Kas mõtled oma vanade katuseakende vahetamisele? 

Kas kätte on jõudnud aeg katuseaknaid vahetada? See on õigustatud küsimus ja mõnikord on sellele raske vastata. Sinu katuseaknad võivad näiliselt olla heas korras, kuid need on paljude stressorite meelevallas – talvel peavad nad taluma külma ja tugevat lumesadu ning suvel kõrvetavat kuumust, rääkimata tuulest, vihmast, tormist ja rahest.

On selge, et VELUXi katuseaknad on loodud kestma, tehnoloogiad ja standardid on viimastel aastakümnetel tohutult arenenud ning et aknad oleksid turvalised ja energiatõhusad, soovitavad eksperdid need välja vahetada, kui nende vanus on üle 20 aasta. Kui järgid meie juhendit, võid olla kindel, et katuseakende vahetamine on lihtne ning tulemuseks on lahendus, mida armastad pikka aega! 

Katuseakende vahetus EI ole töö, mida saad ise teha! 

Kuigi katuseakna vahetamine on lihtsam, kui võiks arvata, nõuab see siiski professionaalseid oskusi. Seega tõsta redel kõrvale ja pane peitel käest ning võta ühendust VELUXi soovitatud paigaldajaga! Kogemustega spetsialist saab vana katuseakna välja vahetada vaid ühe päevaga.  

VELUXi spetsialistid aitavad sul valida õige aknatüübi ja võivad isegi soovitada sul paigaldada rohkem katuseaknaid, mis toovad sisse suuremal hulgal päevavalgust ja muudavad ruumi parimaks paigaks, kus elada, töötada või mängida. VELUXi spetsialistid aitavad sul leida kõige mugavama akende avamise ja sulgemise lahenduse, klaaspaketi tüübi, siseviimistluse ja tarvikud, mis muudavad sinu kodu veelgi mugavamaks! Kui oled valmis, et saada VELUXilt professionaalset nõu, siis võta ühendust kohe siin ja praegu. 

Kuidas sa soovid oma katuseaknaid vahetada? Tegutse läbimõeldult.  

On olemas kolme tüüpi katuseakende vahetamist, mis põhinevad sinu vanadel akendel ja ruumi kujundamise ideel – professionaalne paigaldaja näeb kohe pealevaadates ja ütleb sulle, milline neist on sinu ruumi jaoks kõige sobivam. 

Katuseakende vahetamine, säilitades samal ajal akende ümbruse siseviimistluse, on kõige kiirem ja lihtsam lahendus, sest nii jäävad akende ümbruse kippseina siseviimistlus ja siseruumide pinnad puutumata. Seda saab kasutada ainult juhul, kui vanad ja uued katuseaknad on sama kaubamärgi omad. Kui VELUXi vana katuseaken vahetatakse uue vastu ning isegi kui kasutatakse kõige lihtsamat vahetamise protsessi, tuleb mõnel juhul lisada aknale soojusisolatsiooni. 

Kas sinu katuseaken on mõne teise kaubamärgi oma? Pole probleemi, selle saab hõlpsasti asendada uue VELUX aknaga ning siseviimistlust tuleb osaliselt muuta, eemaldades praeguse siseviimistluse ülemise osa. Sellisel lahendusel on palju eeliseid, sest uue katuseakna saab paigaldada sügavamale katusekonstruktsiooni, mis parandab akna soojusisolatsiooni. Pärast paigalduskoha avamist saab lihtsa vaevaga lisada veel ühe akna, et ruumi rohkem päevavalgust tuua. 

Kolmas katuseakende vahetamise võimalus on siseviimistlust puudutavate tööde kaasamine ja soojustustoodete lisamine. See on suurepärane võimalus kõigi soojustuskihtide parandamiseks ning kokkuvõttes on see parim valik. Samuti on see parim valik, kui soovid paigaldada veel teisigi katuseaknaid, et ruumis oleks rohkem päevavalgust. VELUXi soojustusraami saab paigaldada katusekonstruktsiooni täpselt ja kindlalt ning aurutõke takistab kondensatsiooni tekkimist katusekonstruktsioonis.  

Vali siseviimistlus vastavalt oma lõplikule visioonile ruumist! 

