Väikesed renoveerimistööd kodu energiatõhusaks muutmiseks 

Lisaks kliimamuutuste käegakatsutavale mõjule peame nüüd hakkama saama ka hüppeliselt tõusnud energiahindadega ning energia säästmisest on saanud kodumajapidamiste üks olulisemaid aspekte, millega tuleb arvestada. Energiatõhusus tähendab, et me kasutame sama asja tegemiseks või sama tulemuse saamiseks vähem energiat. Vaata meie nõuandeid, kuidas olla energiatõhus.  

Säästa energiat, säästa raha  

Et vähendada kommunaalkulusid, pead kas vähendama energiakasutust või optimeerima oma maja tehnosüsteemid. Mõlemal moel säästad energiat ja raha. See ongi selle artikli peamine eesmärk: jagada nippe, mis aitavad sul leida viise, kuidas muuta oma kodu energiatõhusamaks. 

Mida energiatõhusus ja energiasäästmine endast kujutavad? 

Mõiste „energiatõhusus” on seotud seadmetega, mis aitavad vähendada energiatarbimist. Sellest räägitakse sageli seoses energiasäästuga.  

Energiasääst on vähema energia kasutamine, et hoida kokku rohkem raha ja vähendada samal ajal negatiivset mõju keskkonnale. Energiasääst tähendab, et me kasutame vähem gaasi, elektrit ja muid energialiike, mida me ostame kommunaalteenuseid pakkuvatelt ettevõtetelt. Tuleb meeles pidada, et meie planeedi ressursid on piiratud, ning unustada ei saa ka energiakriisi, millega me praegu silmitsi seisame.  

Koduremont energiatarbimise vähendamiseks  

Kommunaalarved lähevad üha suuremaks, kuigi annad energia säästmisel endast parima. Kas tuleb tuttav ette? Keerad kütte madalamaks ja kustutad tuled ära, kui kodust lahkud, hoiad aknad kinni ja reguleerid toatemperatuuri normaalsele tasemele. Ent mis siis ometi valesti on? Miks sa nii palju maksma pead? Nende loogiliste abinõude taga peitub üks reaalne probleem. Seega süveneme teemasse ja vaatame veel mõnda energiasäästu näidet – sellist, millest nii tihti ei räägita. 

Kõigi pindade soojustamine: seinad, põrand, lagi, katus 

Energiasäästust rääkides on soojustamine kõigist teistest lahendustest kaugel ees. Soojustamise abil saad hoida soojuse siseruumides ja kõrvetava kuumuse väljas. See tõstab üldist heaolu ja alandab küttearveid. Kui plaanid teha soojustust puudutavaid remonditöid, siis tea, et sa ei ole üksi. Sul on võimalik saada professionaalset abi. Alustuseks tuleb sul kokku koguda kogu teave oma hoone kohta: millal see on ehitatud, milline on energiaaudit jne. Seejärel peaksid konsulteerima soojustusspetsialistidega.

Akende ja katuseakende vahetamine

Kui oled kindlaks teinud, et soojustus ei olnud ainus probleem, siis on sul varuks teine lahendus: aknad, katuseaknad! Kui su majas on suvel liiga kuum ja talvel liiga külm, peaksid tähelepanu pöörama akende ja katuseakende soojusisolatsioonile. Katuseaknad saavad hästi töötada ja kasu tuua aastakümneid, kuid kui need on vanemad, siis on viimane aeg pöörduda tipptasemel katuseakendele spetsialiseerunud ettevõtte, VELUXi poole. Pea meeles, et katuseakende vahetus on väiksemat sorti remonditöö, millega kaasneb vähe tolmu või üldse mitte, ning VELUXi soovitatud spetsialistid on sinu teenistuses, et aidata sind algusest lõpuni.  

Kui valid VELUXi, on sul olemas täpselt õige vahetamislahendus, mis on VELUXi soovitatud paigaldajate abil kohandatud sulle sobivaks. Saad valida kõigile oma vajadustele vastava mudeli ning kokkuvõttes säästa energiat ja raha. Kuid see pole veel kõik! Katuseaknad on võimalused uuteks valgusallikateks… miks mitte paigaldada neid veel rohkem? Kahtluse korral saad alati pöörduda VELUXi soovitatud spetsialistide poole. 

Katuse uued perspektiivid: ohutus, päevavalgus, värske õhk ja energiatõhusus 

Katuseakende väljavahetamine – ja katusealuse renoveerimistööd üldisemalt – on taskukohane lahendus, kui jutt käib energiasäästu võimalustest. Nendest saad kasu igal aastaajal. VELUX kardinate ja aknakatetega on lihtne talvel ruumid soojana hoida ning kuumadel suvepäevadel neid jällegi soojuse eest kaitsta. Kas soovid rohkem teavet selle kohta, mida saaksid teha?  

Päikesekollektorid ja päikesepaneelid 

Päikesepaneelid on suurepärane lahendus energiasäästuks, kuigi see võib tähendada korraga suure rahasumma väljakäimist. Hea uudis on aga see, et sa ei pea valima päikesepaneelide ja katuseakende vahel! Tänu oma nutikale disainile sobivad need mõlemad sinu katusele hästi. 

Küttesüsteemi muutmine  

See on tõesti üks võimalustest – energiatõhus ruumide kütmine on hea investeering, kuid ilmselt on see meie nimekirjas kõige kallim ja radikaalsem lahendus.

Niisugune on meie menüü energiasäästu ja energiatõhususe osas. Ükskõik kumma tee sa valid, VELUX on see ettevõte, kelle poole pöörduda. VELUX ei paku mitte ainult katuseaknaid, vaid ka terviklikke pakette koos oluliste energiasäästu detailidega ning samuti tarvikuid, nagu kardinad ja aknakatted, et siseruumide mugavus oleks kõikehõlmav. 

Loe veel artikleid

VELUX katuseakende lahendustel on palju eeliseid

Tutvu eelistega!

Miks VELUX?

Transforming Spaces

Meie päevavalguslahendused aitavad sul saada katuse alla täiendavat elamispinda ning parandavad sinu heaolu ja suurendavad kodu väärtust.

Sinu kodu väärtus suureneb

Võid olla kindel, et sinu investeering VELUX tootelahendustesse tõstab kinnisvara väärtust ja tasub end õigeaegselt tagasi.

Meelerahu sinu kodus

Meie lai kardinate ja aknakatete valik ning varuosade olemasolu tagab parima kliendikogemuse.

Oleme siin, et sind aidata

Meie meeskond on keskendunud sinu rahulolu tagamisele alates meiega ühenduse võtmisest kuni nõustamise ja lõpliku paigalduseni.

Kompromissitu kvaliteet

Sinu vajadused on meie prioriteediks. Oleme oma tooteid pidevalt arendanud ja täiustanud alates 1941. aastast ning need on loodud kestma.

Vastutustundlik valik

Paranda oma elukvaliteeti jätkusuutlike lahendustega, mis on kasulikud nii sulle kui ka planeedile.