{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Palju tööd

Kui perele on vaja leida õige paik, teevad mõned inimesed kompromisse. Teised inimesed seavad oma prioriteedid paika ega karda käiseid üles käärida lootuses, et loovad endale ja oma lähedastele ideaalse kodu. Matthias ja Vivian Förster teadsid, et tahavad oma perele moodsat, kunstihõngulist päikeses kümblevat kodu ning ihkasid õueala, kus nende lapsed saaksid mängida ja täiskasvanud lõõgastuda. Kahjuks napib Hamburgis eluruume koos aiaga. Nii et kui paar leidis ühe sellise, ei hirmutanud neid tõsiasi, et teha tuleb palju tööd, see planeerija ja sidedisainerite duot ei hirmutanud. Nad nägid võimalust luua oma unistuste kodu ja võtsid selle oma eesmärgiks!

Kõik need kuud aktiivsel ehitusplatsil elamist olid seda väärt 

Sellest vananenud kinnistust uue, kaasaegse kodu loomine ei olnud käkitegu, kuid kokkuvõttes tasus kogu see vaev ja ehitusplatsil pereelu korraldamine end ära. Paar oli väga konkreetne selle osas, mida nad tahavad ja kuidas seda saavutada plaanivad. Koduse ja kaasaegse eluruumi õhkkonna loomisel mängivad võtmerolli arvukad uued aknad katusel ja fassaad: need toovad majja õhku, jättes varasema vananenud välimuse minevikku, kus see olema peabki.

Suur hulk päevavalgust oli paari plaanides kohustuslik. Kaks vastastikku asetsevat suurt elektriliselt juhitavat katuseakent ei valgusta mitte ainult ülemist koridori ja trepikoda, vaid ka esimese korruse esikut. „Tahtsime maksimaalset eredust kogu koridori laiuses,” ütles Matthias Förster (majaomanik) VELUXi kahte katuseakent selgitades. „Selle tulemusena ei lülita me päevasel ajal tulesid praktiliselt üldse sisse.”

Loomuliku ventilatsiooni ja päevavalguse eelised VELUX katuseakendega

Katuseaknad võimaldavad ka loomulikku ventilatsiooni, mis oli selle väikeste lastega pere jaoks prioriteet, ning ei tee nende kodu ilusaks mitte ainult piltidel, vaid muudavad selle ka tervislikuks ja turvaliseks kohaks seal elavatele inimestele. „Vannitoas on eriti meeldiv, et näiteks pärast duši all käimist pääseb niiske õhk kiiresti ja lihtsalt läbi katuseakna välja,” selgitas Vivian Förster (majaomanik). Lisaks saavad Försterid kasu nn korstnaefektist, mis on kõige tõhusam loomuliku ventilatsiooni vorm.

Aknad loovad ka toreda ja aktiivse mänguruumi paari kahele poisile. Kaks VELUX katuseakent avavad ruumi eri kõrgustel lõuna suunas, et kuueaastane Mateo ja tema väikevend saaksid päevavalguses lõbutseda või hiljem kodutöid teha. 

"Kuus kuud ehitustööd oli seda igati väärt. Teadsime täpselt, mida tahame, ja viisime selle sammhaaval ellu"
– Vivian ja Matthias Förster, majaomanikud
Õhuline pööning

Kaasaegne kunstihõnguline kodu pole mitte ainult ideaalne ruum lastele kasvamiseks ja külalistele meelelahutuseks, vaid see pakub ka kvaliteetruumi paarile puhkamiseks, akude laadimiseks ja ühise aja nautimiseks. Pööningul, oma magamistoas, kujundas paar voodi ise koos telgikujulise puitkatusega. VELUX katuseaknad annavad palju loomulikku valgust ka suures magamistoas ja pere vannitoas. Suure hulga loomuliku valguse, valgete seinte ja tiba värviga kodu on ideaalne lõuend kunstiteostele ja täiuslikule pereelule päikesepaistelise katuse all.

Soovitatavad VELUX tooted
Elektriliselt juhitavad katuseaknad
Mine toote juurde
VELUX katuseaken (GPU)
Mine toote juurde

Pimendav päikesevari (SSS)
Mine toote juurde