga kujundas Modelart Arhitekt ruumi, mis täidab pere põhisoovi. Nad saavad üheskoos aega veeta ning samas on igal pereliikmel võimalus ka omaette olla, et puhata ja lõõgastuda – see teeb puhkusemajast ideaalse paiga ka pikemateks perioodideks. Katuseaknad muudavad katusealuse ruumi valgusküllasemaks ja avaramaks, nii et selle väiksemates nurgakestes saab tunda end sama mõnusalt või veelgi paremini kui ükskõik missuguses magamistoas! Lastele meeldib niisama kott-toolides logeleda ja pilvede liikumist vaadata ning täiskasvanud saavad otse oma voodist tähistaevast nautida. Suureks plussiks on ka loomulik valgus vannitoas ning tänu katuseakendele saab seda ruumi tuulutada, ilma et peaks oma privaatsuse pärast muretsema.

Foto autoriõigus: Relja Ivanic
Avar ja valgusküllane teine kodu

Maja geomeetria on inspireeritud traditsioonilisest Vojvodina majast, tuntud ka kui Švaabi maja, mis on paigutatud piki tänavat nii, et hoone on rohkem hoovi poole avatud ja see aitab paraneda loodusega ühenduses olemise tunnet. Majas sees moodustavad elu- ja söögituba koos peamise ühiselt aja veetmise koha, suure avatud ruumi, millel on VELUX katuseaknad, mis lasevad päevavalguse sisse ja muudavad ruumi omakorda suuremaks. Söögituba avaneb tagahoovis asuvale terrassile, mis toob majja veelgi rohkem loodust. Akendest avanev vaade muudab niigi avara elutoa avaramaks ja sissetulev valgus tekitab sooja hubase tunde. Perel on siin olemas kogu kodutehnika, nagu oleks see nende alaline elukoht, ent ruumi on mõnusalt koosolemiseks rohkem. Seega kui nad on siin, siis on nad puhkusel, kuigi miski ei reeda, et tegemist oleks puhkuse veetmise kohaga. Pigem on see nende teine kodu.

Foto autoriõigus: Relja Ivanic
Austusavaldus traditsioonidele

Hoone asub traditsiooniliste majade vahel, mistõttu soovisid arhitektid teha midagi, mis oleks kui siia loodud, kuid samas ka uus ja põnev ning tervitaks peret iga kord oma värskuse ja kaasaegsusega. Hoone planeering on austusavaldus traditsioonilistele kohalikele ehitistele, kuid värvid ja materjalid lisavad modernsust. Väljast on fassaad kaetud mustade kergelt peegeldavate tellistega ning katust katvad tumedad plaadid annavad majale monoliitse ilme, kuid kollased detailid ja klaaspinnad muudavad hoone mänguliseks. Peegeldavad tellised tekitavad päeva jooksul erinevaid efekte, sest päike paistab vastu seina iga tund erineva nurga all. Selline muutumisvõime tagab, et hoone stiil peab ajaproovile vastu ja on perele paljudeks aastateks mõnusaks pelgupaigaks.

Soovitatavad VELUX tooted
VELUX rõdusüsteem (GDL)
Mine toote juurde
VELUX fikseeritud vertikaalne aknaelement (VIU)
Mine toote juurde

VELUX turvarulood (SSL)
Mine toote juurde