{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Linnatäiustusarendus

Kohandatava põrandaplaaniga korterelamu või uue ehitusprojekti leidmine Berliinis on peaaegu võimatu. „Miks mitte osta lihtsalt kasutamata pööning ja seda laiendada?” arvas Schneiderite perekond. Ja nii nad tegidki! Vaid kaheksa kuuga sai unistusest kujundada omaenda korter reaalsus. Seejuures valis pere üha populaarsemaks muutuva marsruudi: linnatäiustusarendus. See on arendus, mis asub olemasoleva kogukonna vabal või arendamata maa-alal. See võimaldab luua olemasolevasse hoonesse uue elamispinna, mis vastab tänapäevastele vajadustele ilma piirkonna esialgset palet hävitamata. Schneideritel oli justkui tühi lõuend, nagu neil, kes ehitasid nüüdseks tuntud Berliini! Nad said muuta oma unistused ideaalsest kodust päris plaanideks ja selleks oli vaja pööning täita vaid värske õhu ja valgusega. Selle tulemuseks oli elamispind, kus varem polnud mitte midagi.

VELUX katuseakende peamised eelised

Suured aknapinnad aitavad ka jahedamatel päevadel kodu soojana hoida. „Kütet pole meil sügiseti enamasti vaja kasutada, samas kui tuttavatel on see juba mitu nädalat sees olnud,” rääkis Marko Schneider päikeseenergia tõhususest.

Lisaks tagab asjaolu, et VELUX akendele on paigaldatud Balanced Ventilationi aknaventilaator, piisava õhuvahetuse vastavalt standardile DIN 1946-6, mis tähendab, et täiendavat kontrollitud ventilatsiooni pole vaja. „See võimaldab meil kokku hoida ka palju energiat, mis muidu ära kuluks,” rääkis majaomanik.

Lisaks päevavalguse ilmsetele ja tehnilisematele eelistele on Sherina ja Marko lapsed vaimustuses ka oma tubade suurtest akendest. „Väiksem laps lamab sageli oma akna all vaibal, et mängida või taevasse vaadata ja pilvemoodustistest oma uusimaid lemmikloomi avastada,” rääkis ema.

Stiilne muutumine

Tänavapoolset katusepinda ei saanud drastiliselt muuta; seega tuli kahe korteri terrassid ja katusekorterid rajada maja põhjapoolsele küljele hoovi poole. Kuid Schneiderid seadsid oma vajadused esiplaanile ja otsustasid selle asemel lõunapoolsete ruumide jaoks kombineerida mitu VELUX katuseakent. Seejuures ei järginud nad mitte ainult kõiki eeskirju, vaid aknad on oluline osa ka energiakontseptsioonist, mille Schneiderid oma atraktiivsele majakesele ise kujundasid.

Altpoolt elegantse käepidemega juhitavad VELUX kahesüsteemsed katuseaknad annavad teile täieliku ja avatud vaate taevavõlvile ja suurendavad loomuliku päevavalguse hulka. Päikesepatareidega ja elektriliselt juhitavad VELUX katuseaknad sobivad ideaalselt ligipääsmatutesse kohtadesse, näiteks võlvlagedesse. See uuenduslik kaugjuhitavate akende, kardinate ja aknakatete süsteem võimaldab teil neid vaid ühe nupuvajutusega avada ja sulgeda. Seinalülitiga jõuate iga aknani lihtsamini ja kiiremini. Need sobivad ideaalselt käeulatusest väljas olevatesse kohtadesse – need on parim valik värske õhu ja parema sisemugavuse tagamiseks.

"Kütte saame sügisel enamasti väljalülitatuks jätta, samal ajal, kui tuttavatel on küte juba mitu nädalat sees olnud."
– Marko Schneider, majaomanik
Pereelu katuse all

„Me tunneme end siin väga koduselt – nii korteris kui ka naabruskonnas,” rääkis Sherina Schneider. Valgusküllasest elutoast on saanud pere lemmik koosolemiskoht. „Suvel saame jätta tuled hilisõhtuni väljalülitatuks, sest katuseaknad täidavad ruumi nii rohke päevavalgusega.”
Pärast sissekolimist lõi pere oma kodu, mis vastab nende vajadustele, säilitades samal ajal piirkonnaga ühtse stiili ja pidades lugu hoonest, mille nad oma koduks valisid. Pööningu muutmine oma koduks andis neile võimaluse jääda linna elama, kuid siiski alustada puhtalt lehelt ja luua midagi, mis sobib täielikult nende stiili ja vajadustega.

Soovitatavad VELUX tooted
VELUX katuseaken (GPU)
Mine toote juurde
VELUX Pimenduskardin (DKL)
Mine toote juurde

VELUX turvarulood (SSL)
Mine toote juurde