{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Optimaalsete vaadete ja valgustugevuse saavutamine

Kui elaksite mere ääres, kas te ei tahaks siis kogu aeg vaadata lõputuid siniseid ja rahustavaid laineid? Selline oli Maretto plaan, kes tahtis kogeda kõike, mida Palermol on pakkuda. Nautimaks loodust otse oma eluruumist selles lamekatusega pööninguruumis paigaldati vertikaalseintesse suured aknad, et kasutada paremini ära vaadet merele ja avada silmapiir.
Lamekatuseaknad suurendavad valguse mitmesuunalisust ja vaatevälja tasakaalu. VELUX lamekatuseakende kaunis disain toob päevavalguse võlu teie koju. Ainulaadne disain, õhuke leng ja nähtamatu raam tagavad maksimaalse päevavalguse isegi siis, kui teil on paigaldatud kardin. Lameda klaasiga katuseaken on 2- või 3-kordse klaaspaketiga, mis tagab suurepärase energiatõhususe, vähendades samal ajal vihmast, rahest või liiklusest tekkivat müra, samas kui elektriline juhitavus muudab käeulatusest väljas olevate akende avamise lihtsaks.

VELUX katuseakende peamised eelised

Katuseakendega on kodused ruumid sügavalt valgustatud, olenemata sellest, kui kitsad või varjus need on: pea kohal olevat valgust ei mõjuta kodu suund ja see võimaldab ruume kogu päeva jooksul sügavalt valgustada.

Valgus selles ruumis muutub pidevalt, nii et kodu näib muutuvat ja liikuvat ilma liikumata, mis annab ruumile rahutu dünaamika, peegeldades pidevalt muutuvat ja alati liikuvat merd ja loodust laiemalt.

Aknad on ka selle kodu meeleolu võtmeelement: need loovad kontakti sellega, mis on väljaspool. Sellises kohas oleks sellise võimaluse kasutamata jätmine peaaegu et kuritegu. Panoraamvaade ja valguse tugev varieeruvus päeva jooksul ning erinevate aastaaegade ja ilmastikutingimustega loovad harmoonilise tunde välismaailmaga.

Samas ruumis asuvad pea kohal olevad ja vertikaalsed aknad parandavad valguse jaotust

Valgus oli Maretta kodu kujundamisel võtmeelement. Akende kombinatsiooniga mõjub koht nüüd nagu päikesepaisteline päev rannas, pakkudes täiuslikku vaadet ja meretuult. Pea kohal olevate ja vertikaalsete akende koosmõju samas ruumis võimaldab elanikel märgata päeva jooksul toimuvaid muutusi valguse liikumises. Lamekatuseaknad paigutati vertikaalsetest veidi eemale, et lisada vaateväljale mitmesuunalisust ja tasakaalu, tuues seinale heledust ja rõhutades valguse liikumist.

Maria Eliana Madonia,

arhitekt

Äärmiselt valgusküllases ruumis võib tunduda, et valguse lisamine pole vajalik. Kuid lastes valgust sisse nii vertikaalsetest akendest kui ka katuselt, on valguse muutused jälgitavad 360 kraadi ulatuses. Tulemuseks on kodu, mis näib liikuvat ilma liigutamata. Selline, mis on pidevas muutumises.

Katuseaknad lasevad sisse uut tüüpi valgust

„Eelkõige otsisin valgust ja vaateid merele, mägedele ja Palermo linnale. Niipea kui sisenesime, ütlesime abikaasaga: see on meie maja. Saamaks võimalikult palju valgust, lisasime katusele aknad, et sisse lasta erinevat tüüpi valgust. Päeva jooksul valgus muutub, tuues rahu, vaikust ja sügavust,” rääkis majaomanik Gabriele Marretta.
VELUX päikesevarjusid saab kasutada kasutusvalmis seinalülitiga kõikjal ruumis. Elektriliselt juhitavad kardinad jooksevad alumiiniumist küljesiinides, et tagada nende sujuv töö ja stabiilsus.

"Väga eriline on katuseakende valgusemäng"
– Gabriele, majaomanik
Vertikaalsete ja katuseakende kombinatsioon on võimaldanud panna valguse mitmesuunalisse vormi

Tänu katuseakendele on ruumi toodud pea kohal olev valgus. Valguse mitmesuunaline kvaliteet muudab ruumid päeva jooksul pidevalt muutuvaks. Maja liigub koos selle sees oleva valgusega. Samas pakuvad kardinad võimalust päevavalgust varjata, muutes rannahõngulise kodu ideaalseks puhkamise või töötamise ruumiks. VELUX musta läbipaistva võrkkangaga kuumenemisvastane päikesevari varjab päikese ilma teie vaadet rikkumata. Ideaalne pimestusvabadeks päevadeks töökontoris või jahedateks pärastlõunateks elutoas. Võrku on testitud tuule, UV- ja kuumusdegradatsiooni suhtes ning see tagab pikaajalise toimivuse.

Soovitatavad VELUX tooted
Lameda klaasiga lamekatuseaken
Mine toote juurde
Kuumusevastane kardin (MSU)
Mine toote juurde
Klassikalise kupliga lamekatuseaken
Mine toote juurde