VELUXi lahendused 

Alati on hea mõte manada vaimusilma ette oma lõplik unistuste tuba ja valida siseviimistlus, mis sobib sinna ideaalselt. VELUXiga on see kui lapsemäng!  

Elegantse valge hooldusvaba variandi eksklusiivne konstruktsioon koosneb puitsüdamikust, mis on kaetud polüuretaaniga ning on vastupidav niiskusele ja temperatuuri kõikumistele. See viimistlus on oma erakordse pikaealisuse tõttu vaat et hädavajalik, kui plaanid vannitoa või köögi katuseakna vahetust, kuid seda soovitatakse ka maja muudesse ruumidesse, sest selle valge värv sobib iga stiiliga. Täispuidust katuseaken on kaetud veepõhise läbipaistva lakiga, mis kaitseb puitu mustuse ja niiskuse eest. See viimistlus sobib ideaalselt loomulikesse keskkondadesse ning on suurepärane ka rustikaalses stiilis ruumidesse. 

Soojustus on otsustava tähtsusega tegur 

Uut katuseakent valides pea meeles, et kaasaegsed katuseaknad võimaldavad muuta kodu mugavamaks ja energiasäästlikumaks! 

Kolmekordne klaaspakett (mis on nüüd kõigi VELUX katuseakende standard) vähendab soojuskadu ja külmasildasid, mille tulemuseks on soojem sisetemperatuur talvel ja jahedam suvel. Parema soojustusega ruumid vähendavad ka energiaarveid. Suurema mugavuse tagamiseks saad valida kolmekordse klaasiga katuseaknad, mis vähendavad välismüra ja mille kergesti puhastatav kate tagab selge vaate pikaks ajaks. 

Maksimaalne mugavus uute katuseakende all 

Maksimaalse mugavuse tagamiseks lisa oma katuseakendele kardinad ja aknakatted! Pimendavad, volditud, ribakardinad, kuumuskaitsega jne – on palju erinevaid kardinaid ja aknakatteid, mida saab paigaldada nii sisse- kui ka väljapoole. VELUXi väljapoole paigaldatavad tooted aitavad suvel kaitsta ruumi ülekuumenemise eest. Välised aknakatted blokeerivad päikesekiirguse enne, kui see tuppa tungib, ja võimaldavad hoida mugavat sisetemperatuuri aastaringselt. VELUXi energiat säästvad kardinad on hea valik, kui soovid suuremat soojuskaitset talvel, ilma et peaksid tegema järeleandmisi esteetilise poole pealt. Pimenduskardin on jällegi lahendus number üks rahulikeks öödeks ning seega oluline tarvik, millega arvestada, sest tagab ruumis täieliku pimeduse.  

Kui kaalul on maksimaalne mugavus, ära unusta, et saad valida ka automatiseeritud katuseaknad ja tarvikud, mida VELUX ACTIVE'iga mugavalt juhtida! 

Kui mõtled katuseakende vahetamisele, kaalu täiendavaid või suuremaid katuseaknaid, et tuua sisse võimalikult palju loomulikku päevavalgust. Sobivate aknakombinatsioonide kohta leiad kiiresti ja lihtsalt teavet internetist.

Loe veel artikleid

VELUX katuseakende lahendustel on palju eeliseid

Tutvu eelistega!

Miks VELUX?

Transforming Spaces

Meie päevavalguslahendused aitavad sul saada katuse alla täiendavat elamispinda ning parandavad sinu heaolu ja suurendavad kodu väärtust.

Sinu kodu väärtus suureneb

Võid olla kindel, et sinu investeering VELUX tootelahendustesse tõstab kinnisvara väärtust ja tasub end õigeaegselt tagasi.

Meelerahu sinu kodus

Meie lai kardinate ja aknakatete valik ning varuosade olemasolu tagab parima kliendikogemuse.

Oleme siin, et sind aidata

Meie meeskond on keskendunud sinu rahulolu tagamisele alates meiega ühenduse võtmisest kuni nõustamise ja lõpliku paigalduseni.

Kompromissitu kvaliteet

Sinu vajadused on meie prioriteediks. Oleme oma tooteid pidevalt arendanud ja täiustanud alates 1941. aastast ning need on loodud kestma.

Vastutustundlik valik

Paranda oma elukvaliteeti jätkusuutlike lahendustega, mis on kasulikud nii sulle kui ka planeedile.