Kuidas valida katuseaknaid, et katusekorrus oleks valgusega täidetud? 

Unistad sellest, et muuta oma kasutuseta tolmune pööningukorrus elavaks ja eredaks päevavalgusega täidetud ruumiks? Loe lähemalt kõigi pööninguakende tüüpide kohta ja vaata, kuidas pööningut ümber ehitada! 

Investeerimine katuseakendesse ei tähenda mitte ainult rohkem loomulikku valgust ja paremat ventilatsiooni, vaid ka paremat soojustust ja kõrgemat kinnisvara väärtust! Katuseaknad muudavad iga ruumi lemmikpaigaks!  

Alustagem algusest: VELUX pakub mitmeid lahendusi, mis määravad sinu üldise kogemuse katuseakende kasutamisel, alates elektrilistest katuseakendest kuni taaskasutatud materjalidest valmistatud kardinateni – VELUXil on olemas kõik, mida vajad. Katuseaknad kestavad tavaliselt aastakümneid, seega on parem kõike hoolikalt planeerida: üheksa korda mõõda, üks kord lõika! Järgi meie juhendit ja vaatame koos, mis võimalused sul on, et muuta oma ruum hubasemast hubasemaks! 

Sellest artiklist leiad teavet mitte ainult katuseakende kohta, vaid ka kõigi tarvikute kohta, mis on sulle parima mugavuse pakkumiseks hädavajalikud: kolm täiendavat põhitoote kategooriat, mis aitavad sul kaitsta kuumuse eest, reguleerida valgust ruumis ning hoida eemal putukad ja sääsed. 

Käsitsi või elektriliselt juhitavad katuseaknad 

Katuseaknaid saab avada kahel viisil: käsitsi või elektriliselt. Kui käsitsi avatavad aknad on head igapäevased lahendused, siis elektriliselt juhitavaid aknaid on soovitatav kasutada ligipääsetavuse kaalutlustel, eakate või eakatega koos elavate inimeste elu lihtsustamiseks, kui ehitatakse nutikodu või lihtsalt oma kodu mugavuse suurendamiseks. Kujuta vaid ette, et valgust ja värsket õhku saad reguleerida mugavalt diivanil istudes…! 

Katuseakna valikud 

Pööningukorrusele katuseaknaid valides saad otsustada ülalt või alt avatavate akende kasuks. Ülemised käepidemed on levinumad, samas kui alumised on soovitatavad, kui katusealune sein on kõrge. VELUX on mõlema variandi juures pööranud suurt tähelepanu ergonoomilisusele ning need on kesktelghingedel pöördavatavate katuseakende korral sama hinnaga! Ülalt avatavad aknad saab hiljem mugavuse huvides mootoriga varustada. Kujuta ette, et saad oma katuseakent ja rulood juhtida mobiiltelefonis oleva rakenduse kaudu.  

Kui katuseaken on paigutatud madalale (90–120 cm põrandast), vali kesktelghingedel pöördavatav katuseaken, millel on ülemine käepide. Kuna käepide on üleval, saad akna alla paigutada mööblit. Kui aken on 80–100 cm kõrgusel, saad istudes välja vaadata – nagu vertikaalsete akende korral. 

Kui katuseakna alumine leng on põrandast 130–150 cm kõrgusel, vali kesktelghingedel pöördavatav alumise käepidemega katuseaken. Sellisel juhul ei soovita me akna alla mööblit paigutada. Kuna katuseakna ülemine osa on enamasti kohas, kuhu sinu käsi ei küündi, saab väliseid soojuskaitse tarvikuid mugavalt juhtida ainult päikese- või elektrienergiat kasutavate lahenduste abil. 

Kui katuseakna alumine leng on 90–120 cm kõrgusel põrandast, võib optimaalne valik olla ka ülemistel hingedel katuseaken. Kui aken on lahti, avaneb teile takistusteta panoraamvaade. Avamine ja sulgemine toimub alumisest käepidemest.   

Planeeri oma pööningukorrus!

Puit või polüuretaan 

Nii puit kui ka polüuretaan on katuseakende standardmaterjalid ja need on katusekorruse optimaalsed elemendid. Need vajavad vähe või üldse mitte hooldust. Klassikaline puitlahendus sobib kõigile majadele: läbipaistva lakiga täispuidust variant on soovitatav traditsioonilistesse interjööridesse (neid saab värvida mis tahes värvi), samas kui valge hooldusvaba polüuretaaniga variant sobib paremini moodsasse või minimalistlikku keskkonda.  

VELUXi valged hooldusvabad polüuretaanviimistlusega variandid on usaldusväärsed katuseaknad, mis on niiskuskindlad ning paigaldatavad ilma nähtavate vuukideta. Oma tõhususe ja esteetilisuse tõttu on polüuretaanviimistlus soovitatav kõrge niiskusega ruumidesse, nagu vannitoad ja köögid, ning kontorites ja tööpaikades kohtadesse, kuhu käsi ei küündi. Kõik aknad on väga pika elueaga ja tagavad teile rahulolu aastakümneteks!  

