Millega arvestada, kui planeerid oma kodule katuseaknaid?

1. Akende asukoht saab mõjutada ruumide valgustatust

Sinu kodu päevavalgusega valgustatust saab parandada katuseakende arvu ja asendi abil. Sarnastes tingimustes annavad katuseaknad vähemalt kaks korda rohkem valgust kui sama suured vertikaalsed aknad. Lisaks sellele, et katuseakendest tuleb sisse rohkem päevavalgust, muudavad katuseaknad ka seinad heledamaks ja vähendavad pimestava valguse ohtu.

Aknad, nende paigutus ja kombinatsioon mõjutavad päevavalguse jaotust ja vaadet välja. Erinevates ruumides saab aknaid paigaldada eri kõrgusele ja neid saab avada käsitsi või elektriliselt kaugjuhtimisega. Olenevalt katuseakende paigutusest ja katuse kaldest, saad valida kas kesktelghingedel pöördavatavad või ülahingedel katuseaknad.

2. Akende materjalid võivad eri ruumides olla erinevad

Katuseakna lengi materjali valik on eriti oluline sellistes ruumides nagu vannituba ja köök, kus suur õhuniiskus ja temperatuuri kõikumine võivad aknaid kahjustada. Nendesse ruumidesse on soovitatav valida polüuretaanaknad, mis on niiskuse suhtes vähem tundlikud

3. Soojusmugavus

Kas teadsid, et katuseakende õige paigutusega on sinu majas mugavalt soe kõigil neljal aastaajal ning saad hakkama isegi ilma kliimaseadmeta? Saad talvel tänu rohkemale päevavalgusele päikeselt tasuta energiat ja soojust ning suvel võid olla kindel, et oskuslikult paigaldatud kardinate ja aknakatete abil on tubades mõnusalt jahe. Nii tunned sa end oma kodus hästi ja säästad palju energiat.

4. Taastuvenergia sinu kodu jaoks

Katuseakende paigutus peab sobima katuse kujuga. Erinevate lahenduste ja katuseakende kombinatsioonide abil saad katusele paigutada ka päikesepaneelid ja toota oma kodu jaoks taastuvenergiat, ilma et peaksid oma elukvaliteedis järeleandmisi tegema.

Mis tüüpi katuseaknad sobiksid sulle kõige paremini?

Igale katusele ja ruumile on arvukalt lahendusi, mis muudavad sinu uue kodu unistuste koduks. Vaata, milline katuseaken sobib sulle kõige paremini.

Kasuta oma uusi katuseaknaid parimal viisil

Kahe või enama katuseakna kombinatsiooniga saad luua avarad ruumid rohke valguse ja suurepäraste vaadetega!

VELUX rõdusüsteemiga saad kogeda võrratuid elamusi ja dimensioone, mida sinu uus kodu pakub.

Kõrgel pea kohal olevast taevast kuni vilka tänavaeluni – VELUX L-kujulise aknakomplektiga näed kõike.

VELUX katuseterrassi aknaga sulanduvad sinu elutuba ja terrass üheks kauniks ruumiks.