{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Pööning perele

Bärbel Stolz ja tema abikaasa Sebastian otsisid oma neljaliikmelisele perele suuremat korterit. Kui neil avanes võimalus osta Helmholtzplatzi ühel kõrvaltänaval asuva 19. sajandi lõpust pärit korrusmaja väljaehitamata pööning, ei kõhelnud nad hetkekski. Nad kasutasid ainulaadset võimalust luua oma unikaalsele perele ainulaadne kodu ja muuta graffitiga täidetud seinad kiiresti perekoduks. VELUXi aknad sobisid nende ainulaadsete vajadustega nii arhitektuurilisest kui ka kunstilisest vaatenurgast ideaalselt.

VELUX katuseakende peamised eelised

Pärast akende paigaldamist täitis valgus iga viimse kui nurga: külgtiivas ja tagahoones on kõikides tubades suured VELUXi valguslahendused või katuseaknad.

Akende kvaliteet oli oluline küsimus, kuna pööningud kipuvad suvel üle kuumenema ja külmematel kuudel on neid raske kütta. VELUX pakub suurepärase energiatasakaaluga aknaid, mis optimeerivad katusealuse ruumi kliimat. Katuse ja katuseakende suurepärane soojusisolatsioon ei vähenda mitte ainult soojakadusid talvel, vaid ei lase katusekorteril suvel ka liiga soojaks minna.

Arhitekt Schröger ei tahtnud kasutada tsentraalset mehaanilist ventilatsioonisüsteemi, mis on praegu paljudes uutes hoonetes standardne. „Sellise süsteemi paigaldamine oleks ära võtnud väärtuslikku elamispinda ja on ka üsna hooldusmahukas,” selgitas ta. Koos Stolzi perekonnaga otsustas ta kasutada aknaventilaatoritega detsentraliseeritud ventilatsiooni. VELUX Balanced Ventilation – lihtne alternatiiv – oli optimaalne lahendus, luues tervisliku elamispinna ja säästes peret uue kodu ruumi raiskamisest.

Palju valgust ja ruumi

Bärbel ja Sebastian soovisid pööningu täita rohke ruumi ja valgusega. VELUX kald- ja lamekatuseaknad olid oma ülesannete kõrgusel. Alumise elegantse käepidemega juhitavad VELUXi kahesüsteemsed katuseaknad annavad teile täieliku ja avatud vaate taevavõlvist ja suurendavad loomuliku päevavalguse hulka.
Lamekatuseaknad suurendavad valguse mitmesuunalisust ja vaatevälja tasakaalu. VELUX lamekatuseakna kaunis disain toob päevavalguse võlu teie koju. Ainulaadne disain, õhuke leng ja nähtamatu raam tagavad maksimaalse päevavalguse isegi siis, kui teil on paigaldatud kardin. Lameda klaasiga katuseaknal on 2- või 3-kordne klaaspakett, mis tagab suurepärase energiatõhususe, vähendades samal ajal vihmast, rahest või liiklusest tekkivat müra.

VELUX 4 akna lahendus on muljetavaldav kombinatsioon kahest katuseaknast, mida täiendavad kaks kinnist akent, mis avardavad ja muudavad iga ruumi. See pakub hämmastavat vaadet taevale ja õue. Lahenduse fikseeritud alumine osa tagab ohutuse, eriti lastetubades.

Marcus Schröger

Urbansky Architekten

Esikud on korterites sageli unustatud ja pimedad kohad, kuid lamekatuseakendest tulvava päevavalguse tõttu sai pikast esikust lisaruum.

Esik muudeti eluruumiks

Esik on mõlema lapse värvimis- ja meisterdamislaua jaoks piisavalt suur ja valgusküllane. Hubane voodi esikus otse suurima katuseakna all on samuti populaarne kohtumispaik. „Me käime siin lastega kaisutamas, siin nad mängivad ja kuulavad, kuidas neile raamatuid ette loeme. Tänu elektrimootorile saab seda lamekatuseakent mugavalt puldiga avada,” rääkis majaomanik.

Soovitatavad VELUX tooted

VELUX katuseaknad (GGU)
Mine toote juurde
VELUX kaldkatuse mitteavatav aknaelement
Mine toote juurde

Pimendav päikesevari (SSS)
Mine toote juurde