Kahe- või kolmekordse klaaspaketiga katuseaknad 

Mida rohkem klaasikihte, seda parem soojustus: kolmekordse klaasiga katuseaknad pakuvad paremat heli- ja soojusisolatsiooni kui kahekordse klaasiga variandid. Pea meeles: parem soojustus säästab raha!  

Enne valiku tegemist mõtle järele, milline järgmistest võimalustest sobib sinu pööningule kõige paremini!  

Räägime klaaspakettide valikutest! 

Klaaspakett 61 on valmistatud energia säästmiseks. See kolmekordse klaasiga kvaliteetse soojusisolatsiooniga klaaspakett on taskukohase hinnaga ning hoiab ära soojuskaod ja kaitseb hästi tänavamüra eest. 

Klaaspakett 64 on mõeldud energia säästmiseks ja mugavuse pakkumiseks. Paketil on suurepärane soojusisolatsioon, tõhusam mürasummutus (sh vihmamüra). Akna välimine klaas on kaetud kergesti puhastatava kattega ning seetõttu on selle puhastamine lihtsam. 

Klaaspakett 68 on valmistatud parema mugavuse pakkumiseks. Sellel kolmekordse klaasiga aknal on kõik VELUXi esmaklassilised standardomadused ja parem energiatõhusus. See klaaspakett vähendab külma, mida võib talvel aknalt õhkuda. 

Klaaspakett 66 on valmistatud heaolu pakkumiseks. Sellel on kolmekordne klaas, mis vähendab külmatunnet ja blokeerib välismüra, et sul oleks soe ja tunneksid end lõõgastunult. Kergesti puhastatavad ja kondenseerumise eest kaitsvad katted tagavad selgema ja takistusteta vaate. 

Klaaspakett 62 on valmistatud müra vähendamiseks ja mugavuse pakkumiseks. See kolmekordse klaasiga aken vähendab müra kuni 42 dB ning sel on kõrge soojusisolatsioon. See on suurepärane lahendus kodudesse, mis vajavad täiendavat kaitset välismüra eest ja külmemate ilmade korral. 

Klaaspakett 70 on valmistatud mugavust silmas pidades. Selle kahekordne klaas, pakub suurt mugavust ning aknal on kõik standardsed omadused, sealhulgas vihmamüra vähendamine, lamineeritud turvaklaas, UV-kaitse ja eriti tugev karastatud klaas. 

Kardinad ja aknakatted 

Sinu uutele VELUXi katuseakendele on saadaval mitmeid tarvikuid. Lai valik kardinaid lugematul hulgal loodusest inspireeritud värvides on kasulikud päikesevalguse takistamiseks ja täieliku pimeduse tekitamiseks, kui soovid pärastlõunal uinakut teha. Aknakatted on mõeldud selleks, et kaitsta katusealuseid tubasid kõrvetava suvekuumuse eest või hoida talvel soojus sees. Kardinad ja aknakatted on saadaval ka elektriliselt juhitavate ja päikeseenergial töötavatena!  

Üks katuseaken või katuseakende kombinatsioon 

Pööningu ümberehituse käigus on sul võimalus paigaldada mitte ainult üks, vaid mitu katuseakent. Selle variandi valimisel võidad veelgi päikesevalguses, mis parandab sinu meeleolu ja tervist, ning saad nautida tunnet, et sul on tegelikkusest suurem ruum! Uuri ka lisateavet VELUXi hõlpsasti paigaldatavate rõdude ja terrasside kohta, võttes ühendust spetsialistidega! Kas sooviksid nendega rääkida? 

Loe veel artikleid

VELUX katuseakende lahendustel on palju eeliseid

Tutvu eelistega!

Miks VELUX?

Transforming Spaces

Meie päevavalguslahendused aitavad sul saada katuse alla täiendavat elamispinda ning parandavad sinu heaolu ja suurendavad kodu väärtust.

Sinu kodu väärtus suureneb

Võid olla kindel, et sinu investeering VELUX tootelahendustesse tõstab kinnisvara väärtust ja tasub end õigeaegselt tagasi.

Meelerahu sinu kodus

Meie lai kardinate ja aknakatete valik ning varuosade olemasolu tagab parima kliendikogemuse.

Oleme siin, et sind aidata

Meie meeskond on keskendunud sinu rahulolu tagamisele alates meiega ühenduse võtmisest kuni nõustamise ja lõpliku paigalduseni.

Kompromissitu kvaliteet

Sinu vajadused on meie prioriteediks. Oleme oma tooteid pidevalt arendanud ja täiustanud alates 1941. aastast ning need on loodud kestma.

Vastutustundlik valik

Paranda oma elukvaliteeti jätkusuutlike lahendustega, mis on kasulikud nii sulle kui ka planeedile.