Pööningu renoveerimistööd: energiatõhusus 

Energiatõhusus. Tundub, et see on üks järjekordne moesõna, et sa kulutaksid rohkem, kas pole? Aga mis siis, kui ühes artiklis silma hakkav populaarne sõnakõlks ei võrdu keskmise tugeva müügiargumendiga? Energiatõhusus ongi üks sellistest näidetest. Energiatõhusus on midagi, mille poole me tõesti peaksime püüdlema. Vaatame lähemalt, miks. 

Mida „energiatõhusus” üldse tähendab? 

Energiatõhusus tähendab seda, et sama tulemuse saavutamiseks kasutatakse vähem energiat. Energiatõhusad kodud kasutavad kütmiseks, jahutamiseks ja seadmete töös hoidmiseks vähem energiat. Tarbija seisukohalt on see üks parimaid ja tõhusamaid viise energiakulude vähendamiseks, säilitades mugava sisekliima ning aidates samal ajal võidelda ka kliimamuutusega. 

Seinte soojustamine

Kui päevakorral on renoveerimine, siis on seinte soojustuse paigaldamine või uuendamine esmatähtis. Sest seinasoojustus ei hoia ära mitte ainult maja soojakadu talvel, vaid kaitseb ka suvekuumuse eest. Seinte kaudu toimuv soojuskadu on umbes 15–20%1. Korralikult soojustatud majas on seega paremini reguleeritud sisetemperatuur. See tähendab ka seda, et sa ei pea kogu aeg mõtlema termostaadi keeramisele. Isegi kui pead sisetemperatuuri reguleerimiseks kasutama konditsioneeri või kütet, on see palju lihtsam, kui maja seinad on korralikult soojustatud. Sa tarbid vähem energiat ja nii on ka sinu arved väiksemad.  

Pööningu soojustamine 

Kas tead, kui suure osa sinu kogukuludest moodustavad küte ja jahutus? Paku! 30%? 40%? Ei, isegi rohkem, umbes 50–70%. Soojuse kadu talvel või jaheda õhu kadu suvel tähendab energia raiskamist. Pööningu soojustamine saab aidata sul energiakulusid vähendada, sest temperatuuri reguleerimiseks vajaliku energia tarbimine on sellisel juhul mõõdukas. Mida on vaja pööningu heaks soojustuseks? Asi ei ole ainult seinte soojustamises, vaid ka katuse soojustuse paksus peab olema korralik.  

Pööningu ventilatsioon

Ventilaatorite abil saad õhu katuse all ringlema panna. Ventilaatorid juhivad siseruumides oleva õhu välja ja asendavad selle väljast tuleva värske õhuga. Selline õhuvahetus ei aita kaasa mitte ainult soojuse vähenemisele pööningul, vaid vähendab ka niiskust. See on eriti praktiline kuumadel suvepäevadel, kui pööningul on soojem kui tegelik välistemperatuur. Tänapäeval on palju abi välistest päikesevarjudest ja aknakatetest – väheneb vajadus kliimaseadmete järele ja see säästab ka energiat. Talvel toimib katuse ventilatsioon samamoodi, kuid eesmärk on teine. Kui väljast tulev külm õhk saab siseruumides kokku sooja õhuga, võib see tekitada niiskust. Niiskus suurendab omakorda hallituse tekkimise tõenäosust ja võib põhjustada muid ebameeldivaid probleeme.

Akna vahetamine

Energiatõhusad katuseaknad vähendavad sinu energiaarveid ja toovad kaasa väiksema süsiniku jalajälje. Üks tuntumaid võimalusi on topelt-/kolmekordse klaasiga pakettaknad, kuigi nende hind varieerub sõltuvalt kasutatavatest materjalidest ja konstruktsioonist. Kui rääkida akende vahetamisest, siis on üks valik, millega ei saa alt minna. See on ettevõte VELUX, kellel on üle 80 aasta pikkune kogemus. 

Katuseakende energiabilanss on kütteperioodil üldiselt parem kui tavaliste akende oma. Energiabilanss on akna iseloomustamisel oluline mõiste – see on tasakaal päikesesoojuse ja soojuskao vahel. Katuseaknad võimaldavad sul päikesepaistelistel talvepäevadel kütte arvelt säästa, sest läbi klaasi tungiv päikesekiirgus kütab ruumi tasuta.  

VELUX katuseaknad hoolitsevad sinu pööningu soojusisolatsiooni, soojuse suurendamise ja energiatõhususe eest. Katuseaknad lasevad tuppa kaks korda rohkem päevavalgust kui vertikaalsed aknad ning kolm korda rohkem kui ärkliaknad. Ent 40% Euroopa elamutest on ehitatud enne 1960. aastaid, mil energianõudeid puudutavad regulatsioonid suuresti puudusid. Need hooned vajavad energiatõhususe vaatepunktist hädasti renoveerimist. 

Globaalne energiatarbimise vähendamine

Vali VELUX katuseaknad, et nautida maksimaalset mugavust ja rohkemat päevavalgust ning säästa planeeti! Uuring näitab, et hooned moodustavad 40% kogu energiatarbimisest Euroopa Liidus. Seega ei ole üllatav, et akendel ja katuseakendel on suur mõju hoonete energiatarbimisele. 

Loe veel artikleid

VELUX katuseakende lahendustel on palju eeliseid

Tutvu eelistega!

Miks VELUX?

Transforming Spaces

Meie päevavalguslahendused aitavad sul saada katuse alla täiendavat elamispinda ning parandavad sinu heaolu ja suurendavad kodu väärtust.

Sinu kodu väärtus suureneb

Võid olla kindel, et sinu investeering VELUX tootelahendustesse tõstab kinnisvara väärtust ja tasub end õigeaegselt tagasi.

Meelerahu sinu kodus

Meie lai kardinate ja aknakatete valik ning varuosade olemasolu tagab parima kliendikogemuse.

Oleme siin, et sind aidata

Meie meeskond on keskendunud sinu rahulolu tagamisele alates meiega ühenduse võtmisest kuni nõustamise ja lõpliku paigalduseni.

Kompromissitu kvaliteet

Sinu vajadused on meie prioriteediks. Oleme oma tooteid pidevalt arendanud ja täiustanud alates 1941. aastast ning need on loodud kestma.

Vastutustundlik valik

Paranda oma elukvaliteeti jätkusuutlike lahendustega, mis on kasulikud nii sulle kui ka planeedile.